PDA

Zobacz pełną wersję : Proste Adresy



frater
13-06-2010, 10:24
Chciałem przykozaczyć i właczylem sobie opcje proste adresy w konfiguracji joomla, pozniej sprawdzam i na stronie są proste adresy lecz ramki sie porozjerdzaly nie wczytuje grafik, co jest nie tak?

moje
13-06-2010, 11:52
A Joomla masz zainstalowaną w głównym katalogu serwera? Jeśli nie to poczytaj o $live_site, a dowiesz się co trzeba zrobić.

frater
13-06-2010, 12:09
tak znajduje się w głównym katalogu

public_html/odrazu_tutaj_joomla_

moje
13-06-2010, 12:10
To i tak poczytaj o $live_site, trzeba to uzupełnić w konfiguracji.

frater
13-06-2010, 13:30
a gdzie to najlepiej poczytac?

Bazyl
13-06-2010, 13:34
Wpisujesz to, czego szukasz w szukajkę
Wyskakują Ci tematy
Czytasz
Wprowadzasz zmiany w swoim pliku configuration.php
Już ;)

Wpisany adres musi być bezwzględny, zdaje się.

frater
14-06-2010, 05:36
i padło, wpisałem tylko katalog w configuration.php

chce zalogować sie do zaplecza a tam


Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ja/domains/domena/public_html/configuration.php:1) in /home/ja/domains/domena/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ja/domains/domena/public_html/configuration.php:1) in /home/ja/domains/domena/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ja/domains/domena/public_html/configuration.php:1) in /home/ja/domains/domena/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426


http://domena/

Do zaplecza juz sie nie moge zalogować
działa tylko front;/

palyga007
14-06-2010, 07:33
i znowu polecamy szukajkę forum lub Google
wyrażenie klucz : headers already sent

moje
14-06-2010, 13:40
W $live_site wpisuje się adres włącznie w http://, a nie sam katalog!

Co do zaplecza, to na początek nadpisz pliki na serwerze tymi z paczki instalacyjnej Joomla (oprócz katalogu instalation).
Prawdopodobnie zainstalowałeś jakiś dodatek, który wysyła nagłówek w sposób kolidujący z trzonem Joomla ale to się okaże po nadpisaniu plików.

frater
15-06-2010, 00:53
w wyszukiwarce nie znalazlem nic ciekawego na ten temat
nadpisałem wszystkie pliki i nic to nie pomogło
gdzies sie doczytałem ze pomaga po zmianie kodowania z UTF-8 na ANSI pliku configuration.php i tak zrobilem podziałało
lecz to jest tylko doraźny sposob gdyż kodowanie na stronie mi padło

palyga007
15-06-2010, 07:46
@frater
10 miesięcy na forum to według mnie dużo czasu i jestem zdziwiony że do tej pory nie znalazłeś tego problemu, zwłaszcza, że t pojawia się praktycznie co dwa tygodnie lub częściej.
Do edycji pliku configuration.php użyłeś programu wstawiającego na początku pliku BOM.

To by było na tyle podpowiedzi.

Pozdrawiam

alex51
15-06-2010, 08:32
(...)
gdzies sie doczytałem ze pomaga po zmianie kodowania z UTF-8 na ANSI pliku configuration.php i tak zrobilem podziałało
lecz to jest tylko doraźny sposob gdyż kodowanie na stronie mi padło
Powinieneś też doczytać, że do edycji pliku configuration.php nie jest wskazane używać windowsowego notatnika. Sugerowane są specjalistyczne edytory, wielokrotnie tu wymieniane.

frater
15-06-2010, 11:40
@frater
10 miesięcy na forum to według mnie dużo czasu i jestem zdziwiony że do tej pory nie znalazłeś tego problemu, zwłaszcza, że t pojawia się praktycznie co dwa tygodnie lub częściej.
Do edycji pliku configuration.php użyłeś programu wstawiającego na początku pliku BOM.

To by było na tyle podpowiedzi.

Pozdrawiam

to że jestem zarejestrowany od 10 miesięcy nic nie znaczy, bylem tylko zarejestrowany, moja aktywność z joomla rozpoczęła się nie dalej niż miesiąc temu. Piesze to bo kolejny raz ktoś zwrócił mi uwagę, że jestem tyle na forum i nie wiem nie których rzeczy, pojęcia nie mam na jakiej podstawie się tym sugerujecie:obojetny:
tak doczytałem ze do edycji plików używa się innych programów, ja używam Notepad++
chociaż coś mnie akurat podkusiło i użyłem zwykłego notatnika i teraz nie wiem jak to naprawić

moje
15-06-2010, 11:56
Skopiuj sobie plik configuration.php z paczki instalacyjne i ręcznie uzupełnij, a następnie podmień.

pyziak
15-06-2010, 11:57
@moje zapomniałeś mu dopisać żeby tylko nie użył notatnika ;)

frater
15-06-2010, 12:18
@pyziak
jakbyś czytał ze zrozumieniem Tobyś wiedział, że używam Notepad++ do edyta
w paczce instalacyjnej nie ma pliku "configuration.php"
ale idac tym tropem poradzilem sobie w inny sposob
dzieki za pomoc

moje
15-06-2010, 12:19
Przyznał się i to bez bicia, że używa Notepad++ ;)

pyziak
15-06-2010, 12:23
ja używam Notepad++
chociaż coś mnie akurat podkusiło i użyłem zwykłego notatnika
No martwiłem się że znów go coś podkusi ;)
@frater nie bądź taki poruszony, akurat umiem czytać ze zrozumieniem bardziej niż tobie się wydaje

moje
15-06-2010, 12:28
... w paczce instalacyjnej nie ma pliku "configuration.php" ...
W paczce jest configuration.php-dist, wystarczy usunąć -dist z nazwy ;)