PDA

Zobacz pełną wersję : PLUGIN wyświetlający tytuły i intro artykułów z sekcji/kategorii



tman
02-06-2010, 09:08
Witam - szukam dodatku jak w temacie.

Niby joomla sama w sobie ma takie narzędzie, ale nie sprawdza się u mnie (m. in. formatowanie).

Chodzi dokładnie o to, że (jak rozumiem) to co daje joomla można podpiąć tylko do pozycji menu, a ja chciałbym to mieć zrobione inaczej:

menu wskazuje na artykuł statyczny i dopiero tam są linki do artykułów w kategorii:

http://www.cateringwarszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=60

Pomijam problemy z formatowaniem tego co wyrzuca z siebie joomla - to bardziej bym widział to jako artykuł z pluginem generującym listę. Jakby to się jeszcze dało sformatować...

przegladam JED, ale jakoś nie mogę znaleźć czegoś co by załatwiało sprawę...

??

pozdrawiam

Tomasz

zwiastun
02-06-2010, 09:29
Niepotrzebne kombinowanie pod górkę, na dodatek nie wiadomo, co ma być wykombinowane:
Układy "przegląd artykułów w kategorii" - ".... w sekcji", "...w archiwum", "Strona startowa" są w Joomla standardem. Jeśli trzeba "przeformatować", dysponujesz techniką nadpisywania szablonów albo możesz kupić rozszerzenie typu iJoomla Magazin.
Piszesz, ze chcesz tytuły i intro, ale wyświetlać chcesz tytuły i listę - to może się najpierw zdecyduj?
Listy artykułów to też standardowe pozycje menu, a sposób wyświetlania nie dość że bardzo elastyczny, to jeszcze może być zmodyfikowany nadpisywaniem szablonów
Z odnośnika do strony można wnioskować, że chcesz w Joomla budować statyczną stronę HTML. Po kie licho Ci Joomla? Statyczną stronę tworzy się w HTML!

tman
02-06-2010, 12:00
Nie do końca:

Mam sekcję DANIA, w której są kategorie DANIA CIEPŁE, DANIA ZIMNE, DESERY, itd.
Ilość kategorii będzie ograniczona (np. 6).

chciałbym mieć statyczną stronę (DANIA) z buttonami będącymi linkami do DYNAMICZNYCH stron zawierających listę (albo przegląd) artykułów w danej kategorii (DANIA CIEPŁE, DANIA ZIMNE, itd).. Dlatego joomla...

Na razie "trochę" to obchodzę: stworzyłem menu, które nie jest wyświetlanie nigdzie, a buttony to linki do jednej z tych kategorii (DANIA CIEPŁE, ZIMNE, itd). Tyle, że całość wyświetla się błędnie:

tak wyglądają ustawienia w menu od zaplecza:

2628

A tak to, co joomla produkuje:

2629
(w ustawieniach jest 0 pozycji nad kolumnami i 8 pozycji w kolumnach, w tym co produkuje joomla jest inaczej...)

w dodatku - z tego co wcześniej się na TYM forum dowiedziałem (i chyba od Ciebie:) zbyt dużych możliwości zmiany wyglądu tego co produkuje joomla to nie mam... (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40471-zmiana-stylu-quot-tematu-quot-w-przegl%C4%85dzie-kategorii&highlight=). chyba że błędnie odczytałem "No cóż, na zachcianki jest jedna rada - pozbyć się ich. "

dlkatego poszukuję takiego pluginu, który mógłbym wstawić na statyczną stronę i który wygeneruje listę/przegląd artykułów z danej kategorii...

nie muszę ukrywać, że specem od joomla nie jestem...

zwiastun
02-06-2010, 12:16
Przywołany wątek dotyczy typowej "zachcianki" - jak ktoś chce, żeby mu kremówki smakowały jak salceson, to jego problem, a nie ciastkarni. Wygląd w Joomla jest w 100% kontrolowany przez webmajstra.
Jedno z możliwych rozwiązań: Osadź w artykule moduły prowadzące do stron z listami artykułów w kategorii

tman
02-06-2010, 14:27
Osadź w artykule moduły prowadzące do stron z listami artykułów w kategorii

No właśnie - jedyne co potrafię to zrobić to przez pozycję w menu - ale to się nie sprawdza (pomijam konieczność zmiany stylów)

Jak mogę to zrobić (jeśli możliwe poproszę o bardziej "krok po kroku")