PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po przeniesieniu z localhost na serwer



okr1337
08-06-2010, 14:20
Witam.
Oto co zrobiłem:
- przeniosłem bazę danych na serwer,
- zainstalowałem joomle! na serwerze,
- skopiowałem wszystkie pliki joomli, które miałem na localhoscie na serwer (poza configuration.php i configuration.php-disc)

Teraz problem: Joomla! nie widzi komponentu (virtuemart) który był zainstalowany oraz innych zmodyfikowanych treści, mimo, iż baza danych jest wgrana. Nawet w momencie, gdy chcę wgrać na nowo komponent Joomla! wyświetla, że taki już istnieje, jednak ja nadal nie mam do niego dostępu, a strona wygląda jak nówka, bez moich wcześniejszych moich modyfikacji.

Z góry dzięki za pomoc

KejeN
08-06-2010, 14:25
Witam,
Jeśli zrobiłeś to w takiej kolejności jak napisałeś to bardzo możliwe że zarchiwizowałeś lub skasowałeś istniejące tabele w bazie danych podczas instalacji Joomla! - sprawdź co masz w bazie i wszystko powinno być jasne.
Pozdrawiam

okr1337
08-06-2010, 15:40
Faktycznie, baza danych na serwerze nie ma wszystkich rekordów, które mam na localhoscie. Nawet, gdy importuję ją jeszcze raz jest "niepełna" (sam fakt, że na localhoscie zajmuje ona 1mb, a na serwerze połowe tego). Jest jakaś możliwość naprawienia tego, czy będę musiał robić wszystko od początku?

---------- Post dodany o 13:40 ---------- Poprzedni post był o 12:44 ----------

Udało mi się to zrobić. Wystarczyło założyć nową bazę danych na serwerze, wtedy do niej zaimportować interesujące mnie tabele i w joomli! zmienić bazę danych z tej "starej" na "nową". :)

PeFik
08-06-2010, 20:23
a musiałeś to robić ręcznie? Nie można było skorzystać z zestawu: Akeeba backup + Akeeba Kickstart
i całość zajęła by ci : 3-4 minuty

okr1337
08-06-2010, 20:26
a musiałeś to robić ręcznie? Nie można było skorzystać z zestawu: Akeeba backup + Akeeba Kickstart
i całość zajęła by ci : 3-4 minuty

O "Akeeba" nie słyszałem, więc nie odpowiem ci na pytanie, czy musiałem to robić ręcznie. Niemniej, poradziłem sobie po swojemu.

ekumi
08-06-2010, 23:02
Od jakiegoś czasu używam do tego celu Joomlapack i jestem z niego całkiem zadowolony. Polecam.

PeFik
09-06-2010, 04:58
A wystarczyło poczytać, było Joomlapack jest Akeeba backup /ci sami programiści - nowy produkt & nazwa/


Akeeba Backup Core is the successor to the now famous JoomlaPack componentPrzy okazji z pytania zrobił mi się cały przepis how to (http://blog.elimu.pl/?p=3643). Polecam!