PDA

Zobacz pełną wersję : Spolszczenie Joomli na Mac OS - błąd



Baqunia
01-06-2010, 10:29
Dopiero zaczynam prace z Joomla i juz mam problem. Przegooglowalam internet zeby go rozwiązać i topicki na forum ale nic nie znalazłam. Kupilam sobie kursy nauki Joomli i wszystko instalowalam krok w krok. Nie uwzględnili w nim jednak problemow wynikajacych z korzystania z innego systemu operacyjnego jak windows. (Np takie pierdoły jak to że trzeba sciągnąć program TextMate do edycji plikow .php zamiast TextEdit.) Przy instalacji spolszczenia Joomli wyskakuje błąd:

Warning! Failed to move file.
Wersja spolszczenia jest ta sama co joomli, Na localhost.
Czy to moze wynikać z tego ze pliki w folderze mogą być tylko do odczytu, czy cos takiego ? a moze chodzi o rozpakowywanie plikow .zip w jakims innym programem archiwizującym ?
To na pewno jakis banalny problem ;/ Boje się że się na tym zatnę i nie bede umiala nic w przyszlosci zainstalowac :(

palyga007
01-06-2010, 10:47
Failed to move file zazwyczaj wskazuje na problemy związane z prawem dostępu do katalogów.
Sprawdź czy masz to poprawnie ustawione.

Baqunia
01-06-2010, 10:53
Ustawiam przywileje ... Mac'i sa glupie :( Ciekawe czy cos mi to pomoze


EDIT:
Hehe katastrofa :

There was an error uploading this file to the server.
Unable to find install package

palyga007
01-06-2010, 11:21
Maćki są fajne :)

Baqunia
01-06-2010, 11:29
Smiejesz sie a ja mam tu drame :P
zoba co znalazlam w necie :

The Joomla! 1.5 installer fails to install VirtueMart with the error message "There was an error uploading this file to the server.". What's the problem?

The most common reason for this problem is that the File you have uploaded is too big. The File Size Upload Limit on your Server is set too low to allow larger files to be uploaded. By default PHP allows files up to 2 MB, but this limit needs to be set to 4 MB in order to upload the VirtueMart Component Install File.
If you have access to the php.ini, then change the directive upload_max_filesize to "4M" and reload the server configuration.
If you are running PHP in CGI mode on Apache, you can place an .htaccess file in your Joomla! root directory and place the following code inside:
php_value upload_max_filesize 4MWatpie zeby plik byl a duzy :(


zobaczymy czy to info cos pomoze :

I've been bothering with the XAMMP and Joomla for some time, and always as the result of installing anything in Joomla (module or com) I was getting an error.

Finally I figured out what about all this is.
I did:
- change the permission to my temp directory in XAMPP directory
- change the permission to the folders of htdocs and as well I did change the permission to my joomla installation directory
I did this from the terminal, using the: <code> chmod -vD 777 /directoryname </code> command

After that everything is working like a charm.

ps. Sorry for my terrible english.
Take care.

Dylek
01-06-2010, 13:12
A co ma Mac do tego? Na czymkolwiek bys nie stawial, chocby na Atari jesli by serwer WWW z bazami danych mialo - maja byc odpowiednie uprawnienie do zapisu w katalogach. Platforma nie ma tu nic do rzeczy.