PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka kanałów RSS na jednej stronie (głównej) wg daty (+ kilka opcji)



ULLISSES
09-06-2010, 14:40
Witam.

Z wyszukiwarki dowiedziałem się, że ten temat (i podobne) był wałkowany tysiące razy, ale nadal nie znam konkretnej odpowiedzi. Trafiam na nieistniejące już strony lub komercyjne rozwiązania.

Potrzebuję (darmowego) dodatku, który pobiera wiadomości z kilku (nastu) kanałów RSS i wyświetla je wszystkie na stronie głównej, przy czym sortuje je wg daty, a nie kanału. Przykładowo mamy 15 kanałów, z których bierzemy 5 ostatnich newsów i wyświetlamy je na stronie głównej. 10 ostatnich na głównej, kolejne na kolejnych stronach (jak tradycyjne newsy).

Wbudowane opcje Joomli oczywiście tego nie potrafią. Czytałem coś na temat dodatku slick, ale (o ile dobrze zrozumiałem) wyświetla on tylko nagłówki (bez treści).

Aby nie było łatwo, chciałbym aby wyświetlane newsy można było oceniać i komentować, oraz aby była prowadzona statystyka popularności (na podstawie ilości kliknięć do źródła).

Jeśli do uzyskania w/w efektu potrzeba więcej niż jeden moduł, to nie będę z tego powodu marudził.

W ostateczności rozważam modyfikację wbudowanego modułu, ale szczerze mówiąc nie chciałbym wyważać otwartych drzwi (zakładam, że taki moduł istnieje).

Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dziękuję.

KejeN
09-06-2010, 15:34
Witam,
Ja tą kwestię rozwiązałem używając komponentu FeedBingo i modułu aidanews.
Komponent pobiera wpisy z RSS i zapisuje je jako artykuły, moduł zaś wyświetla je. Można obyć się nawet bez modułu ustawiając publikacje pobieranych przez komponent wpisów na stronie startowej.
Nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie ale działa.