PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisawanie autora/radaktora do kategorii i sekcji



wojnest
11-06-2010, 15:41
Wydawać się może niektórym że to jest głupie pytanie ale przegladałem poradniki do joomli i nie znalazłem odpowiedzi.

Jak przypisać autora/redaktora do odpowiednich sekcji i kategorii?

Pozdrawiam

zwiastun
11-06-2010, 15:42
Nie znalazłeś odpowiedzi, bo jej nie ma.

wojnest
11-06-2010, 15:49
Nie znalazłeś odpowiedzi, bo jej nie ma.

Według definicji grupa użytkowników np ,,Authors" moga pisać artykuły tylko w wybranych kategoriach, jak dać im dostęp tylko do wybranych kategorii?

alex51
11-06-2010, 16:01
Są komponenty umożliwiające pisanie artykułów przez zarejestrowanych użytkowników, bez konieczności nadawania im uprawnień autora. Mam na myśli Wd_submit lub JE_submit, w których dla piszących wybierasz jedną, specjalnie dla nich utworzoną sekcję i kategorię. O końcowym przyporzadkowaniu napisanych artykułów do istniejącego podziału na sekcje i kategorie i tak musi zadecydować administrator odpowiedzialny za akceptację i publikację propozycji artykułów pisanych przez użytkowników. Może nie jest to rozwiazanie w pełni odpowiadające Twoim oczekiwaniom, ale w jakiejś części załatwia sprawę.

wojnest
11-06-2010, 16:12
W takim razie czym się różnia np. autorzy od redaktorów?

A użytkownicy z grupy wydawcy, moga pisać gdzie chca ale nie maja dostępu do zaplecza?

zwiastun
11-06-2010, 18:19
Istota pytania - tak jak ono zostało zadane - jest dość oczywista. Ani uprawnienia standardowe, ani wskazane przez alexa51 komponenty nie dają możliwości przypisania autorom czy komukolwiek konkretnych sekcji/kategorii.
@wojnest: bytność na forum od licpa ubiegłego roku to wystarczająco dużo czasu, by spostrzec, że na pytania z zakresu ABC odpowiadamy na forum z wyraźną niechęcią! (to odnośnie czym się różni A od B i C!)