PDA

Zobacz pełną wersję : Wymuszenie Cookie języka na starcie



alan2
09-06-2010, 14:39
hej,

ostatnio znalazlem swietny komponent "Virtual Domains Beta", umozliwiajacy podpinanie na jednym systemie, wielu domen wybierając tylko szablon (typu beez itp.) danej domeny! :)

Mam 2 szablony stron. Dla wersji polskiej strony i włoskiej. Mam też Joom!Fish, do obslugi jezyka wloskiego. Super...


Tylko teraz maly problem z "Virtual Domains Beta", w ktorym nie da sie ustawic języka szablonu dla wersji włoskiej, ktory juz na starcie wymuszalby na Joom!Fishu zapisanie ciasteczka języka Włoskiego. Oczywiscie, jesli wpisze adres np. domenawloska.it/it - to JoomFish sie wlacza i witryna jest po włosku. A jak wejdziecie w domenawloska.it - jezyk wloski sie nie odpala (w sumie to normalne).


Czy znacie kod, ktory samodzielnie i na starcie odpali mi jezyk wloski - ciasteczko JoomFisha?

Ja wkleilem cos takiego w head, potem w body (plik szablonu index.php), ale na IE nie działa:

<?php
setcookie("language","it",time()+31536000,"/","clistere24.it", 0);
?>


prosze o pomoc.

trzepiz
09-06-2010, 14:46
a nie możesz zastosować przekierowania .. ? skoro domena "domenawloska.it" ma w zasadzie uruchamiać się jako "domenawloska.it/it" to wystarczy zrobić odpowiedni wpis w .htaccess i po sprawie.

Rozwiązanie z cookie może i zdałoby egzamin ale co zrobisz jak ktoś ma wyłączone ciasteczka ?

alan2
09-06-2010, 16:01
Wolalbym ciastkami to zrobic, teraz kazdy je ma chyba wlaczone.

koncowka /it to problem ze wzgledu na google, pamietanie adresu itd.