PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o komponent mochigames



bolla
01-06-2010, 16:09
Mam małe pytanko. Zainstalowałem komponent gier mochigames (źródło: http://extensions.joomla.org/extensions/sports-a-games/games/10871 )
Wszystko chodzi pięknie tylko czy jest taka możliwość (a jeśli jest to jak to zrobić) by po kliknięciu w grę nie uruchamiała się ona na mojej stronie lecz startowała w nowym wyskakującym okienku???

_eva
01-06-2010, 17:49
Do tego żeby strona otwierała się w nowym oknie przeglądarki wykorzystuje się atrybut 'target' z wartością 'blank' - dołącza się go do hiperłącza np.


<a href="adres-strony" target="blank">opis linka</a>

ale nie wiem czy ten komponent gier, który zainstalowałeś pozwala na taką manipulacje w kodzie.

bolla
01-06-2010, 21:26
Do tego żeby strona otwierała się w nowym oknie przeglądarki wykorzystuje się atrybut 'target' z wartością 'blank' - dołącza się go do hiperłącza np.


<a href="adres-strony" target="blank">opis linka</a>

ale nie wiem czy ten komponent gier, który zainstalowałeś pozwala na taką manipulacje w kodzie.

No niestety nie działa ten sposób. A czy ktoś zna jakiś komponent do gierek online otwieranych w nowym okienku??? Bo u mnie ponad połowa gier jest za szeroka i ucięta w połowie.

PS. Od razu dodam, że te z JED sprawdzone.

_eva
02-06-2010, 09:37
Gdybyś podał link do strony, to było by łatwiej.


A czy ktoś zna jakiś komponent do gierek online otwieranych w nowym okienku???

Nie znam takiego komponentu. Ale można by spróbować coś poradzić na to, że z powodu zbyt dużej szerokości gier ich widok jest obcinany. Np. przypisać elementowi, w którym te gry się znajdują, właściwość:


overflow: scroll;

Wtedy za pomocą suwaka będzie można mieć dostęp do całej szerokości obrazu. Ale nie wiem czy takie rozwiązanie by Ci pasowało.

bolla
02-06-2010, 14:58
www.szufladka.nstrefa.pl (http://www.szufladka.nstrefa.pl)
Wstawiłem 3 gry z czego 2 są ucięte. Może ktoś pomoże jak można uruchomić gierki w nowym oknie w tym komponencie lub jakiekolwiek inne.