PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd te problemy z wejściem na zaplecze?



maximo
12-06-2010, 19:14
Czy to, że wejście po instalacji 1.5.17pl graniczy praktycznie z cudem to normalne? Poradziłem sobie z tym dzięki skryptowi do zmiany hasła, ale problemy, które napotkałem bardzo mnie zaskoczyły. Po instalacji chciałem wejść na zaplecze ale niestety nie dało rady. Zmiana hasła w phpMyAdmin też nic nie pomagała. I teraz zastanawiam się tylko nad tym skąd te problemy. Bo gdyby nie skrypt RatujAdmina to byłaby straszna kupa.

Czy to standardowy zabieg, który trzeba po instalacji przeprowadzić?

moje
12-06-2010, 21:28
Masz coś namieszane i ciężko stwierdzić co przy tak bardzo szczegółowym i obfitym opisie problemu jaki przedstawiłeś.

Nigdy z takim problemem się nie spotkałem, na pewno podajesz poprawne dane przy logowaniu?
Nie zapominaj, że zaraz po instalacji nazwa admina jest standardowa i jeśli nie ustawiłeś podczas instalacji indywidualnego hasła, to Joomla wygenerowała hasło losowe, które wyświetla na końcu i którego musisz użyć do zalogowania się do zaplecza.

maximo
13-06-2010, 08:13
Zgadza się kolego. Tylko ja chciałem sobie od razu zmienić hasło w phpMyAdminie, bo przy instalacji zapomniałem. I jak poszperałem w tabeli jos_users bodajże i zmieniłem username admina na maximo i password na moje hasło to nie mogłem się zalogować. Pomógł dopiero skrypt RatujAdmina.
Stąd moje pytanie. A poza tym sporo osób używałlo tego skryptu co też wzbudziło moje zdziwienie. Tzn byłem przekonany, że w 100% coś skopciłem a okazuje się, że dużo osób miewa z tym kłopoty.

alex51
13-06-2010, 09:05
Zgadza się kolego. Tylko ja chciałem sobie od razu zmienić hasło w phpMyAdminie, bo przy instalacji zapomniałem(...)
Trudno o bardziej nieodpowiedzialne podejście!

(...)Tzn byłem przekonany, że w 100% coś skopciłem a okazuje się, że dużo osób miewa z tym kłopoty.
Na jakich przesłankach opierasz swoje przekonanie twierdząc, że dużo osób miewa z tym kłopoty? Przecież "w 100% właśnie Ty coś skopciłeś", cytując dosłownie Twoją wypowiedź, co wywnioskować można po dość niefrasobliwym sposobie przeprowadzenia instalacji.

moje
13-06-2010, 11:43
To, że ludzie używają tego narzędzia autorstwa forumowej koleżanki Joli, to nie oznacza, że coś musieli sknocić.
Tego się używa jak się zapomni hasła, bo się go dawno nie używało albo było jakieś włamania/zawirusowanie, w wyniku którego zostało zmienione hasło, a przez co admin nie mógł się zalogować.

Tak naprawdę nie tak dużo osób używa tego narzędzia.

Co do tego jak wpisałeś hasło, to nie bardziej błędnego. Hasło jest przetrzymywanie w bazie danych w formie zachazowanej, a ie w formie ciągu znaków jakie ty wpisujesz.