PDA

Zobacz pełną wersję : phpmyadmin instalacja i zmiana published z 0 na 1



mickis
04-06-2010, 00:04
Witam , założyłem dziś stronę w joomla , czytałem dużo poradników dla nowicjuszy, ale po ukończeniu instalacji nie moge się zalogować do zaplecza, pisze że podano zły login lub hasło, czytałem że trzeba zmienic w phpadmin published z 0 na 1 , ale nie wiem jak go zainstalowac , czy na serverze gdzie jest stronka czy na localhoscie ? , stronke mam na servie www.ugu.pl (http://www.ugu.pl) a adres stronki to www.mickis-inf.ugu.pl (http://www.mickis-inf.ugu.pl) , Chodzi mi o wyjasnienie procesu instalacji i zmiany konkretnie tego abym mógł sie zalogowac do administracji...
linki do wikipedi niezbyt mnie interesuja bo juz je czytałem..
edit ="nie podalem zlego hasla ani loginu.... xd widze ze facet nie czytasz wypowiedzi innych uzytkownikow :/ .... problem tkwi w tym ze podalem dobre "atrybuty" a nie moge wejsc , licze na odpowiedz kogos obeznanego w problemie :)" posluze sie tu wypowiedzia użytkownika "trzepiz" z linku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40216-nie-mog%C4%99-si%C4%99-zalogowa%C4%87&highlight=phpmyadmin) która głosi " zalogować się do PhpMyAdmin ( lub innego menagera SQL) odnaleźć tabele jos_plugins odnaleźć w niej "Uwierzytelnianie - Joomla" - wyedytować i nadać publikację (pole published zmienić z 0 na 1)"
Z góry dzięki.

palyga007
04-06-2010, 00:32
O czym Ty w ogóle bredzisz za przeproszeniem?
Skoro podano zły login lub hasło to znaczy że podano zły login lub hasło
Jedyne co Ci zostaje to odzyskanie dostępu do panelu poprzez zmianę hasła. Proces opisany na forum.
Jak Ty nawet nie wiesz jakie usługi oferuje Twój hostingodawca to wybacz...

---------- Post dodany o 00:32 ---------- Poprzedni post był o 00:13 ----------

"facet??"
1. Jak Ci odpowiedziałem na temat to nie edytuj postu bo nie widzę wtedy Twojej odpowiedzi.
2. Nie zaznaczyłeś że na 100% podałeś prawidłowe dane dostępu do panelu.

licze na odpowiedz kogos obeznanego w problemieWybacz, że w ogóle zechciałem się odezwać.
Skoro znalazłeś odpowiedź to o co Ci chodzi?
Nikt tutaj nie będzie prowadzić kursu obsługi phpMyAdmin, narzędzia które na 99% znajduje się w panelu administracyjnym Twojego hostingu.


linki do wikipedi niezbyt mnie interesuja bo juz je czytałem.To przeczytaj jeszcze raz, i jeszcze raz i jeszcze aż zrozumiesz.

A najlepiej zacznij od
TEGO (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3)

mickis
04-06-2010, 00:49
więc tak .....
1. Przepraszam za błędy i nie zbyt grzecznościowe zwroty.
2. Nagli mnie czas , gdyż na utworzenie stronki o pewnej tematyce mam czas do czwartku .
3. Potrzebuje tego na otrzymanie oceny celującej z Informatyki.
4. Jeśli byłby ktoś "miły" i mógłby poświęcić chwile na rozwiązanie mojego problemu. Dziękuje .
P.S. Administratorów przepraszam za spam.

palyga007
04-06-2010, 01:02
otrzymanie oceny celującej z Informatyki
To nie tędy droga kolego.
Najpierw naucz się obsługi phpMyAdmin i poznaj panel administracyjny Twojego hostingu.
Rozwiązanie podane przez @trzepiz nie wymaga niczego więcej.
Pozdrawiam.

mickis
04-06-2010, 01:03
Najpierw muszę go zainstalować ... Dzięki za poświęcenie chwili....

palyga007
04-06-2010, 01:05
Zainstalować??

mickis
04-06-2010, 01:14
a nie ? no musze go wrzucic na server ? .... w sumie juz wrzucilem ale nie mam pliku config-ini..... bynajmniej nie umiem go znalezc...

palyga007
04-06-2010, 01:23
@mickis

Ciekawi mnie, w której klasie jakiej szkoły takie rzeczy robi się na ocenę celującą, ale to nieważne.

Z ciekawości zarejestrowałem, się na tym całym ugu.pl, założyłem bazę danych...a teraz nawet w phpMyAdmin się poruszam (nic nie instalowałem)

Także czasem warto mierzyć siły na zamiary. Przysłowie mówi, że chcącemu nie dzieje się krzywda, ale tak jak to wyżej napisałem Twoje problemy wynikają z niewiedzy na temat naprawdę podstawowych rzeczy. Nie potrafisz poruszać się po panelu administracyjnym hostingu. Także czytaj, czytaj, czytaj.

Do czwartku można jeszcze dużą porcję wiedzy wchłonąć.

Życzę powodzenia.

Pozdrawiam

mickis
04-06-2010, 12:43
W 3 klasie gimnazjum...
Jakbyś podał źródła z jakich mam chłonąć tą wiedzę to byłoby miło :)
Więc wreszcie mi się udało :D , mam phpmyadmin , był na ugu.pl , nie mogłeś tak odrazu ? ... zmieniłem authentication z 0 na 1 ale teraz mi wyskakuje inny błąd utóż (JAuthentication::__construct: Could not load authentication libraries.) co z tym zrobić ?
Pozdrawiam Pastusz