PDA

Zobacz pełną wersję : Zaawansowane wyszukiwanie w artykułach



sylwekb
10-06-2010, 13:58
Joomla v 1,5,18

Witam

Czy może ktoś ma pomysł jak zrobić zaawansowane wyszukiwanie po następujących kryteriach:

1. Materiał
2. Waga
3. Długość
4. Przedział cenowy
... ewentualnie więcej definicji parametrów.

Czy jest taka wyszukiwarka, moduł w której można samodzielnie zdefiniować takie lub dowolne kryteria wyszukiwania w artykułach?

PeFik
10-06-2010, 17:34
a jak to sobie wyobrażasz ? ma szukać artykułów z określonym tagiem czy jak?

może : http://jxtended.com/extensions/finder.html

trzepiz
10-06-2010, 17:38
@sylwekb, może zacznij od przejrzenia http://extensions.joomla.org/extensions/search-a-indexing/site-search ..

chociaż czytając to co napisałeś, to bardziej mi tu sklep pasuje albo utworzenie jakiegoś katalogu + wyszukiwarka niż "wyszukiwanie w artykułach" ..

sylwekb
10-06-2010, 17:45
Właśnie wcześniej oczywiście szukałem na Extension i faktycznie najbardziej pasuje ten Finder jednak jest jeden szkopuł nie wiem jak sobie poradzić z szukaniem po cenie, bo właśnie to nie będzie sklep ale ma podawać dany przedział cenowy danego produktu podanego w zwykłym artykule za ile można go kupić, nie będzie koszyka tylko informacja, a że tego ma być dużo może kilkaset sztuk więc przydałaby się solidna wyszukiwarka. Wiem, że to trochę dziwne ale klient tak sobie wymyślił, asekurowałem się mówiąc mu, że nie wiem czy coś takiego da się zrobić ale pokombinuję, zawsze jakieś nowe wyzwania :-)

trzepiz
10-06-2010, 17:53
może K2 . ? i wpiąć w dodatkowe pola opisy, które cię interesują (niestety nie wiem dokładnie jak jest z wyszukiwarką do K2) - tutaj przydałby się @moje, który siedzi przy K2 już od długiego czasu,.

PeFik
10-06-2010, 22:03
K2 - poczekał bym 2tyg. aż wyjdzie stabilne i obiecywana wersja 2.3 , ale faktycznie ... może coś w tym stylu

sylwekb
22-06-2010, 15:28
2697Witam, wykrystalizowała się koncepcja chodzi o zrobienie katalogu replik, otóż potrzebny jest katalog w którym miałyby się znaleźć poniższe dane, tylko pytanie czy istnieje możliwość ustawienia w kolumnach tylu pól i przypisania do nich wartości? I co z wyszukiwarką czy jest jakaś wyszukiwarka pod K2, która umożliwiałaby szukanie po polach wyboru i czy szukałaby z przedziału cenowego?
Marka - jakaś wartość
Nazwa repliki - jakaś wartość
Napęd repliki - jakaś wartość
Prędkość początkowa - jakaś wartość
Gearbox - jakaś wartość
Tryb ognia - jakaś wartość
Długość lufy wewnętrznej - jakaś wartość
Hop-up - jakaś wartość
Rodzaj akumulatora - jakaś wartość
Magazynek - jakaś wartość
Materiał korpusu - jakaś wartość
Waga - jakaś wartość
Długość - jakaś wartość
Rodzina - jakaś wartość
Przedział cenowy - jakaś wartość
Blow Back - jakaś wartość
Klasa repliki - jakaś wartość
Na zrzucie zamieściłem fragment K2, tak mogłoby to wyglądać od góry poszczególnych?