PDA

Zobacz pełną wersję : JHTMLlist not supported. File not found. - po wejściu do artykułu i nie tylko?



bonu$
06-06-2010, 15:15
Witam mam pytanie co oznacza monit jak w temacie. Chce się tego pozbyć :/. Pokazuje się na samej górze po wejściu do każdego z artykułów, konkretnego modułu w sumie chyba po wejściu do panelu edycji czegokolwiek. Jakieś podpowiedzi ? Ponadto może nieco inny temat ... przy drugim wejściu do edycji jakiegoś elementu systemu z poziomu zaplecza zwiększa mi się czcionka opisu przy polach edycyjnych, dlaczego ? :hmm:

Bazyl
06-06-2010, 17:20
hej

sorry ale bez adresu strony odpowiedz jest tylko jedna CZARY

bonu$
06-06-2010, 21:49
Sory!
dopiero zaczynam, w sumie druga strona za pomocą joomla, ale pierwsza tworzona całkowicie od podstaw :) - www.maveriq306.2ap.pl.

Bazyl
06-06-2010, 23:10
Dopiero, gdy zobaczyłem drugi wątek na ten sam temat zajarzyłem... :lol:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://forum.joomla.org/viewtopic.php%3Ff%3D433%26t%3D470974&ei=FA4MTKeADdCAOLWGhNsP&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CB0Q7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3DJHTMLlist%2Bnot%2Bsupported.%2BFile%2 Bnot%2Bfound%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D2Mi%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official

lsz
06-06-2010, 23:18
Czyli sugerujesz, że może to być coś z plikami? Sprawdzę to w najbliższym czasie.

bonu$
06-06-2010, 23:24
Hmm ale użytkownik nie znalazł rozwiązania i zrezygnował :/ z tego co wyczytałem pod podanym linkiem. Może najpierw wykonam aktualizację do 1.5.17 bo korzystam z wersji wcześniejszej :/ ale wątpię by pomogło. Czyli najprościej rozpakować na dysku joomle w obecnej wersji i wysłać na serwer tylko te pliki, których brakuje :). Spróbuje w najbliższym czasie.

palyga007
06-06-2010, 23:27
Obecnie obowiązująca wersja to 1.5.18 i radzę wykonać aktualizację właśnie do niej. ( 1.5.16 i 1.5.17 mają pewne dyskusyjne zmiany w kodzie, mogące powodować różnego rodzaju problemy).

lsz
07-06-2010, 17:40
Wiem, tylko ja mam już 1.5.18, a ten problem pojawił się po przejściu na nowy serwer. Może to być dlatego, że nadpisałem pliki nowa (czysta) instalka Joomli?

---------- Post dodany o 17:40 ---------- Poprzedni post był o 15:50 ----------

Okazuje się, że na czystej, nienadpisanej Joomli działa wszystko jak trzeba. Zdecydowałem się nadpisać pliki instalka, gdyż z przyczyn, których nie będę tu tłumaczył, mogło brakować niektórych plików.

Co mogło się schrzanić przez nadpisanie?

mjmartino
07-06-2010, 17:47
Jeśli wrzuciłeś sama instalke j1.5.18 i nadpisałeś pliki to tak
Masz wgrać update z wersji X do wersji 1.5.18

lsz
07-06-2010, 17:56
Miałem wersję 1.5.18. Oczywiście wcześniej robiłem update'y. Chodziło o to, że mogłem nie mieć czegoś. Przerwałem odtwarzanie backupa z JoomlaPack, po tym jak niechcący kliknąłem, żeby odtworzył. Wiem, że wtedy znikły mi niektóre pozycje z bazy i musiałem instalować jeszcze raz. Pliki w większości były na serwerze, w bazie nie było, a z tego co pamiętam to niektórych rzeczy też nie było na serwerze. Pamiętam, ze musiałem od nowa tłumaczyć jakiś moduł, bo wywaliło.

Z tego powodu nadpisałem czysta instalka Joomli, nawet na wszelki wypadek.

To mogło coś zachrzanić?

mjmartino
08-06-2010, 11:46
A próbowałeś jeszcze raz przywróć z JoomlaPack ?
Jeśli JP nadpisał Ci bazę to logiczne że masz różnice w niej.
Nadal nie mogę dojść na jakim etapie jest twoja strona ;o
Jeszcze raz po koleji to może dojdziemy do czegoś...
Miałeś j1.5.18 -> zrobiłeś przypadkiem recovery w JP i przerwałeś
Potem co zrobiłes ? przeinstalowałes joomla ? czy przywróciłeś z backupu poprzedni stan przed przypadkowym recovery ?

lsz
08-06-2010, 11:56
Po kolei w podpunktach od najstarszej do najnowszej:
1. Kiedyś zrobiłem przypadkiem recovery z JP i przerwałem
2. Trochę czasu minęło
3. Ściągniecie plików przez FTP ze starego serwera
4. Nadpisanie plików nowa instalka Joomli na wszelki wypadek
5. Wgranie tych plików na nowy serwer - Występuje bład
6. Wgranie czystego backupa z koniecznymi modyfikacjami - nie ma błedu

To takie streszczenie, mam nadzieję, że teraz zrozumiesz.

mjmartino
08-06-2010, 12:06
6. wgranie na nowy serwer ?
Sprawdź czy masz plik w
/libraries/joomla/html/html/list.php

Ewentualnie wgraj go jeszcze raz z j x.18

lsz
08-06-2010, 12:08
Mam. Sprawdzałem i wgrałem ponownie dla wszystkiego. To nie to.

Mam pytanie, czy może coś się stać, jak się nadpisze instalka joomi pliki? Większość jest zapisywana w bazie, a te pliki, to sa pliki "systemowe" skryptu.

mjmartino
08-06-2010, 12:25
Nadpisać w sensie pliki same na ftpie to nie nic się nie stanie

lsz
09-06-2010, 10:17
Pliki nadpisałem na komputerze, więc różnica prawie żadna (ew. na plus). Spróbuje najwyżej jeszcze raz ponadpisywać i wgrać, albo uruchomić na wirtualnym serwie.

---------- Post dodany 09-06-2010 o 10:17 ---------- Poprzedni post był 08-06-2010 o 21:36 ----------

Podmieniłem i wgrałem jeszcze raz. Po niezbędnych modyfikacjach okazało się, że już tego nie ma. Cieszyłem się za wcześnie. Teraz pojawia się to w zarządzaniu userami ;/

Tym razem jest:

JHTMLimage not supported. File not found.

mjmartino
09-06-2010, 11:50
Czym ty te pliki przesyłasz na serwer ? (nadal brakuje Ci czegoś) Sprawdź sobie czy serwer na którym masz joomle obsługuje ZIP jeśli tak spakuj wszystko wyślij w zipie i rozpakuj za pomocą menadżera z panelu hostingowego o ile obsługuje owego ZIP'a
Czy uprawnienia w katalogach poustawiane sprawdź je

lsz
10-06-2010, 11:18
Pliki przesyłam FileZilla. Najpierw pakuje je do zipków, a potem rozpakowuje w panelu.

Co do uprawnień, to wszystko jest zapisywalne (zielone). Na tym serwerze jest o tyle dobrze, że nie muszę ustawiać samemu, od razu było ustawione jak należy po wgraniu.

---------- Post dodany o 22:25 ---------- Poprzedni post był o 12:09 ----------

Zobaczę, może jutro nadpiszę i wgram jeszcze raz. Przecież do 3 razy sztuka. Jak się nie uda, to będę coś kombinował...

---------- Post dodany 10-06-2010 o 11:18 ---------- Poprzedni post był 09-06-2010 o 22:25 ----------

Odnośnie przenosin, to już jestem na przód. Jak widać, poradziłem już sobie z tym problemem (JHTML). Zdaje się wszystko już działa jak należy. Mam obecnie dostęp do szybkiego neta i poszło gładko (może u mnie w domu jakiś plik źle wysłało, bo jest jeszcze wewnętrzne proxy).
Tak więc problem rozwiązany.