PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze kroki w pozycjonowaniu



kurtzzz
02-06-2010, 21:46
Witam wszystkich. Mam własną stronę www postawioną na joomli. Stronę stworzył mi kolega za piwo. I teraz ją powolutku rozwijam. Jednakże jestem już w takim momencie gdzie samo dodawanie treści nie wiele już pomaga, brak jest reklamy i pozycjonowania. Niestety jestem zupełnie zielony w pozycjonowaniu a w google widnieją jedynie nic nie znaczące komercyjne artykuły odnośnie pozycjonerki. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć coś na ten temat?? Podać jakieś strony poświęcone pozycjonowaniu? Z góry dziękuję.

Jac
02-06-2010, 23:53
Mam własną stronę www postawioną na joomli. Stronę stworzył mi kolega za piwo. I teraz ją powolutku rozwijam. Jednakże jestem już w takim momencie gdzie samo dodawanie treści nie wiele już pomaga, brak jest reklamy i pozycjonowania. Niestety jestem zupełnie zielony w pozycjonowaniu a w google widnieją jedynie nic nie znaczące komercyjne artykuły odnośnie pozycjonerki.

Podaj adres strony. Zobaczymy jak twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem SEO SEF.


Czy mógłby mi ktoś przybliżyć coś na ten temat??

Pisz i publikuj wartościowe treści.
Zdobywaj wartościowe linki prowadzące do twojej strony.


Podać jakieś strony poświęcone pozycjonowaniu?

Forum PIO (Pozycjonowanie i Optymalizacja).

kurtzzz
02-06-2010, 23:56
Strona to www.gsmmax.pl (http://www.gsmmax.pl)
Z tego co mi się wydaje on żadnej optymalizacji nie przeprowadzał. Jedynie ja dziś poczytałem troszkę w sieci na ten temat i dodałem (chyba poprawnie) do indeksów google.
A wartościowe linki czyli??

PeFik
03-06-2010, 09:58
Stronę stworzył mi kolega za piwo

To widać!! Pierwszy karygodny błąd - to wykorzystanie starej wersji Joomla! 1.0.x - stąd "dni serwisu są policzone", jedyne wyjście instalacja ponowna ale tym razem Joomla! 1.5
Po drugie lepiej dołożyć kilka złotych i kupić sobie książkę, kurs DVD lub po prostu poczytać wiki.joomla.pl - niż potem "płakać na forum"

zwiastun
03-06-2010, 11:14
1. Owszem, stawianie witryn na Joomla 1.0, gdy za chwilę będzie gotowe 1.6 jest - powiedzmy - nierozsądne. Ale dlaczego karygodny błąd? Ludzie stawiają witryny na oprogramowaniu, które nigdy nie dojrzeje do poziomu Joomla 1.0 i jakoś nikt tego za bład nie uznaje, ba - nieraz za powód satysfakcji (nieważne, na ile uzasadnionej).
2. Jak na stronę stworzoną za piwo to rewelka - możesz koledze postawić drugie. Tyle, że z witryną to podobnie jak z samochodem. Taki za piwo albo za parę złotych na cukierki nadaje się zwykle do tego, by się nim trochę pobawić i oddać na złom. Ale to już inna kwestia.
3. Ten mój komentarz jest tutaj tak samo niezbędny i uzasadniony, jak poprzednika. Ale @kurtzzz - nie przejmuj się. Pono każdy ma to, na co go stać, oraz pono każdego stać na więcej. Powodzenia w dążeniu do więcej!

PS. Kolega prawdopodobnie w ogóle nie był potrzebny do stawiania tej witryny, ale to też inna kwestia. Punkt wyjścia jest!

kurtzzz
03-06-2010, 11:45
Nie no póki co musi zostać jomla 1.0 ale jak już coś na siebie zarobi, będą pieniążki to i się uaktualni:) Póki co mnie niestety nie stać.

zwiastun
03-06-2010, 11:58
Na co Cię nie stać? Na Joomla 1.5? Nie kosztuje nic!
Póki co to jest początek, to nawet jak byś miał to zrobić ręcznie, to można zrobić. Migracja jest opisana na www.pomoc.joomla.pl.

kurtzzz
03-06-2010, 12:05
Na stronę w joomla 1.5 żeby ktoś mi zrobił bo kolega za granicą i nie ma kto zrobić.

mjmartino
04-06-2010, 14:41
Migracja trudna nie jest.
Próbować możesz na localu czyli na serwerze który postawisz sobie na komputerze swoim domowym.
Całość polega na wgraniu komponentu podaniu adresów do mysql prefixów i tyle.
Nie pamiętam ile rzeczy można przenieś ale na pewno sporo jak artykuły linki itp.
Ja swoja migracje przechodziłem dawno.

Co do optymalizacji
Tag Cloud
Plugin do tagów w artykułach
Opisywanie rel w linkach opisy w obrazkach itp.
Uzupełnianie tagów sukcesywnie.
Oryginalne treści nie kopuj wklej z innych portali.
Współpraca z innymi portalami/ stronami o podobnej tematyce wymień się z nimi linkami.
Jak zrobisz tyle to już będzie dużo.
Pozdrawiam.

Ps. Jak dobrze pamiętam to użyłem tego cuda http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/joomla-migration/3895

kurtzzz
06-06-2010, 15:42
kolega napisał "plugin do tagów w artykułach" A można coś więcej na ten temat?? Oczywiście nie proszę o podanie linku do niego, ale o przybliżenie jak działa, do czego służy.

alex51
06-06-2010, 15:55
Myślę, że powinieneś podjąć decyzje o migracji, choć jeśli nie przewidujesz dalszego modernizowania strony pod kątem zastosowania kolejnych dodatków, to migracja nie jest niezbędna. Jednak warto, choćby dla sprawdzenia swoich możliwości a w dalszej kolejności do przekonania się do J!1.5, zainteresować się mtwMigratorem (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mtwmigrator) i Mov'AMPem (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz) .

lukasz86
21-06-2010, 23:29
Chcesz serwis na szybkim serwerze sponsorowanym, pisz: lukasz@cios.biz

mjmartino
22-06-2010, 10:20
kolega napisał "plugin do tagów w artykułach" A można coś więcej na ten temat?? Oczywiście nie proszę o podanie linku do niego, ale o przybliżenie jak działa, do czego służy.
Przepraszam że tak długo ale jakoś umknął mi twój post.
Więc odpowiadam chodzi i wyświetlanie tagów na końcu artykułu bądź na początku taxonomy. Znana funkcjonalność z Drupala
Zbiera słowa kluczowe i publikuję je w formie linku, jeśli masz więcej takich samych słów w artykułach to po kliknięciu pokazuje się strona z wybranymi artykułami które zawierają owy tag.
Raz że pomocne dla usera dwa wymusza na adminie uzupełnianie tagów :) Przyjemne z pożytecznym :D

alex51
22-06-2010, 10:32
Chcesz serwis na szybkim serwerze sponsorowanym, pisz: lukasz@cios.biz
Zapewne to ciekawa oferta, ale jaki ma ona związek z poruszanym tu tematem?
Zgadzam się też z opinią @GOGOKOM.

lukasz86
22-06-2010, 10:38
Hej,
Zasady są proste:
Oferuję szybki serwer, z nieograniczonym transferem miesięcznym, obsługą php+mysql, shell itp. - generalnie wszystko !

Pomogę w instalacji dowolnego skryptu np. joomla, wp, forum np. mybb itp.
Do tego atrakcyjna sub-domena. nazwa.---.pl - nawet 10 skrzynek mejlowych w wybranej sub-domenie np. admin@nazwa.---.pl (admin@nazwa.xbp.pl)
Dodatkowa pomoc w razie problemów ze stroną.

--- - atrakcyjna 3 literowa domena

Dostęp przez FTP.
PhpMyAdmin

co w zamian ?

Niewielki bannerek np 100x100px i kilka linków w jakimś ustronnym miejscu.

Wymagania:

- Unikalna treść strony nie jakiś tam badziew
- Strona musi być zgodna z polskim prawem
- nie akceptuję treści erotycznych
- strona nie może być typu download, mimo ogromnych możliwości serwera może to nieźle zmulić system

Jeżeli masz pomysł na stronę i będziesz ją rozwijać pisz na biuro@cios.biz.

// Do moderatora: Jeżeli ten post jest w nieodpowiednim miejscu, proszę o przeniesienie.

alex51
22-06-2010, 10:55
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie w sprawie związku Twojej oferty z niniejszym wątkiem. Mamy przecież kategorię o nazwie "Ogłoszenia i komunikaty". Nie moderuję tej kategorii forum ale sądzę, że moderatorzy zechcą zastanowić się nad sensem umieszczania w tym miejscu Twojej propozycji o ile jest jakiś sens zajmowania się nią.

lukasz86
22-06-2010, 10:59
Sens jest następujący: Kolega postawił mu joomle za piwo, a tutaj może ją mieć za darmo... Beż żadnych problemów.

lukasz86
22-06-2010, 11:25
--- a jaka to atrakcja :D w reklamie brzmi to "myślnik myślnik myślnik kropka p l" albo " minus minus minus kropka p l"
co do przeniesienia wątku to możesz przecież sam przenieść (usunąć założyć nowy temat) swój post my się dostosujemy :)

Kolego GOGOKOM --- - to jedna z czterech - 3 literowych domen do wyboru, a nie minus*3 - to tak w ramach wyjaśnienia.
To jest oferta dla poważnych ludzi, którzy chcą prowadzić stronę na dobrym serwerze z supportem, a nie darmowych masówkach...
Najpierw się zadaje pytania, a później wysuwa wnioski.

alex51
22-06-2010, 13:26
Sens jest następujący: Kolega postawił mu joomle za piwo, a tutaj może ją mieć za darmo... Beż żadnych problemów.
Kolega @lukasz86 raczy pewnie żartować, ale gwoli ścisłości pozwolę mu zacytować fragment Regulaminu (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3), który powinien uciąć wszelką dyskusję w związku z jego tak uparcie lansowaną ofertą:


Zasady publikacji ogłoszeń określone są odrębnie. W sprawach publikacji ogłoszeń innych niż "zlecę", "szukam wykonawcy" itp. prosimy o kontakt: zwiastun@joomla.pl

pavelaroz
17-11-2010, 15:01
Nawiązując do tematu - słyszałem, że umieszczanie linków innych, podobnych witryn na swojej stronie w stopce bardziej poprawia oglądalność strony. Dlaczego?

Moja strona: www.musculator.pl

mjmartino
17-11-2010, 18:33
Nawiązując do tematu - słyszałem, że umieszczanie linków innych, podobnych witryn na swojej stronie w stopce bardziej poprawia oglądalność strony. Dlaczego?

Moja strona: www.musculator.pl
Witam
Ponieważ google lubi jak jeden link wychodzący prowadzi do podobnej treści :)
Człowiek tym bardziej lubi jak przegląda www i znajduje odnośniki do innych o podobnej tematyce :)
Ps. Linki nie koniecznie muszą być w stopce.. ;)
Pozdrawiam

pavelaroz
17-11-2010, 18:54
To gdzie takie linki do stron o podobnej tematyce umieszczać, żeby nie przeszkadzały? Czy po prostu zrobić w menu "linki" i tam pisać, czy mogą być gdzieś ukryte?

mjmartino
17-11-2010, 20:47
To gdzie takie linki do stron o podobnej tematyce umieszczać, żeby nie przeszkadzały? Czy po prostu zrobić w menu "linki" i tam pisać, czy mogą być gdzieś ukryte?

Ukryte nie bo jaki ma to sens .. google nie lubi oszustów.. jeśli wiesz co mam na myśli

Umieść je tam gdzie Ci najbardziej pasują po prostu.

pavelaroz
18-11-2010, 08:02
Czyli mogę sobie umieszczać linki do podobnych stron w zakładce "linki" i o to samo prosić innych? Podziała?

mjmartino
18-11-2010, 10:11
Czyli mogę sobie umieszczać linki do podobnych stron w zakładce "linki" i o to samo prosić innych? Podziała?

To zależy od właścicieli serwisów innych :) Ale większość się zgadza jeśli strona która masz jest dobrze prowadzona ma dużo treści i się rozwija :)

Pozdrawiam

pavelaroz
18-11-2010, 11:48
Ok wielkie dzięki za porady teraz zaczynam rozkminiać również inne rzeczy związane z pozycjonowaniem a więc niestety te płatne... Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc!