PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stroną



frugo1995
11-06-2010, 12:43
Witam ,posiadałem stronke ale z powodu awari serwera mam czyste konto.Strona zawierała dla mnie wazne informacje,pozostał mi backup czy jesli mam czysty serwer na moim koncie to czy mogę wykorzystac ten backup do przywrócenia tej strony.Jesli sie nie da to czy w backupie moge znalesc strone główną mojej strony i ją skopiowac do nowego katalogu i gdzie szukac tej strony głównej.Barzdo dziekuje za pomoc.

alex51
11-06-2010, 13:27
Zależy co masz we wspomnianym przez siebie backup'ie. Do odtworzenia strony potrzebne są kopie plików ze strony i kopia bazy danych. Sądzę, po postawionym pytaniu o zlokalizowanie strony głównej, że niewiele jeszcze zdążyłeś opanować zasad funkcjonowania Joomla.

frugo1995
11-06-2010, 13:30
Czesc utworzyłem pełną kopie"baza danych i katalog główny" czy da sie to wykorzystac na czystym serwerze

alex51
11-06-2010, 13:35
Kopia bazy danych ma obejmować wszystkie tabele z czasu działania witryny a kopia plików zawierać to wszystko, co było widać po stronie serwera na FTP, czyli pliki systemowe Joomla + doinstalowane przez Ciebie komponenty, moduły, dodatki, szablony. Mając to wszystko odtworzysz stronę, natomiast nie wiem czy dasz sobie sam z tym radę.

frugo1995
11-06-2010, 13:45
Ok nie wiem czy dam rady sie ztym ogarnąc,a może mozna znalesc katalog ze strony głównej i skopiowac zawartosc głównej strony do innego katalogu,czy tak sie da ,i jaką nazwe ma katalog główny

tlewap
11-06-2010, 14:09
Poczytaj jak działa joomla!
Nie ma standardowych lokalizacji, skąd mógłbyś ściągnąć pliki html.

mjmartino
11-06-2010, 18:54
public_html zazwyczaj na hostingach tam wrzuć zawartość backupu.
Potem odtwórz bazę danych przez panel na hostingu lub phpMyAdmin.
W zasadzie to wszystko jeśli nie zmieniałeś serwera na inny.
Wszystko się da jak się ma wiedzę na dany temat nikt Ci nie napisze co jak ponieważ to dość podstawową wiedza.
To coś w stylu jak zainstalować ponownie program w Windowsie :P