PDA

Zobacz pełną wersję : Kide shoutbox - przestrzegam! Dobry shoutbox - szukam.



p3psik
13-06-2010, 15:23
Do napisana tego posta skłoniły mnie "ciekawe" przygody z jednym modułem - kide shoutbox. Bardzo przyjemny pod względem wyglądu, funkcjonalności, użytkowania. Niestety jak się okazało bardzo nieprzyjemny dla serwera. Swoją stronę początkowo miałem na koncie pro w boo.pl. Niedługo po instalacji kide shoutbox zaczęły się pady serwera (zawieszony parser php). Jako że boo.pl ma różne często nie do końca pozytywne opinie przyczyn szukałem po stronie serwera, nie modułu. Przeniosłem testowo stronę na home.pl (znajomy udostępnił mi subkonto). Od razu po uruchomieniu strony zaczęły się błędy 505 nie tylko dla mojego subkonta, ale dla całego konta. Pomyślałem, że przeładowane konto, bo kilka stron już tam stało. Uciekłem ze stroną na hekko.pl. Dzień po uruchomieniu dostałem maila o podwójnym przekroczeniu zasobów serwera (3% dla mojego pakietu). Co więcej obciążenie generowane przez stronę było tak duże, że jedyny pakiet jaki by podołał do najlepsza opcja w hekko za ponad 400zł rocznie, a na to mnie nie stać. Coś mnie tchnęło i wyłączyłem na 1 dzień moduł shoutboxa - obciążenie spadło do 0,1%, po ponownym włączeniu wzrosło do 6,47%. Sam ten moduł zużywa ponad 60 razy więcej zasobów niż cała Joomla z forum Kunena, Community Builderem, Joomgallery i kilkunastoma innymi sporymi komponentami i modułami. Po jego trwałym wyłączeniu strona generuje stałe obciążenie w granicach 0,1%. Ale zostałem bez shoutboxa, który na mojej stronie pełni dość ważną funkcję. Czy ktoś mógłby polecić coś co płynnie działa, daje się umieścić jako poziomy moduł na całej szerokości strony i nie pożera ogromnych ilości zasobów serwera?

alex51
13-06-2010, 16:04
Osobiście mogę polecić sprawdzony i używany od ponad roku ShoutBox1.2 (http://nospor.pl/download/), który napisał Robert (nospor) Nodzewski. Wygląd modyfikujesz sobie w pliku css. Rozmiary również. Do obejrzenia na mojej stronie (http://gramsam.pl).

p3psik
13-06-2010, 19:08
W linku, który podałeś są 2 katalogi z shoutboxem, nazwa jednego wskazuje, że to wersja pod joomle, ale najnowsza jest v1.1, a pisałeś, że używasz 1.2. Gdzieś jest nowsza wersja czy adaptowałeś jakoś pod joomle tego shoutboxa z drugiego katalogu?

alex51
13-06-2010, 19:12
Wejdź w katalog ShoutBox_for_Joomla i pobierz mod_nshoutbox1.1.zip. Zainstaluje się jako wersja 1.1 for ShoutBox 1.2

p3psik
13-06-2010, 23:48
Niestety ten moduł u mnie nie działa. Zainstalował się bez problemu, ale nie da się dodać żadnego wpisu. Używam Joomli 1.5.15, a moduł tworzony był chyba pod starszą wersję, może to jest przyczyna? Mimo wszystko dziękuję za pomoc :)

alex51
14-06-2010, 06:56
Wskazany przeze mnie moduł jest napisany pod wersję J!1.5 co przed wysuwaniem niesprawdzonych sugestii mógłbyś sprawdzić w jego pliku xml.
modules/mod_nshoutbox/mod_nshoutbox.xml
wiersz 2:

<install type="module" version="1.5">Gdyby miał być dla starszej wersji J!1.0 to w tym samym miejscu stosowano wówczas wpis:

<mosinstall type="module"> Poza tym do zainstalowania wersji modułu pisanego dla wersji J!1.0 musiałbyś mieć opublikowany dodatek Legacy, co nie zawsze jest zalecanym rozwiązaniem.

Kwestia poprawnego działania modułu nshoutbox zależy od jego ustawienia. Mam go na kilku stronach i na żadnej z nich nie miałem problemów, choć znam strony, na których administratorowi nie udało sie go uruchomić. Należy sprawdzić na której Bibliotece Ajaxowej będzie prawidłowo działać a masz tam do wyboru 3 opcje. W drugiej pozycji konfiguracji - Czy biblioteka ajaxowa jest już załadowana należy wybrać opcję Nie, załaduj własną.
Są to jedyne ustawienia mogące mieć wpływ na poprawność działania modułu. W razie problemów polecam kontakt z autorem, który chętnie udziela wszelkich odpowiedzi na swojej stronie.
Myślę, że wszelkie nowe rozwiązania można wstępnie testować w środowisku lokalnym np. na mov'AMPie a dopiero po ich sprawdzeniu instalować na serwerze. Warto też pogrzebać na stronach używających tych rozwiązań. Kwestię wyglądu tego shoutboxa możesz podejrzeć w pliku ShoutBox.css, który spokojnie i legalnie "wyciągniesz" choćby z mojej strony za pomocą Firebuga lub Web Developera. :P

bakenbauer
07-02-2011, 17:44
Witam,
Zainstalowałem polecany shotb box. Zainstalował sie poprawnie dodał do modułu także jednak po wpisaniu tekstu nie wyświetla sie napisany tekst. jest ktos w tanie mi tu pomóc? w miedzy czasie poszukam na stronie autora jakiejś pomocy

pozdrawiam

alex51
07-02-2011, 17:50
Sprawdź w ustawieniach parametrów modułu i ewentualnie zmień na inną bibliotekę ajaxową. Są tam chyba 3 możliwości do wyboru. Może podasz też link do strony?
Najnowszą i poprawioną wersje shoutboxa mamy też w naszej plikowni (http://pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/pogawedki-chat-shoutbox/shoutbox-dla-joomla-1.5.html).

bakenbauer
07-02-2011, 19:45
niestety spróbowałem 3 rózne biblioteki i nadal ten sam problem. Adres do strony to http://zielonetypy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=264&Itemid=83 . mam 2 shotboxy na 2róznych postronach ale chyba to nie powinno jak kolwiek wpłynąć na działanie .
Oczywiście zainstalowałem najnowszą wersje.