PDA

Zobacz pełną wersję : dodanie parametru daty do wielu kategorii w jednej sekcji



mirgru
02-06-2010, 08:46
Witam, nie uwierzycie ale mam problem :)
Moje menu składa się z 3 artykułów w kategorii i 1-ego artykułu w sekcji (opis w kolumnie "Nazwa" Articles >> Sekcja w panelu admina)
Z tym artykułem w sekcji mam problem.
Po wejściu w skecje nazwijmy ją X mam ok. 15-ście kategorii i każda ma po troche artykułów (od 1 do 80).
Po wejściu na jakikolwiek z nich (kategorii) mam dwie kolumne Tytuł artykułu i Odsłony.
Chce dodać do nich trzecią "datę wprowadzenia" i tu się pojawia problem.

W panelu administracyjnym menu-menu witryny-sekcja X w parametrach podstawowych mam do wybory tylko sekcje X i Początek. W parametrze: komponenty mam Data i czas utworzenia (Globalnie/Ukryj/Pokaż).
Wybierając Pokaż nadal nie widzę dat po wejściu w kategorie tej sekcji.
Mogę jedynie ustawić datę dla jednej z tych kategorii które mieszczą się w menu głównym wybierając w parametrach:podstawowych odpowiednią kategorie i opcje Kolumna"Data"-Pokaż.
Wchodząc w Artykuły-Kategorie Artykułów i byle jaką kategorie którą chce ustawić w ten sam sposób nie wyświetlają mi się żadne parametry(podstawowy, komponenty itp.)
Czy brakuje mi jakiegoś komponentu,moduły,dodatku ??

zwiastun
02-06-2010, 09:21
1. O ustawieniach parametrów - na forum w FAQ oraz na wiki
2. Kolumny z danymi w widoku Artykuły w kategorii są wyświetlane standardowo wszystkie (lp, data, tytuł, autor, odsłony), chyba, że je wyłączyłeś.

mirgru
02-06-2010, 11:37
ad.1 wg Ciebie źle ustawiam parametry ?
ad. 2 u mnie mimo że poustawiane są wszystkie parametry na "Globalnie" nie wyświetlają się te kolumny.

Zastanawia mnie jedno:

w Menu-Menu Witryny po wyborze Sekcji X wyświetla mi się okno z:
"Lista - Kategorie artykułów w sekcji" i cztery parametry(podstawowe, rozszerzone, komponenty, system)

w Menu-Menu Witryny po wyborze Kategorii wyświetla mi się okno z:
"Lista-Artykuły w kategorii" i te same cztery parametry

ale w tym Menu-Menu witryny nie mam wszystkich kategorii (tych z Sekcji X) a je chce edytować.

Te kategorie mogę znaleźć w Artykuły-Kategorie artykułów ale tam nie mam tych czterech parametrów na których mi zależy.

Czy tu może brakować jakiegoś komponentu czy chodzi o coś innego??
Jeżeli to głupie, ze poruszam to na forum to jak możesz to wskaż mi jakiś konkretny link bo dotychczas nic nie znalazłem.

Pzdr.

---------- Post dodany o 11:29 ---------- Poprzedni post był o 11:26 ----------

Sprostowanie!
Wszystkie opcje mi działają poza DATĄ wprowadzenia reszta się wyświetla

---------- Post dodany o 11:37 ---------- Poprzedni post był o 11:29 ----------

Wie ktoś może gdzie można to dopisać ręcznie w folderze strony na Apachu ?

zwiastun
02-06-2010, 11:41
ad. 1 - a gdzie to napisałem?
ad. 2 Podstawowe, rozszerzone, komponentu, system (owe) to grupy parametrów - z natury rzeczy np. parametry komponentu w przypadku com_content są wszędzie takie same
Wyświetlanie kolumny z datą (czy inną informacją) nie ma nic wspólnego z ustawieniami ogólnymi (globalnymi). Stwórz ukryte (niewyświetlane) menu, dodaj w nim pozycje menu prowadzące do kategorii artykułów, ustaw tam wyświetlanie kolumny Data.

PS
Rzeczywiście. Kolumna Data jest standardowo ukryta.
Możesz to rozwiązać tak:
Wejść do bazy danych i tabeli #__menu odszukać pozycję wyświetlającą tę sekcję i dopisać w parametrach: show_date=1. Niewygoda - jakakolwiek zmiana z poziomu administratora w tej pozycji menu spowoduje usuniecie tego ustawienia.
II rozwiązanie: dodać w pliku com_content/views/section/tmpl/default.xml kod:


<param name="show_date" type="list" default="1" label="Date Column" description="Show/Hide the Date column">
<option value="0">Hide</option>
<option value="1">Show</option>
</param>


na przykład jako pierwszy parametr w sekcji advanced

mirgru
02-06-2010, 14:04
Ja to zrobiłem tak.
W phpmyadmin znalazłem nazwe mojej Sekcji X i w kolumnie params dodałem wpis set_date=1 bo w ogóle go nie było.

I na co by mi było czytać dokumentacje ?? ;)
Pozdr.

zwiastun
02-06-2010, 15:56
Dobry jesteś. Ciekawe tylko, jakim cudem zadziałało jakieś "set_date", skoro parametr nazywa się show_date. I ciekawe, co będzie, jak zapiszesz zmiany w tej sekcji. Pomijam, że powyżej już dokładnie to napisałem!

mirgru
04-06-2010, 07:55
No tak powinno być show a nie set ale w bazie zmieniłem dobrze :). Po zapisaniu zmian w sekcji nic nadzwyczajnego sie nie dzieje.