PDA

Zobacz pełną wersję : problem przy konfiguracji bazy danych w czasie instalacji



RoMek95
12-06-2010, 10:26
Witam.
Otóż chciałem sobie zainstalować Joomlę 1.5 na swojej stronie. Więc wgrałem pliki na serwer i zacząłem instalację, stronę mam kupioną w serwisie ProSerwer.pl.

Ale przejdźmy do problemu, w 4 punkcie w polu nazwa serwera poprostu nie wiem co pisać, używałem kiedyś Joomlę też 1.5 ale na darmowym serwerze yoyo.pl i tak podali mi wszystkie informacje, a teraz no poprostu nie wiem. Próbowałem localhost i nie łączy, próbowałem wpisać adres cpanelu i nic, adres strony i nic, adres ip cpanelu i nic, dodam że jestem początkującym w tych sprawach, tj będzie to moja pierwsza strona na jakimś skrypcie, zwykle używałem htlm ;D. Bardzo proszę o pomoc, jak będzie trzeba to podam komuś wszystkie dane i ktoś by mógł by mi to zainstalować, ale ja bym wolał sam się nauczyć.

Dodam jeszcze screena z instalacji:
http://img809.imageshack.us/img809/1130/beztytuum.png

Edit: Można pisać do mnie w sprawie tego problemu na gg mój numer to 1455622

mjmartino
12-06-2010, 11:18
Dane na maila nie przyszly Ci ?
1. Zawsze możesz napisać do administracji.
Zaloguje się do panela zarządzającego z hostingu odszukaj phpmyadmin i załóż bazę.
Forum jest od tego aby dyskutować na forum a nie przez gg ;)

RoMek95
12-06-2010, 12:34
Moim problemem nie jest baza danych, bo umiem ją stworzyć, ja mam problem z polem nazwa serwera, tam gdzie powinienem napisać localhost, albo coś innego tylko nie wiem co.

Zdecydował by się ktoś na zainstalowanie mi tego skryptu? bardzo mi na nim zależy.

Dodam że na serwerze mam zainstalowane forum invision power board i nie było problemów z jego instalacją, a mogę mieć 3 bazy danych na serwerze więc to też nie problem.

EDIT: przepraszam za kłopoty ale już sobie poradziłem. temat do zamknięcia.

alex51
12-06-2010, 13:02
Dobrym obyczajem jest podawanie sposobu rozwiązania swojego problemu. Nawet tak błahe sprawy mogą kiedyś pomóc innym.