PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły (filtr, wyświetlenia, itp.)



egon.everseeker
11-06-2010, 04:04
Wybaczcie, jeżeli temat był już poruszany, ale naprawdę późna pora, a ja od paru ładnych godzin siedzę i dłubię (niekoniecznie tylko w tym temacie) i szczerze mam już dość i jestem zrezygnowany.
Sytuacja wydaje mi się banalna dla ludzi z pojęciem. Ja widocznie takiego nie mam, bądź mój organizm daje mi znać, że trzeba iść spać ;)

Ale do rzeczy:

Tworzę sobie sekcję artykułów (menu - w sensie restauracyjne menu) -> tworzę kategorie jakie tam mają być (wraz z opisami) -> wrzucam do menu głównego zakładkę, w której jest odnośnik do sekcji artykułów (menu) i ma przeglądać wszystkie kategorie (bez informacji ile artykułów się tam znajduje - to mi się udało).

Problem pojawia się w momencie jak już wejdę w daną kategorię.
Interesuje mnie układ:
a) tak jak w przypadku listy kategorii w danej sekcji,
b) albo tak jak jest w opcji przeglądania danej sekcji/kategorii

Tymczasem jak wejdę sobie w menu i wybiorę kategorię to mam "filtr tytułów" i "wyświetl", które są mi kompletnie do niczego nie potrzebne (przy okazji - ustawienie wyświetlania na wszystkie artykuły w kategorii a nie jakąś konkretną liczbę). Podobnie sprawa się ma z tabelką w której mam numerek (co może się przydać) i "tytuł artykułu", co chciałbym zmienić na inny tekst.



Teraz pytania:
1. Tekst "tytuł artykułu" zmieniam na "dowolny" w którym miejscu? Gdzieś w szablonie, czy w którymś pliku php z systemu?
2. W którym miejscu znajdę część odpowiadającą za ten filtr artykułów i wyświetlanie ich (szablon czy system)?
3. Czy jest w ogóle taka możliwość, żeby z listy kategorii w sekcji (klikając w konkretną kategorię) przejść do przeglądu artykułów w kategorii? (no i oczywiście jak to zrobić?)




Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem.
I mam nadzieję, że to dobry dział.

A tymczasem czas paść na twarz ;)



Pozdrawiam.

PeFik
11-06-2010, 07:23
Filtr(owanie) artykułów (http://blog.elimu.pl/?p=3327)
Link: http://blog.elimu.pl/?p=3327

alex51
11-06-2010, 07:36
Zakładam, że właściwie odczytałem przedstawiony przez Ciebie problem.
Mogę jedynie przypuszczać, że tworząc pozycję w menu poświęconą pokazywaniu artykułów z danej kategorii wybrałeś opcję: Lista - Artykuły w kategorii.
Wyświetla w układzie tabelarycznym listę wszystkich artykułów z jednej wybranej kategorii. Oprócz tytułów, które są łączami do artykułów, w tabeli można prezentować dodatkowe informacje o artykule: datę utworzenia, nazwę autora, ilość odsłon). Listę można porządkować i filtrować według różnych kryteriów. O ilości wyświetlanych pozycji oraz dodatkowych szczegółach możesz zdecydować w parametrach pozycji menu. Układ tabeli zawiera również filtry, które pozwalają użytkownikom dostosować do swoich preferencji kolejność i ilość pozycji na jednej stronie (do 50).

Zalecałbym zainteresowanie się wcześniej widoczną opcją: Przegląd - Artykuły w kategorii, która jest typem pozycji menu wykorzystywanym do prezentacji kategorii artykułów. Wyświetla wstępy lub całe artykuły i odnośniki do artykułów umieszczonych w jednej kategorii. Sprawdź czy taka opcja nie będzie bardziej funkcjonalna w Twoim projekcie.
Źródło (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15#Uk.C5.82ad_typu:_Lista_-_Artyku.C5.82y_w_kategorii)dodatkowych informacji na w/w tematy.

egon.everseeker
11-06-2010, 11:50
O jaaaa... ale tępota ludzka nie boli xD

Myślałem, że to trzeba jakoś ustawić, przestawić cokolwiek, a to jest dużo łatwiejszy sposób xD


W moim przypadku zadowalająca jest "lista - artykuły w kategorii" wrzucona ręcznie do menu, które jest "lista - kategorie artykułów w sekcji".
Generalnie o 4 bym tego nie wymyślił.


Dzięki za linki, bo bardzo się przydały :) niestety zagmatwałem to na tyle, że nie do końca mogliście zrozumieć o co mi konkretnie chodziło.

wildbill
04-09-2010, 17:17
...a ja nie rozumiem :)
Mam podobny problem (link podany nie dotyczy mojego problemu) i nie znalazłem rozwiązania, a mianowicie:

Podpiąłem pod pozycję w menu typ "lista - kategorie artykułów w sekcji", ponieważ potrzebuję wyświetlić listę kategorii. Dalej po kliknięciu na jakimś elemencie tej listy kategorii, dostaję się do listy artykułów w kategorii - i tu jest problem. Nie chcę oglądać listy artykułów, a "przegląd artykułów", czyli same artykuły wprost (lub ich skróty). Czy można to jakoś naturalnie ustawić, czy potrzebna jest jakaś wtyka?

Z góry dziękuję za informacje