PDA

Zobacz pełną wersję : ile kosztuje mniej więcej wykonanie szablonu?



maximo
13-06-2010, 08:48
Tak jak w temacie. Chcę założyć stronę opisującą absurdy życia codziennego i zastanawiam się nad tym jaką szatę graficzną powinien mieć szablon.

Ile bierzecie za wykonanie szablonu? Średnio.

moje
13-06-2010, 11:05
Nie da się powiedzieć średnio, bo cena szablonu zależy od wielu rzeczy, przede wszystkim od widzimisię klienta- a każdy twierdzi, że chce tylko prosty szablon.
Potem są takie rzeczy jak: poprawna walidacja kodu, poprawne wyświetlanie pod wieloma przeglądarkami, czy ma posiadać własne strony błędów, czy ma być poprawnie wyświetlany w przeglądarkach internetowych telefonów komórkowych, czy ma posiadać opcje dodatkowe (np. zmiana rozmiaru czcionki, zmiana szerokości, zmiana koloru/tła), czy ma być uwzględniać dodatkowe rozszerzenia Joomla.
Tak więc dobry szablom może kosztowa 800 zł, a może też kosztować 2800 zł.

maximo
13-06-2010, 11:19
Hmm, jeżeli pytam o szablon to nie myślę o walidacji, bo co ma wspólnego zrobienie i pocięcia szablonu z walidacją? Przecież jeżeli robisz szablon, potem go tniesz i kodujesz to chyba robisz to tak, by nie było błędów w kodzie co? Czy wg Ciebie istnieje niepoprawna walidacja kodu? Bo ja nie znam takiego pojęcia. Albo walidacja jest albo nie :-)
Druga sprawa to każdy pocięty i zakodowany szablon musi się wyświetlać co najmniej pod 3 najpopularniejszymi przeglądarkami.

moje
13-06-2010, 11:37
Walidacja jest niczym innym jak sprawdzaniem (tutaj kodu), a nie stanem samym w sobie, czyli poprawna walidacja, to taka, która w wyniki sprawdzania (walidacji) kodu, zwróci nam pozytywną ocenę.
Słowo validation z ang.: legalizacja, uprawomocnienie, walidacja, weryfikacja, sprawdzenie.
Tak więc strona przechodzi walidacje z oceną pozytywną lub negatywną.
Teraz już znasz poprawną definicję :)

Jeśli według ciebie zrobienie szablonu, to tylko pocięcie grafiki z zakodowanie, to w ten sposób nie zrobisz dobrego szablonu.
Błędy w kodzie, to nie tylko rzeczy związane z składnią.

Nawet jeśli mówisz o 3 przeglądarkach, to powinien ten kod wyświetlać się poprawnie- samo się to nie zrobi.

Jdwind
13-06-2010, 14:21
Druga sprawa to każdy pocięty i zakodowany szablon musi się wyświetlać co najmniej pod 3 najpopularniejszymi przeglądarkami.
Musi, to jak mawiali nasi ojcowie, za wschodnią granicą, u nas nic nie musi. I jest tak, jak mówi Moje - przeważnie klient chce "prostą stronę, jakiś kontakt żeby się wyświetlał, parę obrazków i takie tam...". A generalnie okazuje się, że dysponując budżetem 500zł oczekuje witryny a'la nasza-klasa.

KYCu
13-06-2010, 14:49
Dołączę się do tematu i tekstu o trzech przeglądarkach.

Otóż ja od pewnego czasu nie koduję szablonów pod IE6. Daję w kod templatki znany powszechnie hack i nie tracę czasu na starocia:

<!--[if lte IE 6]>
/tu leci DIV z info/
<![endif]-->

Jeżeli klient się upiera przy tej właśnie przeglądarce, dostosowanie templatki do IE6 robie za dodatkową kasę, mówię jaka sytuacja, tłumaczę co i jak, podaję cene i klient rezygnuje z tej usługi. Zastanawia mnie często, co decyduje o jego rezygnacji - nieaktualna przeglądarka, która znika z rynku czy cena za dostosowanie templatki :D

mjmartino
13-06-2010, 21:36
@KYCu prawidłowe podejście :up:

moje
13-06-2010, 22:10
@KYCu, lepiej jest zrobić to w php, odczytać user agenta i jak jest IE6, to wyświetlasz całkiem inny kod, z komunikatem o aktualizacji bądź, zmianie przeglądarki.

zwiastun
13-06-2010, 22:52
Mniej więcej?
Mniej = 1 zł
więcej np. 5000 i jeszcze więcej.
Nie ma o czym i po co dywagować.