PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy nie wysyła maila.



FiFi_ino
10-06-2010, 23:18
Witam. mam problem. Standardowy komponent kontakty w joomla nie wysla maili? gdzie szukać błędu ?

Jdwind
10-06-2010, 23:55
A podpiąłeś kontakt pod użytkownika?

moje
11-06-2010, 00:36
W konfiguracji witryny masz wszystko dobrze i czy dany kontakt ma w ustawieniach ma wpisany adres?

FiFi_ino
11-06-2010, 07:54
Więc tak: Konf global:
FTP jest na pewno ok. nazwa uzytkownika i haslo, trzeba coś podawać w katalogu głównym??
Konf SMTP:
obsługa poczty: sendmail
wysyłaj z: moj.email@domena.pl
Nazwa nadawcy: bez znaczenia
ścieżka sendmail: /usr/sbin/sendmail
uwierzytelnianie: tak
bez SMTP: SSL
Port smtp: 587
uzytkownik: moj_uzytkownik
haslo: mojehaslo
serwer: smtp.domena.pl

Co jest nie tak?
użytkownik podpięty! próbwoałem już z innym komponentem z extensions.joomla.org.

Pomóżcie bo to pilne.

Jdwind
11-06-2010, 11:47
Poczytaj o użytkownikach i o kontaktach na wiki, bo widzę, że nie rozumiesz za bardzo o co chodzi. Musisz skojarzyć kontakt z użytkownikiem Joomla.

FiFi_ino
11-06-2010, 13:42
Wiem o co chodzi! Pisałem post wyżej że użytkownik podpięty. Dokładnie chodzi Ci w opcji zarządzaj kontaktami -> połącz z użytkownikiem ;]. Otóż informuje żę mam tam opcję skojarzoną z administratorem ;]

tlewap
11-06-2010, 14:07
Sprawdź w spamie.
Nie wiem z czego to wynika, ale u mnie na dwóch oddzielnych instalacjach (inne serwery) maile dochodziły do spamu.

FiFi_ino
11-06-2010, 14:12
Teraz po kliknięciu wyślij: komunikat: invalid token

moje
11-06-2010, 18:04
A czy w ustawieniach tego kontaktu, który przypisałeś do użytkownika jest podany adres mail'a?

mjmartino
11-06-2010, 18:48
Sprawdź czy dobry masz port SSL i sprawdz czy bez ssla wysyła :)

FiFi_ino
11-06-2010, 19:12
Więc sprawa wygląda tak: invalid token spowodowane jest problemem w bazie danych na ktory nie mam pomysłu. Otóż w table jos_session robi się nadmari w bajtach przez wysyłanie maili, po optymalizacji maile wychodzą i jest ok, chwila potem nadmiar wynosi z 6 000 bajtow i invalid token. Próbowałem się bawić ale wysypałem cała strone i 2 godziny zabawy z odzyskiwaniem.
www.grazynadziubich.pl

primo
06-08-2010, 13:19
U mnie z kolei dochodzą kopie, a nijak nie mogę sprawić, aby dochodziły również oryginały. Macie jakiś pomysł?

mp0011
11-08-2010, 14:18
U mnie też pojawia się INVALID TOKEN, na dwóch różnych instalacja joomli (1.5.15 i 1.5.18). Wszystkie poprawki są zainstalowane, tabela nie jest "nadmiarowa", cache strony i przeglądarki czyszczone, testowane z kilku różnych przeglądarek... i cały czas Invalid Token...

tomaszek83
11-08-2010, 14:20
aktualna joomla to 1.5.20 więc jednak nie wszystkie poprawki są zainstalowane;)

mp0011
11-08-2010, 14:25
Wszystkie poprawki, miałem na myśli związane z tym problemem, ale "podobno" ten problem został rozwiązany w wersji .15 czy .16... Czy upgrade do wyższej wersji jest bezpieczny i odwracalny?

memento12
13-10-2010, 16:28
Witam mam identyczny problem i nie mogę sobie z nim poradzić sprawdzałem to na 3 różnych witrynach i wszędzie jest to samo.

Nie dochodzą wiadomości przez formularz kontaktowy.
Jeżeli zaznaczę opcje "Przesłać Ci kopię?" kopia dochodzi !! oryginał nie :(

Użytkownik skojarzony
Funkcja pocztowa php


Proszę o pomoc

pimat
13-10-2010, 18:25
A u mnie dochodzą wiadomości ale nie na ten adres e-mail co trzeba, gdzie szukać aby to zmienić. Strona w joomli umieszczona jest na serwerze nazwa.pl

seba.adm
13-10-2010, 18:42
Witam

@pimat. Konfiguracja standardowego komponentu Kontakt jest opisana na wiki, dokładnie >>tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.contactmanager.edit.15#Parametry:_Kontakt)
Sprawdź jaki adres jest tam wpisany.

4example
28-11-2011, 12:35
Mam podobny problem i poszedłem o krok naprzód ... sprawdziłem serwer.
Wiadomość jest wysyłana ale do adresu joomla dorzuca ??? (adres@email???) co sprawia, ze serwer nie może dostarczyć wiadomości.


This is the mail system at host ecru.xxxxxxxxx.pl.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<info@xxxxxxx.pl???>: bad address syntax
Nie wiem jak z tego wybrnąć ale już wiadomo co jest przyczyną.

---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post był o 11:46 ----------

Problem rozwiązany!

Przyczyną było skopiowanie adresu email z wiadomości (skopiował się również znak niewidoczny w polu formularza).
Tak więc pomogło wpisanie adresu ręcznie ;)

Dwie godziny szukania, hahaha