PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją



edek@
07-06-2010, 11:47
Witam.

Chcąc postawić ciekawą i rozbudowana stronkę postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw Joomli. Mam wykupiony serwerek na którym już śmiga jedna stronka i ta miała by być drugą.
Wykupiłem domenę, poprzez FTP wgrałem wszystkie pliki instalacyjne i chciałem zainstalować Joomla ale nie udało mi się. Wyskoczył błąd :


Warning: session_start() [function.session-start]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1329 is not allowed to access /var/tmp/ owned by uid 0 in /srv/home/i05523ea/public_html/quick-fix.pl/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Fatal error: session_start() [<a href='function.session-start'>function.session-start</a>]: Failed to initialize storage module: files (path: ) in /srv/home/i05523ea/public_html/quick-fix.pl/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Nie wiem o co dokładnie chodzi ale jak stawiam stronkę za pomocą "fantastico" to Joomla się instaluje ale czytałem, że nie poleca się takiej instalacji i najlepiej jest wgrać wszystko przez FTP i tak też zrobiłem ale wywala mi ten błąd .....

PeFik
07-06-2010, 11:51
widocznie należy wyłączyć SAFE MODE

a na którym kroku instalacji ci krzyczy?

edek@
07-06-2010, 12:09
błąd wywala na samiutkim początku - wpisuję nazwę witryny, klikam enter i wywala ten błąd.

palyga007
07-06-2010, 12:33
Napisz do administratora hostingu, aby wyłączył Ci safe_mode

Chociaż o ile sobie przypominam to ja instalowałem Joomla na serwerach z włączonym safe_mode i nie miałem żadnych problemów ( to że pojawiły się później przy instalacji komponentów to już inna historia)

mjmartino
07-06-2010, 14:11
@edek@ a gdzie takie rewelacje wyczytałeś że nie polecają takiej instalacji ? proszę o źródło ;>

palyga007
07-06-2010, 14:26
A na przykład TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40834-problem-z-instalacja-joomla_in_pl-PL_1.5.18&highlight=fantastico) i TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?39919-Problem-z-instalowaniem-wszelkich-dodatk%C3%B3w&highlight=fantastico)

mjmartino
07-06-2010, 16:23
Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora:)
Są administratorzy i administratorzy hostingów :) Na jednych będzie chodzić cacy a na drugich coś zawsze będzie kuleć :)
Jednak co prawda to prawda ręcznie zainstalowana to ręcznie :)

edek@
07-06-2010, 16:29
dokładnie - ja chcę zainstalować ręcznie bo na hostingu na którym siedzę testowałem forum instalowane za pomocą "fantastico" i tak zainstalowało się fantastycznie że nie dało się na nim zmienić języka na polski - dodam że pliki językowe wrzucałem poprawnie bo nie robiłem tego pierwszy raz, ot chciałem zobaczyć czy jak to instalują automaty i już więcej nie chcę

napisałem do admina i zobaczę
teraz w ramach testów wrzucę instalkę na inny mój hosting bo nie wiem jeszcze nic o Joomla a chce ją połączyć z vBulletin tak jak to forum