PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie "ramek" do szablonu



marxdesign
11-06-2010, 13:30
Witam,
na wsronie http://pako.vm6.pl/
w topie znajdują się 3 czerwone kola, chciałbym dodać do nich ramki, po których kliknięciu każda z nich będzie przekierowywać na odpowiednią podstronę.
Chodzi mi o taki efekt jak w przypadku logo "PAKO" (klikamy na nie i przenosi nas na stronę główną).

W jaki sposób mogę to wykonać?

alex51
11-06-2010, 17:00
Skoro miałby to być ten sam odnośnik co użyty w "ramce" na logo "PACO", to najprościej byłoby zwiększyc rozmiar tej ramki tak, by obejmowała swym zasięgiem owe 3 czerwone koła.
Osiągniesz taki efekt zmieniając wartości w selektorze #imglogo (wcześniej już modyfikowanym). Tak więc w wierszu 850 pliku template.css można tak zmienic wartości jak poniżej:


#imglogo {
border:0 none;
height:230px;
width:950px;W rezultacie prawie cały zakres obrazka objętego "ramką" będzie linkiem do wskazanej strony.

Gdybyś jednak chciał mieć inne odnośniki na każde z tych czerwonych kółek, to wówczas należałoby odpowiednio zmodyfikować plik template.css jak również dodać stosowne wpisy do pliku index.php
szablonu.

Edycja 1 (po głębszym zastanowieniu:))

Sądzę, że po wpłaceniu przez Ciebie jakiegoś datku na PCJ (przekaż darowiznę - http://www.joomla.pl/) mógłbym Ci rozpisać co i gdzie należy zmienić by osiągnąć efekt podlinkowania czerwonych kółek na odnośniki takie, jak sugerują napisy w tych kółkach.
Moja "pazerność" wynika z faktu prowadzenia przez Ciebie komercyjnej strony, stąd podejrzewam, że możesz mieć możliwość drobnego wsparcia na rzecz PCJ.
Być może ktoś inny w tzw. międzyczasie wskaże Ci za friko jak osiągnąć planowany efekt, ale nie byłbym zbyt zadowolony z takiego rozwoju sytuacji. :P

Edycja 2 (po jeszcze głębszym...zastanowieniu).

Wygląda na to, że swoją "pazernościa" zniechęciłem kolegę @marxdesign, więc jestem gotów wycofać w/w i udzielić pomocy bezinteresownej. Jeśli sprawa jest nadal aktualna, to proszę o kontakt ze mną w dowolnej formie.