PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowy rekord do MySQL podczas rejestracji



DeWo
13-06-2010, 10:50
Witajcie
Mam do Was pytanie

Co zrobić, żeby po aktywacji konta użytkownika do tabeli, pezyjmijmy „abcd” dodany był rekord o wartości: pole: login; rekord: nazwa użytkownika ?

Trochę zagmatwałem ale chyba zrozumiecie :)

Przeszukałem pliki Jo i nie znalazłem odpowiadającego za dodanie użytkownika do bazy danych

pzdr
DeWo

moje
13-06-2010, 11:50
Tak się składa, że i login i nazwa użytkownika znajdują się w bazie danych, po co chcesz je jeszcze raz powtarzać?

Jeśli potrzebujesz wywołać nazwę użytkownika lub login, to może się posłużyć kodem php bez większego kombinowania.
Możesz np. zajrzeć do ustawień modułu logowania, a potem do jego kodu ;)

DeWo
13-06-2010, 12:14
Kurcze jesteś genialny xD

Wstarczy że dodam trzy kolumny do tabeli looses_users, a ja kombinowałwm nad tworzeniem duplikatów itd. xD ;D

Thx

moje
13-06-2010, 12:19
Ale poco dodawać, jak login i nazwa użytkownika jest już w bazie danych i wystarczy ją odczytać?
Nie rozumiem po co chcesz dodać, coś co już istnieje.

DeWo
13-06-2010, 12:41
Nie chcę ponowne dodawać loginu itp.

W jednej kolumnie mam ilość punktów, drugiej data zakupu premium, trzeciej typ konta :)

moje
13-06-2010, 12:53
To najlepiej jak stworzysz własny komponent, który ma służyć zakupowi konta- będziesz miał od razu odpowiednie dane w bazie i formularz zakupu.

EDIT:

Przypomniało mi się , ze gdzieś na extensions.joomla.org jest dodatek od stref/kont vip ;)
Jak mi się przypomni nazwa, to napiszę, jak narazie to musisz szukać.

DeWo
13-06-2010, 13:13
No tak, ale na tworzeniu komponentów do Jo! za bardzo się nie znam. ;)

Mam zamiar zrobić Wpinacz w któym będą zadania, za które będzie zbierało się pkt; drugi wpinacz to formularz zakupu konta a jako mod_custom dam moduły w których będzie informacja o liczbie pkt odczytana z bazy danych :)

moje
13-06-2010, 13:17
A zagooglować odnośnie tworzenia komponentów, o nie można?

DeWo
13-06-2010, 13:36
Właśnie gugluje :)

Odnośnie edita - premium będzie polegało jedynie na zwiększonej stawce pkt i możliwości pisania na shoutboxie, co mogę osiągnąś dzięki
$zyskanepkt = $iloscpktzadanie;
if($kontopremium)
$zyskanepkt = ($zyskanepkt * 2);
A shoutbox:

<?php
if($kontopremium) { $inputdlaniepremium = 'disabled='disabled' value='Tylko dla kont Premium'';
$buttonpremium = ' ';
} else {
$inputdlaniepremium = ' ';
$buttonpremium = '<button type='submit'>Wyślij</button>';
}
?>

<input type='text' <?php echo $inputdlaniepremium ?> /> <?php echo $buttonpremium ?>



Ale jeĺi przypomnisz soboe nazwe dodatku VIP to możesz napisać :)

moje
13-06-2010, 14:05
Można dla całkowitego pokazania/niepokazania shoutbox'a:

<?php if (sprawdzenie konta) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="shoutbox" />
<?php } ?>
Lub:
<?php if (sprawdzenie konta) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="shoutbox" />
<?php } else { ?>
Nie masz uprawnień ... bla, bla, bla.
<?php } ?>
Moduł shoutbox'a przypisujesz do pozycji shoutbox w szablonie, nie zapomnij dać tej pozycji w pliku xml szablonu.

Lub skorzystać z nadpisywania szablonem i powyższy schemat przenieść na sam moduł, tak, że osoba o najniższym zobaczy tylko ostatnich wypowiedzi:

jakiś tekst<br />
jakiś tekst<br />
jakiś tekst<br />
jakiś tekst<br />
jakiś tekst<br />
A te o wyższym zobaczy normalnie cały shoutbox.

DeWo
13-06-2010, 14:34
LooseTalk (shoutbox) widoczny bedzie dla wszystkich :)
Dzięki za opowiedzi