PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacja joomla_in_pl-PL_1.5.18



sajdbros
31-05-2010, 13:12
WITAM WSZYSTKICH
MAM PYTANIE ODNOŚNIE INSTALACJI: PO PRZEGRANIU WSZYSTKICH PLIKOW NA SERWER I PO WPISANIU MOJEGO ADRESU W PRZEGLADARCE INTERNETOWEJ ZAMIAST PROGRAMU INSTALACYJNEGO ODPALA SIE STRONA "MOJA JOOMOLA STRAT, PROSZE O POMOC GDZIE TAM ZNAJDE INSTALOWANIE PROGRAMU,PRZESZUKALEM CALA STR.I NIE ZNALAZLEM...POZDRAWIAM

trzepiz
31-05-2010, 13:14
adres do strony ?

sajdbros
31-05-2010, 13:27
domene mam na prv.pl i tam wg instrukcji po sciagnieciu calego programu przeslalem na prv i tak jak napisalem wczesniej po napisaniu adresu swojej str, tu sajdbros.prv.pl wyskakuje wszystko oprócz instalacji...

trzepiz
31-05-2010, 13:31
nie bardzo rozumiem .. Teraz jest już tam jakaś strona.. Co to za strona ? stara ? chcesz ją zmienić ?

Pisz tak, żeby można było cię zrozumieć

alex51
31-05-2010, 13:32
Pewnie Joomla została zainstalowana z modułu na serwerze wraz z przykładowymi danymi. Możesz teraz sobie swoja stronę organizować po swojemu, usuwając to, co niepotrzebne i dodając to, co chcesz mieć.

sajdbros
31-05-2010, 13:57
sorry za zamieszenie...
moze od poczatku zaczne. chcialem sobie stworzyc prosta str. internetowa wiec zalozylem domene na prv.pl, tam dowiedzialem sie ze jest program do tworzenia str. o nazwie joomla. zaznaczylem ten program i zostal on automatycznie przeslany na moja domene, po odpaleniu sajdbros.prv.pl otwiera sie strona: moja-joomla. nie wiem czy zrobilem cos nie tak, chcialem tylko zainstalowac joomla i pracowac na niej...

alex51
31-05-2010, 14:36
Tak więc potwierdziło się moje wcześniejsze przypuszczenie. Masz już zainstalowaną Joomla, pytanie tylko, czy przy tej formie zainstalowania będziesz mieć prawa autorskie do katalogów i plików i czy dasz radę samodzielnie instalować potrzebne Ci komponenty, moduły i dodatki? Pytam o to, bo często się zdarza, ze "instalacja" za pomocą modułu z hostingu, lub tzw. pakietów fantastico pociąga za sobą takie niespodzianki. Na szczęście można im zaradzić instalując ponownie Joomla według sposobu opisanego przeze mnie w >>innym<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40748-brak-uprawnie%C5%84-do-konfiguracji-edytora-JCE&p=175181&highlight=#post175181) wątku.