PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja modułów



Proxim
06-06-2010, 23:32
Witam wszystkich.

Z góry mówię że jestem totalnym laikiem w sprawach Joomli, więc moje pytania mogą być głupie bądź śmieszne za co z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Mam takie pytanie dotyczące edycji (czy jakoś tak to można nazwać) modułów.

Załóżmy, że na stronie mam 3 moduły, jeden z nich wyświetla mi ilość moich znajomych, drugi wyświetla informacje o prywatnych wiadomościach, a trzeci np wyświetla ilość odsłon profilu.
Chciał bym te elementy przenieść do modułu "Panel Logowania" i wstawić je pod awatarem, tak abym wszystko miał w jednym miejscu, później ładnie formatując to stylami CSS.

Czy jest taka możliwość (zakładam, że na pewno jest), a jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?
Wydaje mi się, że poszczególne fragmenty kody z danych modułów muszę skopiować w odpowiednie miejsce do "Panelu Logowania". Lecz w jaki sposób wiedzieć co i gdzie wkleić?

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Bazyl
06-06-2010, 23:53
Hej,

Pytanie brzmi: co to dla Ciebie panel logowania?

Moduły przypisujesz do pozycji ustalonych w szablonie... wiki --->>> pozycje modułów

Proxim
07-06-2010, 00:01
W moim przypadku korzystam z Community Builder'a i panel logowania to moduł CB login (mod_cblogin).

Co do przypisywania modułów do konkretnej pozycji w szablonie to wiem jak to robić.

Chciał bym po prostu poszerzyć liczbę informacji jakie ten panel logowania wyświetla, np dodać tam liczbę punktów z "Alfa User Point's" jaką dany użytkownik posiada itd.

2648 Próbuję stworzyć coś w tym stylu. Może to wyjaśni o co mi chodzi.

Pozdrawiam.

Bazyl
07-06-2010, 00:21
Nie bierz tego do siebie, ale najpierw poznaj J! i CB na tyle, byś wiedział, o czym piszesz...

Proxim
07-06-2010, 00:32
Poprzez takie pytania poszerzam wiedzę na ten temat :) Ale jak też mówiłem moje pytania mogą być głupie.

To może inaczej. Zainstalowałem CB i inne komponenty, moduły itd na swojej stronie, rozmieściłem je odpowiednio w szablonie.

Teraz chciał bym stworzyć taki moduł/panel gdzie zbiorę różne informacje w kupę.

Coś w tym stylu.
2650

Jakaś sugestia jak się za to zabrać? Czy muszę napisać własny moduł aby osiągnąć takie coś?

alex51
07-06-2010, 07:53
Może zacznij od prostego ustawienia wybranych modułów jeden pod drugim, ustawiając tytuł w najwyżej ustawionym module logowania - mod_cblogin. Pozostałe moduły z tej grupy pozostaw bez pokazywania ich tytułów. W ten sposób osiągniesz częściowo planowany efekt zebrania wszystkich potrzebnych Ci informacji w jednym miejscu.

Proxim
07-06-2010, 23:23
Tak, taki efekt potrafię uzyskać, jednak nie zadowala on mnie niestety ;/
Chciał bym aby te wszystkie informacje znalazły się w jednym module...

zwiastun
07-06-2010, 23:34
A jaki to ma sens? Co jest istotne - efekt, czy sposób osiągnięcia? Po co pakować do jednego modułu coś z kilku? Do tego służą pozycje modułów - by w jednym miejscu umieścić kilka informacji (modułów)

tlewap
08-06-2010, 00:59
Dla każdego modułu możesz ustalić osobno klasę (parametry modułu), wyedytować css i w ten sposób osiągnąć planowany efekt w szybszy/łatwiejszy sposób.

alex51
08-06-2010, 07:06
Tak, taki efekt potrafię uzyskać, jednak nie zadowala on mnie niestety ;/
(...)
Masz koncepcję, nawet rozrysowaną, więc w czym problem? Drogi do jej realizacji masz dwie, napisać nowy moduł lub dokonać takich poprawek, o których wspomniał @tlewap, dzięki czemu końcowy widok będzie sugerował, że podawane informacje są w jednym module. Wystarczy porównać wyglądy poszczególnych modułów i dostosować je do tego głównego w tej grupie, czyli modułu logowania CB.

Proxim
08-06-2010, 20:12
Dzięki wielkie za odpowiedzi. A co mam zrobić w momencie, gdy w danym module jest wyświetlane kilka informacji, a mnie interesuje tylko jedna, czy da się pozostałe informacje jakoś usunąć jeżeli w ustawieniach nie ma takiej możliwości?

PeFik
08-06-2010, 20:31
zawsze można edytować pliki modułu, ale wtedy trzeba znać podstawy PHP i oczywiscie HTML