PDA

Zobacz pełną wersję : Instaluje mi sie wszystko, oprocz jezykow do sobi2



cesanne
05-06-2010, 17:56
Witam wszystkich
hosting na 000webhost
Joomla! 1.5.17, legacy mode
sobi2 RC 2.9.2.4.j15
(prawie)wszystko instaluje sie pieknie
Wlasciciel i uprawnienia poprawne (Ownership i Permissions)

Zainstalowalem Sobi2 bez problemu - ogloszenia ze zdjeciami ladnie sie zapisuja
Problem: Nie moge zainstalowac Jezykow do sobi2
(uwaga - moj problem dla odmiany nie dotyczy niezrozumienia gdzie jest General Configuration) ;P


Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package.
Path does not have a valid package


=== Zarowno jak po FTP wgralem rozpakowany plik na serwer i wskazuje ze ma z niego instalowac, ani z zipa z dysku twardegoWszystko robie dokladnie tak jak instalujac inne rzeczy - nie ma przyczyny w nazwie zipa ani innych takich. XML jest a joomla go nie widzi.Co wiecej nie widzi go tylko w przypadku Jezykow (nie tylko PL) do sobi2 (sciagnietego ze str sigsu)Przyczyny dopatruje sie w tym ze wczesniej udalo mi sie zainstalowac PL jezyk do sigsu to ale po zmianie w panelu kontronym na polski nie tylko na frontend ale i backend - backend sie posypal (niezgodnosc wersji)Mimo to na frontend wszystko nadal dzialalo - czyli dla mnie bomba - panel moge miec po angielsku - zalezy mi tylko na spolszczonym frontend.Odinstalowalem sobi2 - zainstalowalem jeszcze raz (nauczony doswiadczeniem juz w Win95 ;P) ale nie pomoglo. Ustawienia i dane zostaly ale od tego momentu nie moge juz zainstalowac jezykow :/ A adsmanager czy samo sobi jeszcze raz sie instaluje.
Moze ulge przyniesie jakies wykasowanie zupelne wszystkich danych jakie Sobi po sobie zostawil - bo mimo ze go odinstalowalem po ponownej instalacji nadal zachowaly sie wszystkie dokonane przeze mnie zmiany i ogloszenia testowe.Moze tam cos jest nagrzebane i przez to problem.Teraz postaram sie w 1 zdaniu: Instaluje mi sie wszystko inne oprocz jezykow do Sobi2 (dla testow probowalem nie tylko z polskim). Problemu upatruje w tym ze jakies ustawienia ktore spowodowaly wysypanie poprzedniej instalacji nadal sa gdzies zachowane. Jest to jednak droga deduckji a nie wiedzy czy doswiadczenia.
Pomocy!:)dziekuje

seba.adm
05-06-2010, 19:11
robie dokladnie tak jak instalujac inne rzeczyJęzyk do Sobi instalujesz wchodząc do Panelu Admina. Następnie wybierasz:
Komponenty -> SOBI2 -> Konfiguracja -> Menadżer Jerzyków
Wczytujesz plik języka, po wgraniu na serwer wybierasz ->Konfiguracja ogólna, i w zakładce ogólne z rozwijanej listy wybierasz język polski.

cesanne
05-06-2010, 22:06
Język do Sobi instalujesz wchodząc do Panelu Admina. Następnie wybierasz:
Komponenty -> SOBI2 -> Konfiguracja -> Menadżer Jerzyków
Wczytujesz plik języka, po wgraniu na serwer wybierasz ->Konfiguracja ogólna, i w zakładce ogólne z rozwijanej listy wybierasz język polski.
i tak to musialem zrobic za 1 razem i zapomniec:)
Dziekuje, ale mialem jakies problemy z uploadem paczki i mimo ze bylem dzieki 'seba.adm' we wlasciwym miejscu dalej lipa.
Poszukalem troche i poradzilem sobie korzystajac z:
http://www.sigsiu.net/faq/how_to_translate_sobi_2_into_another_language.html
-wystarczy skopiowac co trzeba, gdzie trzeba - ulatwiajaca opcja instalacji z back endu zabrala mi pol dnia;/
Recznie musialem tez ustawiac ustawienia ftp w configuration.php
bo z poziomu joomla nie chcial o sie zapisac:/
Tak czy siak w koncu dziala:) Dziekuje