PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Startowa z index.php joomla 1.5



sliders
08-06-2010, 17:51
Witam,

Taki mały problem

Na swojej stronie mam dwa indexy jeden index.php i html.

z indexu html przechodzę do indexu php.

lecz w joomli po kliknięci na stronę główną wczytuje od razu domenę http://nazwa.pl .

Jak zrobić odnośnik do strony startowej od razu do index.php czyli http://nazwa.pl/index.php.

mjmartino
08-06-2010, 17:53
A poco takie kombinacje ?
Usuń *.html lub *.bak mu daj i pierwsza strona będzie wczytywana index.php

sliders
08-06-2010, 17:59
No właśnie chodzi oto by wszystko zaczynało się od index.html.

W niższej joomli, był troszkę inny rodzaj komponentu do wczytywania głównej strony i taki myk był możliwy. 1.0.x.

mjmartino
08-06-2010, 18:38
Hmm no to może w menu zrobisz sobie odsyłacz zewnętrzny ? w HOME i dasz tam
Łącze: index.php

sliders
08-06-2010, 23:20
Nie do końca, bo jeśli nie zrobię głównej strony jako
index.php?option=com_content&view=frontpage lub jakiego kol wiek linka to będzie wyskakiwał błąd. 404 " sys joomli się gubi...

Trzeba lekko zmodyfikować komponent com_content > frontpage w kodzie i pewnie pójdzie, tyle tylko że jeszcze tego nie studiowałem.

mjmartino
09-06-2010, 10:49
Testowałem u siebie z tym że mam włączone krótkie adresy html itp. i wszystko działa tak jak napisałem.
A skoro znalazłeś rozwiązanie satysfakcjonujące Cię przez grzebanie w kodzie w com_content to proszę bardzo przestudiuj :) have fun ;D

sliders
09-06-2010, 11:19
Właśnie oto chodzi że jeszcze tam nie znalazłem.

Chodzi ci o "Adresy z przyrostkiem" czy "Proste adresy" po włączeniu tych funkcji, właściwie u mnie nic się nie zmienia, a "problemik" nadal występuje.
Owszem adresy są krótkie, lecz domyślny frontpage nadal ładuje domenę, a nie odnosi się bezpośrednio do pliku index.php

mjmartino
09-06-2010, 11:46
Proste adresy Tak
Korzystaj z mod_rewrite Tak
Adresy z przyrostkiem Tak
nie zapomnij zmienić pliku htaccess.txt na .htaccess

Daj link do strony swojej.

sliders
09-06-2010, 12:01
Jeśli chodzi o proste adresy to nie do końca mogę ich użyć, z powodu komponentu Jukebox, nie odtwarza mi utworów.
Link który wtedy się robi do folderu z utworami jest nieprawidłowy i wpływa to na odtwarzanie. Krótko mówiąc "wszystko jest ok" - ale nie działa odtwarzanie, pod Firefox nie dostrzega błędu lecz pod IE informuje o błędzie w kodzie, nie tyle komponentu co joomli.
Nie próbowałem jeszcze z mod_rewrite.
Ale znalazłem w kodzie cosik, nie wiem czy zadziała to tak jak myślę ale może tak ;).

no niestety to jeszcze nie to ;P///

malkowitch
09-06-2010, 16:41
Znajdź inny odtwarzacz bo skoro nie działa na przyjaznych adresach to znaczy, że albo nie ma routera albo jest źle napisany.

sliders
10-06-2010, 08:34
playera ściągnołem z
http://www.jooforge.com/en/download/free/27-extensionsprędzej wymaga kilku poprawek... pewnie się uaktualni ;), za jakiś czas.

Aha nawet przy prostych adresach i pozostałych funkcjach zaznaczonych na "TAK" nie uzyskuje efektu wczytywania strony z pliku php - główny link i tak tworzy odnośnik do domeny, a nie konkretnego pliku.

mjmartino
10-06-2010, 10:39
Tak masz ? Patrz 2 załączniki
Jaki komunikat dostajesz po adresie www.adres.pl/index.php ??

sliders
10-06-2010, 15:10
Jak zrobię link zewnętrzny to działa === I know ;)

Tyle tylko że joomla, wywala błąd do strony głównej jeśli nie mam zrobionego linka wewnętrznego do strony frontowej.

Czyli jak zamienię ze Strony startowej
index.php?option=com_content&view=frontpage, na link zewnętrzny
index.php
To wywala błąd przy wpisaniu adresu strony 404. (po prostu nie może odnaleźć strony).

Podsumowując jeśli zrobię link z komponentu i link zewnętrzny to działa dobrze, tyle tylko po co mi dwa linki do głównej, i teraz jeśli wyłączę link z komponentu to przestaje działać.
I tak to mniej więcej wygląda.

tomaszek83
28-07-2010, 11:34
Witam

Przyłącze się do pytania bo mam podobny problem. A mianowicie domyślna strona menu wyświetla adres w postacie www.mojadomena.pl natomiast zależy mi aby wyświetlało www.mojadomena.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage Mam plik index.html który startuje jako zajawka serwisu i własciwy plik index.php startowy joomli. Odrazu mówię że nie mogę serwisu umieścić w innym katalogu, ani też zrobić sztywnego url index.php w menu. Wiem że w poprzednich wersjach joomla nie było z tym problemu. A w aktualnej jest. Nie wiem od której wersji tak się zaczęło robić, bo wcześniej nie miałem potrzeby mieć tego przyrostka adresu.