PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.11 aktualizacja krytyczna



stone
29-08-2006, 08:55
Ukazała się kolejna wersja z poprawkami bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na www.joomla.org i www.joomla.pl

Uwaga!! Obecnie dostępna jest jedynie wersja angielska, nad polską będziemy pracować najszybciej jak się da.

sez
29-08-2006, 20:17
i się ciut pospieszyłem ;)

Po aktualizacji z 10 do 11, w zasadzie wszystko działało. Ino się całkiem skitrały praktycznie wszystkie napisy w panelu administratora :confused:

Po powrocie do v.10 pozostał dziwny objaw, z którym jakoś nie mogę się uporać :( a mianowicie 9x dublują się zakładki w tabeli panelu administracyjnym (Zalogowani, Kompotenty, Popularne, Nowe, Statystyki..) podobna sytuacja jest z ikonkami na listwie górnej (korespondencja wewnątrzna i user on-line).

Może ktoś podpowiedzieć jak się tego problemu pozbyć :D

No i cóż, pozostaje czekać cierpliwie na Wasze polskie dzieło.

stone
30-08-2006, 09:22
Jeżeli nadpisałes to faktycznie powinno wrocić do stanu poprzedniego, a jak nie to poczekaj jeszcze cierpliwie. Powinno byc krótko:)

keicaM
30-08-2006, 13:10
Trzeba doda jeszcze że pojawił się OFICJALNY patch do najnowszej wersji poprawiający plik admin.mambots.php (dostępny narazie na oficjalnym Forum Joomla)

stone
30-08-2006, 13:15
Dzięki za info :)

Link do poprawki http://forum.joomla.org/index.php/topic,89866.msg455550.html#msg455550

Niedługo będzie oficjalna informacja czy należy się spodziewaź 1.0.11a czy juz 1.0.12

sez
30-08-2006, 19:25
Jeżeli nadpisałes to faktycznie powinno wrocić do stanu poprzedniego, a jak nie to poczekaj jeszcze cierpliwie. Powinno byc krótko:)

Myślę, że to jakiś dziwny problem z bazy danych. Po ponownej instalacji v.10, wszystko jest OK, a po wczytaniu bazy pojawia się właśnie ten efekt dublowania (razy 9) elementów graficznych w panelu administracyjnym. Próbowałm szukać co może powodować to dublowanie, ale nic mi nie wpadło w oko ?

keicaM
04-09-2006, 23:32
Dublowanie pojawiło się również i u mnie na mojej roboczej, testowej wersji strony na localhoscie, a było to wtedy gdy:
Przypadkowo wykasowałem plik configuration.php i postanowiłem nie meczyc sie z recznym wprowadzaniem danych dotyczacych bazy mysql, wiec odpalilem instalacje. Podczas instalacji po wypelnieniu danych odnosnie bazy mysql gdy klikłem na "Dalej" wywaliło błąd że w bazie sa jakieś tam już wpisy mysql więc... wprowadziłem ręcznie zawartośc configuration.php. Po zalogowaniu do PA były własnie zdublowane pozycje zakładek itp. Jednak to jest tylko moja kopia strony na localhoscie wiec: przezorny zawsze ubezpieczony backupami :]

sez
09-09-2006, 18:00
Dublowanie pojawiło się również i u mnie na mojej roboczej, testowej wersji strony na localhoscie, a było to wtedy gdy:
Przypadkowo wykasowałem plik configuration.php i postanowiłem nie meczyc sie z recznym wprowadzaniem danych dotyczacych bazy mysql, wiec odpalilem instalacje. Podczas instalacji po wypelnieniu danych odnosnie bazy mysql gdy klikłem na "Dalej" wywaliło błąd że w bazie sa jakieś tam już wpisy mysql więc... wprowadziłem ręcznie zawartośc configuration.php. Po zalogowaniu do PA były własnie zdublowane pozycje zakładek itp. Jednak to jest tylko moja kopia strony na localhoscie wiec: przezorny zawsze ubezpieczony backupami :]

Jestem na etapie projektowania serwisu więc, w zasadzie wielki problem to nie jest ;), bo najważniejsza jest templatka, a reszta jest w proszku ;) Ale backup, to fajna sprawa ;)
Napisałem o tym dublowaniu bardziej jako ostrzeżenie i informacje dla innych ;)

Rlyeh
10-09-2006, 14:52
Ten fajny screen kojarzę jeszcze ze strony translator.joomla.pl, jednak co to ma wspólnego z moją witryną - nie wiem.
Otóż:

http://img179.imageshack.us/img179/4273/erryu2.th.jpg (http://img179.imageshack.us/my.php?image=erryu2.jpg)
A teraz szczegóły:

Błąd zaczął występować nagle. Dosłownie "nagle". Wczoraj nie mogłem zalogować się do panelu administratora. Dzisiaj mi się to udało. Chciałem zaktualizować coś w pliku konfiguracyjnym via panel administracyjny. Raz mi się to udało, a raz nie. Potem zaktualizowałem plik jeszcze raz - udało się, tyle że wywnioskowałem to tylko po postaci adresu, bo z wyglądu strony jakoś nie szło ;p (screen powyżej).

Strona ma jakieś dwa tygodnie (max). Nie instalowałem żadnych głupich komponentów, botów, rozszerzeń, jedyne co mam, to mostek z SMF (który jednak nie ma wpływu na to, co się dzieje). Nie kombinowałem nic w plikach strony ani w templatce (co sugeruje błąd). Po prostu - zalogowałem się ktoregoś pięknego dnia, i ujrzałem white screen of death :p

Instalacja była czysta - 1.0.11.

To jest bardzo irytujące, jednak gdyby pojawiało się to tylko w panelu admina, jakoś bym to przeżył. Jednak od czasu do czasu, okazyjnie, pojawia się to także użytkownikowi końcowemu, gdy np. kliknie sobie na "Blog".
---
Jestem ciekawy, co napiszecie - od tego uzależniam albo dalsze męczenie się z Joomla, albo przeniesienie się na inny cms, albo napisanie własnego systemu, jakkolwiek by on kiepski nie był. (jak mnie spotka delete * from $database to przynajmniej będę wiedział, dlaczego : )