PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish i komponenty - jak przetłumaczyć?



damsaw
13-06-2010, 12:52
Witam,

Problem jest w przetłumaczeniu komponentu!
Czy ktoś wie jak mogę przetłumaczyć taby z gavicka w joomfish?

Mam na 1 stronie taba w którym są 3 przyciski i nie wiem jak je przetłumaczyć. Bez problemu sobie poradziłem z innymi tłumaczeniami tz. menu, moduły, artykuły, a na tabie się zatrzymałem.

Do tej pory stworzyłem w komponencie 2 taby PL i EN ale nie wiem jak ustawić żeby się przełączały odpowiednio do języka. Szukałem na wiki itp. ale nie znalazłem lub jestem ślepy.

Bardzo proszę o pomoc.:zagubiony:

moje
13-06-2010, 13:00
A może plikami językowymi szablonu?

damsaw
13-06-2010, 13:21
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś moje zapytanie? Mam na myśli tłumaczenie tabów w komponencie ze strony joomfish.
Hmm może jakiś plugin?

moje
13-06-2010, 13:26
No wszystko ma swoje pliki językowe, szablony też, jaki jest problem stworzenia odpowiednich plików językowych z swoimi tłumaczeniami?
Jeśli ten tab, to faktycznie jest komponent, to powinien mieć swoje wersje językowe dostępne gdzieś w sieci, więc wystarczyło by je tylko zainstalować.

damsaw
13-06-2010, 13:34
Rozumiem, ale rozchodzi się o coś innego. Zainstalowałem joomfish żeby mieć 2 wersje językowe strony. Zacząłem tłumaczyć menu, artykuły itp. wszystko działa ok!
Nie mogę tylko przetłumaczyć części strony, w head2 w którym umieściłem komponent tab gavick. Utworzyłem sobie w komponencie 3 zakładki "witaj, o nas, twój problem" gdzie pod każda zakładką jest kilka zdań. W joomfish szukałem opcji tłumaczenia komponentu tego, ale nie ma... Nie chce przetłumaczyć komponentu od strony administracyjnej w panelu tylko od strony www.

moje
13-06-2010, 13:55
To musisz użyć dwa razy tego samego komponentu, po razie na tekst w określonej wersji językowej. Zrobić dwa osobne menu, po jednym na łącze do wersji językowej, każde menu umieścić w osobnej pozycji, a w szablonie dodać kok, który sprawdzi wersję językową aktualnie przeglądanej strony i wybierze odpowiednią pozycję:

<?php if (warunek na jeden język) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="specialmenu1" />
<?php } else if (warunek na drugi jezyk) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="specialmenu2" />
<?php } ?>Nie zapomnij tylko dodać specialmenu1 i specialmenu2 w pliku xml do pozycji używanych przez szablon.

damsaw
13-06-2010, 14:47
1. Dodałem 2 grupy tabów do komponentu:
-TAB PL
-TAB EN

2. Utworzyłem 2 moduły:
-TAB PL
-TAB EN
mające 2 różne ID (tabmix1 i tabmix2), który każdy z nich jest przypisany do odpowiedniego taba (pl i en)

3. W szablonie w index.php dodałem:

<?php if (pl) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="specialmenu1" />
<?php } else if (en) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="specialmenu2" />
<?php } ?>

4. Dodałem w pozycji menu specialmenu1 i specialmenu2

Działa :) ale tylko pod jeden język... nie wiem co dalej

Chciałbym żeby pozycja komponentu została na header2, bo jak biorę ustawiam na specialmenu1 lub 2 to pojawia mi się to wszystko na samej górze w całkiem innym miejscu niż powinno być i w dodatku nie działa opcja zmiany języka.

moje
13-06-2010, 15:07
Tyko musisz wpisać odpowiedni kod dla tych warunków, a jakby nie było jest gdzie szukać: docs.joomla.org, api.joomla.org ;)

damsaw
13-06-2010, 15:11
szukałem ale nie znalazłem:( czy mogę prosić kogoś o sfinalizowanie tego problemu?

zwiastun
13-06-2010, 20:44
A może by tak poszukać na wiki w poradniku o JoomFish?

damsaw
28-09-2010, 13:38
Czy mogę prosić jeszcze raz o pomoc ze względu na nie usunięcie problemu?

Pozdrawiam!