PDA

Zobacz pełną wersję : Zamówienia VM / tabela vm_order_user_info



marshal
09-06-2010, 18:23
problem polega na tym, iz po dodaniu zamówienia nie trafia ono na "Listę zamówień" komponentu, widać je w "Zarządzaniu kontem uzytkownika"
dopisuje się do tabel:
vm_order_item
vm_order_payment
vm_orders
vm_order_history

nie pojawia sie w tabeli
vm_order_user_info - po ręcznej modyfikacji jest ok (pojawia się na liście zamówień)
proszę o pomoc? może jakaś wskazówka gdzie tego szukać..

szoszon1
20-06-2010, 09:24
Witam
Mam ten sam problem od kilku dni , poradziłeś sobie już może z tym ?
Może ktoś z forumowiczów może pomóc ? Będę wdzięczny ...:hmm:

marshal
20-06-2010, 13:35
w ostatnich dniach nie miałem czasu na poszukiwanie rozwiązania, wiec jestem w punkcie wyjścia.. czy dokonywałeś jakiś istotnych zmian w sklepie? ja ten błąd odkryłem zupełnie przez przypadek. serwis jest raczej informacyjny wiec od ostatniego "udanego" zamówienia minęły dwa tygodnie, potem robiłem kilkanaście modyfikacji, które raczej nic nie miały wspólnego z tą tabelą i tu nagle taki klops... jak znajdę trochę czasu to chyba popytam na anglojęzycznych forach lub poszukam samemu jeszcze raz... najlepiej chyba będzie porównując pliki z źródłowymi....

szoszon1
20-06-2010, 18:39
Po kilku godzinach szperania , znalazłem winowajcę tych nieprawidłowości , był nim zainstalowany wcześniej komponent communicator 2.0.4.
A tak apropo , znacie może jakiś newslleter króry dobrze działałby z VM ?

marshal
20-06-2010, 19:53
czy po odinstalowaniu działa prawidłowo? ja zdecydowałem się na AcyMailing, faktycznie miałem zainstalowany communicator 2.4

szoszon1
21-06-2010, 07:24
Po odinstalowaniu jeszcze nie działał prawidłowo , musisz jeszcze wejść do /virtuemart/ustawienia/pola formularzy użytkownika i wywalić wpis który zrobił sobie communicator.
U mnie to był pierwszy wpis :D
Napisz potem jak Ci działa Acymailing i czy wszystko jest ok .

marshal
21-06-2010, 11:54
ccnewsletter jest z integracją z VM, mi nie bardzo odpowiadał. acymailing w wersji darmowej nie ma pluginu do integracji z vm co dopiero odkryłem usuwając pole z formularza użytkownika :)
http://www.acyba.com/support/documentation/110-acymailing-plugin-vmacymailing.html#checkbox
jest tylko plugin do rejestracji joomla

moja kolejność testowania komponentów była następująca ccnewsletter / communicator / acymailing, jest jeszcze ajcom nie wiem czy jest integracja z vm. Communicator pozostawił pole użytkownika, ktore wygląda na to, że działało z acymailing :) kilka rekordów przybyło tyle, że zamówienia nie działały prawidłowo.
dzięki za pomoc
pzdr!