PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Booklibrary 0.7b pl 0.7b PL



jarecki
29-08-2006, 14:28
Witam :-)
Mam problem z Booklibrary 0.7b pl 0.7b PL ściągnąłem zainstalowałem, i nie do końca działa. Dodatkowo nałożyłem wszystkie patche i jest jeden problem. W momemcie kiedy klikasz na na przycisk aby zgłosic prośbę o wypożyczenie, mimo że wszystki pola są wypełnione pisze wstaw adres (za każdym razem).
Prośba o pomoc, gdzie szukać błędu, lub ewentualnie złej konfiguracji....

Z góry dzięk :)

zwiastun
29-08-2006, 20:49
A może lepiej napisac do autora polskiej (i nie tylko, bo zdaje się, że przejął opiekę nad projektem) wersji?

jarecki
30-08-2006, 09:19
Masz rację tak chyba zrobię... dzięki wielkie za sugestie, zatem pytam autora.. A czy zna wie może ktoś z was wie jak sie z nim skontaktować???

pozdrawiam

zwiastun
30-08-2006, 14:56
a spójrz do pliku xml w pakiecie. Nie ma tam adresu strony albo emaila?

jarecki
30-08-2006, 20:55
dzięki wielkie :-)


pozdrawiam

jarek132
09-11-2006, 01:37
mi się niestety nie udało w komponencie znaleźć kontaktu do autora. Masz może takowy??
byłbym niezmiernie wdzięczny, bo mam dokłądnie ten sam problem, co ty i jeszcze jeden.

jarecki
09-11-2006, 08:05
tzn. nie znalazle, tego kontaktu... Wiec cos na wlasna reke probowalem zaadoptowac...

Sorki :-)

jarek132
10-11-2006, 01:52
ja też już sobie poradziłem - znalazłem łatki na stronie komponentu - http://mamboxchange.com/ ale potem musiałem i tak jeszcze kilka poprawek wprowadzić. tak więc wgrałem łatki a-e i zrobiłem jeszcze łatkę f.
jak chcesz, to ci prześlę.
mam jeszcze jeden problem - w com_booklibrary&task=lend_requests
nie chce mi po prostu akceptować wypożyczeń, po zaznaczeniu zgłoszenia i kliknięciu "Akceptuj" - wyskakuje biały ekran i nic. może też miałeś taki problem i sobie z nim poradziłeś?

Pozdrawiam

djsienka
22-04-2007, 22:20
mam pytanko a jak wgrać te łatki ?

jarek132
23-04-2007, 01:08
mam pytanko a jak wgrać te łatki ?

Standardowo, tj jak większość łatek: nagrać pliki które są w pakiecie na istniejące w systemie. zastąpić je po prostu takimi bez błędów, które to są w pakiecie łatki. aha, musisz go pewnie rozpakować.

jarecki
23-04-2007, 07:29
A jak rozwiązałeś problem nie wyświtlania się po zatwierdzeniu wyślij??

djsienka
23-04-2007, 09:17
A jak rozwiązałeś problem nie wyświtlania się po zatwierdzeniu wyślij??

No właśnie nie rozwiązałem. Ale znalazłem rozwiązanie. Tylko, że jestem
:Dzielony:D to nie wiem co z tym zrobić.

(Problem funckjonowania Booklibrary w środowisku CMS Joomla 1.0.10.

Błąd ujawnia się np. przy akceptacji zgłoszenia wypożyczenia jako pusta strona lub przy odrzucaniu zgłoszenia wypożyczenia brakiem zaznaczenia tej akcji w bazie danych.

Przyczyną błędu jest zmiana definicji metody checkout() klasy mosDBTables. Nowa metoda zaimplementowana w Joomla 1.0.10 dodała testowanie dwóch atrybutów "editor" oraz "checked_out_editor".

Stąd konieczne jest dodanie do tablic booklibrary, booklibrary_lend, booklibrary_lend_request dwów nowych pól:
editor INT NOT NULL,
checked_out_editor INT NOT NULL.Składnia instrukcji SQL wygląda tak:
Kod: ALTER TABLE `nazwa_tablicy` ADD `editor` INT NOT NULL AFTER `checked_out_time` ,ADD `checked_out_editor` INT NOT NULL AFTER `editor` ;
Zamiast tekstu nazwa_tablicy wstawiamy oczywiście wymienione powyżej nazwy tablic komponentu booklibrary.)

Może ktoś mi to łopatologicznie kroczek po kroczku wytłumaczyć.
Dzięki z góry.

djsienka
13-05-2007, 22:19
Nikt mi nie pomoże. Prosze prosze.:confused:

galganka
02-09-2007, 09:04
Czy ktoś wie jak to zrobić? Ja również chętnie przeczytałabym odpowiedź :)

zwiastun
02-09-2007, 09:34
Otworzyć klienta bazy danych (np. phpMyAdmin
wywołać tabelę booklibrary
pod tabelą z nazwami pól jest opcja dodawania nowych pól
wpisać, że się chce dodać dwa pola
Pojawi się formularz wpisywania
wpisać nazwę, typ INT, ilość znaków 11
zapisać