PDA

Zobacz pełną wersję : Przełączenie domen



krzychoooo
07-06-2010, 19:33
Witam serdecznie.
Tworzę stronę społecznościową. Testuję ją na testowej domenie
pszczynska-kobieta.eu
Testy mam za sobą i przymierzam się do zmiany domeny na docelową
pszczynska-kobieta.pl.
Czyli nie przenoszę serwisu na inny serwer tylko zmieniam zaparkowanie domen.
Serwer mam na nazwa.pl poniżej parametry systemu:
System operacyjny:Linux server 2.6.18.8 #1 SMP Fri Apr 16 16:25:18 CEST 2010 i686Wersja bazy danych:5.0.90-logPorządek znaków w MySQL:utf8_general_ciWersja PHP:5.2.13Serwer WWW:Apache/2PHP działa na:cgi-fcgiWersja Joomla!:Joomla! 1.5.17 Stable [ Wojmamni ama woobusani ] 27-April-2010 04:00 GMTMoże ktoś z Was robił już coś takiego i wie jakie problemy z tym się wiążą.
Chce poznać ewentualne zagrożenia i przygotować się na nie.
Bardzo proszę o podzielenie się uwagami.
Jeśli widzisz coś na mojej stronie co chciałbyś uzyskać na swojej, chętnie podzielę się jak to zrobiłem.
Z góry serdeczne dzięki.

---------- Post dodany o 18:33 ---------- Poprzedni post był o 15:03 ----------

Może się to komuś przyda.
Przepiąłem serwis na również tymczasową domenę www.plesss.pl.
Przestały działać linki w których używana była nazwa domeny. Ale to oczywiste.
Po edycji linków wszystko co na razie działa ok.

keran
08-06-2010, 13:20
jeśli domeny są w nazwie to wystarczy tylko skierować te .pl na odpowiedni katalog w admin.nazwa.pl, jeśli .pl masz gdzie indziej to najpierw musisz zgłosić adminom nazwy aby dopięli domenę .pl do swoich serwerów DNS ze wskazaniem na twój serwer, potem konfigurujesz adresy serwerów DNS nazwy w panelu administracyjnym domeny aby wskazywała na nazwę, potem admin.nazwa.pl i dodajesz domenę wskazując ja na katalog.

aa i jeśli używasz jakiegoś SEFa to nie zapomnij zrobić Purge :)

krzychoooo
08-06-2010, 15:31
A jednak po zaparkowaniu innej domeny jest problem na zapleczu. Nic nie mogę doinstalować, nawet jak podam dokładny url pakietu.
Cały czas wywala


JFTP::connect: Could not connect to host "127.0.0.1" on port 21
JClientHelper::setCredentialsFromRequest failed
Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.

Plik napewno nie jest podwójnie skompresowany.