PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zainstalowaniem modułu zegarka



michal0180
04-06-2010, 18:33
Witam wszystkich
Mam problem z zainstalowaniem na joomla 1.5.17 PL moduły zegarka:
http://extensions.joomla.org/extensions/calendars-a-events/clocks/4694
innych wersji zegarków również nie chce zainstalować:/
Wyskakuje taki komunikat: "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany."

Ale rozpakowywałem tą paczkę i jest tam ten plik.
Co mam zrobić i czy jest możliwość w ogóle zainstalować ten zegarek.
Pozdrawiam
Michał

alex51
04-06-2010, 19:04
A inne moduły dajesz radę instalować? Podejrzewam, że może to być problem z uprawnieniami do katalogów i plików na serwerze, czyżbyś instalował Joomla z modułu zaoferowanego przez hosting?

michal0180
04-06-2010, 19:11
Joomla pobrałem ze strony www.joomla.pl wiec wszystko raczej z nią ok.
Udało mi się tylko jeden zegarek zainstalować który jest tez na stronie joomla, ale nie podoba mi się. Zainstalowałem też moduł pogody, niestety ona też nie działa, ale przynajmniej dała się zainstalować. Próbowałem zegarek kilka razy instalować zawsze ten sam komunikat:/

alex51
04-06-2010, 19:23
Może ten moduł nie jest dla J!1.5 lub wymaga zgodności wstecznej, albo może nie masz praw do zapisu w katalogu /tmp ? Sprawdź w Zapleczu=>Pomoc=>Informacje o systemie=>Prawa do katalogów czy wszystkie pozycje mają podane Zapisywalny.

michal0180
04-06-2010, 19:41
Tak, wszystkie prawa do katalogów są zaznaczone jako "Zapisywalny" włącznie z tmp

Ten zegarek to: Flash Digital Clock-J1.5
Compatibility 1.5 NATIVE
Licence: GPL

alex51
04-06-2010, 20:26
Pobrałem ten moduł i zainstalowałem beż żadnych problemów. Nie wiem dlaczego Tobie się to nie udaje. Zawsze zastanawiało mnie w jakim celu instalować zegar na stronie, skoro każdy ma go w komputerze?

mjmartino
04-06-2010, 20:38
Pobrałem ten moduł i zainstalowałem beż żadnych problemów. Nie wiem dlaczego Tobie się to nie udaje. Zawsze zastanawiało mnie w jakim celu instalować zegar na stronie, skoro każdy ma go w komputerze?
U mnie na testówce 1.5.18 też nie trybi ten moduł ;) ale mniejsza z tym.
Jak u Ciebie poszedł to sprawdź czy masz w środku XML ;> jak tak to wrzuć chłopakowi mod jako załącznik ;)

alex51
05-06-2010, 08:18
Nie wiem po co mam załączać plik mod_digiclock.xml, skoro ten z mojego serwera jest identyczny z tym z paczki instalatora.
Skoro są problemy ze standardowym instalatorem Joomla, to zawsze pozostaje ręczne zainstalowanie tego modułu.

1.Przegraj pliki do katalogu modules. Najpierw utwórz tam nowy folder o nazwie mod_digiclock a następnie wgraj tam rozpakowaną zawartość paczki instalacyjnej modułu.

2. Utwórz też dla tego modułu rekord w tabeli bazy danych jos_modules.
Taki jak na poniższym obrazku.
2641
Nie musisz wypełniać pola ID, bo PMA sam je uzupełni, chyba, że koniecznie chcesz sam wyszukać ostatni ID w tej tabeli i wpisać w tym miejscu kolejny numer.
Na obrazku nie zmieściłem 3 ostatnich pól, które powinny być wypełnione następująco:
iscore - 0
client_id - 0
control - pozostawić niewypełnione.

Po wypełnieniu wszystkiego klikaj w ostatni przycisk Wykonaj.

mjmartino
05-06-2010, 09:49
@alex51 podejrzewam ze michal0180 nie jest na tyle zaawansowanym administratorem joomli skoro potrzebuje pomocy ;)
Teraz to Ci powinien duże piwo postawić za Toturiala :)
Pozdrawiam.

michal0180
10-06-2010, 11:45
Macie racje, jestem początkujący i nie bardzo orientuję się w ręcznym instalowaniu dodatków itd. ale uczę się powoli i coraz więcej łapie dzięki temu forum i książkom które kupiłem do joomli:)
Wielkie dzięki alex51, masz browara u mnie:)