PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek



frater
14-06-2010, 04:33
Szukam takiego dodatku w którym:

-że jak zrobię konto na witrynie to powstanie mi też na forum
-możliwość dodania awatara. I jeżeli go dodam na witrynie to tez doda się na forum
-system zdobywania pkt i otrzymywania rang
-na witrynie mogę umieścić moduł "ostatnio na forum" (najważniejsze)

Interesuje mnie forum zewnętrzne obojętnie jakie czy SMF czy phpBB3 czy jakieś inne bez różnicy:P

Próbowałem z JFusion ale on chyba nie ma wszystkich funkcji, które opisałem

ekumi
14-06-2010, 08:24
Próbowałeś Kunena? Według mnie spełnia wszystkie postawione przez Ciebie wymagania. Do wyświetlania ostatnio dodanych postów trzeba zainstalować dodatek.
Sorry: moduł mod_kunenalatest.

frater
14-06-2010, 23:27
Tak Kunena jest dobra ale mnie interesuje mnie integracja z zewnetrznym forum, a Kunena jest forum samym w sobie

moje
14-06-2010, 23:32
To na extensions.joomla.org i jest cały dział poświęcony pomostom.

frater
14-06-2010, 23:34
ale nie moge znalesc takiego ktory odpowiadał by moim potrzeba wiec pytam czy znacie jakiś

moje
14-06-2010, 23:38
extensions.joomla.org dział Bridges, nie licz na to że wszystko będzie zebrane w jednym, co do rzeczy ostatnio na forum czy jakiś statystyk forum, to musisz szukać osobnych modułów.

zwiastun
15-06-2010, 01:38
@frater - czego szukasz, bo nie bardzo wiadomo. Co to znaczy, że Kunena jest "forum samym w sobie"?
Albo wiesz, z jakiego forum chcesz skorzystać i szukasz do niego dodatków czy integratora, albo nie wiesz.
Ale jeśli nie wiesz, bo interesuje Cię "nie wiadomo co", to na pomoc raczej nie licz, bo niby w czym!

frater
15-06-2010, 18:14
o kumene mi chodzi ze jest ona wewnątrz joomli

Mi chodzi cos w rodzaju pomostu
Chce zrobić forum! najlepiej phpBB3 ale rownież moze byc jakies inne smf czy jeszcze inne.
Forum miało by być odzielną jednostką
jednak chciałbym aby uzytkownik rejestrujacy sie na stronie automatycznie
rejestrował sie na forum i odwortnie.
Chciałbym też aby na stronie był dział "ostatnio na forum" z listą ostaniach tematów
na forum i hiperłączami

Świetnie by było ze oprócz tego co napisałem posiadał również funkcje:

-możliwość dodania awatara. I jeżeli go dodam na witrynie to tez doda się na forum
-system zdobywania pkt i otrzymywania rang

Oczywiscie wszystko w jezyku polskim, gdyż uzytkownikami tego beda raczej
spolecznosc nie wladajaca innymi jezykami

pyziak
15-06-2010, 18:38
a zdradzisz nam tajemnice dlaczego nie może być forum z Joomla ? tylko oddzielne

frater
15-06-2010, 18:47
tajemnica? to jest moje "widzimisie" nie podoba mi się forum z joomla, poza tym na stronie mam tak poustawianie pozycje, ze forum tam ma fatalny efekt, a nie chce tego zmieniać

pyziak
15-06-2010, 18:53
no to Ci podpowiem że jeżeli to tylko twoje widzimisię podyktowane pozycjami szablonu, to podpowiem Tobie że jest coś takiego jak przypisanie szablonu do pozycji menu a co za tym idzie forum może wyświetlać się na innym szablonie jakim sobie wymyślisz, np bez żadnych pozycji

frater
15-06-2010, 18:57
Ooo a o tym nie wiedziałem, aczkolwiek nie wiem tez jak to zrobić. Chociaż wolałbym to o co ja prosiłem, czyli odzielne forum

pyziak
15-06-2010, 19:08
Posiadanie oddzielnego forum jest uzasadnione w pewnych przypadkach (temu spytałem czemu się tak upierasz), ale w twoim wydaje mi się zbędne. Jeżeli chodzi o przypisanie szablonu to jest to bardzo proste znajdziesz opis na www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl)

frater
15-06-2010, 19:25
głownie o szablon mi tu chodziło, ale teraz myslę ze posiadanie forum wewnatrz joomli ma zalete, a mianowicie sława kluczowe, mysle ze taka witryna z forum bedzie sie lepiej indeskowala niz jezeli oddzielnie. A osobcie jak polecacie?

---------- Post dodany o 18:25 ---------- Poprzedni post był o 18:15 ----------

aha i interesuje mnie jeszcze jedno odnosnie przypisywania tych szablonow, bo jednak moduły zostają, moje pytanie czy jak przypisze inny szablon do mojego forum to mozna wyłaczyć moduły sie tam wyswietlające?
wytłumacze to na przykładnie

mam moduł "left" a wieszosc szablonow posiada tą pozycje, wiec jak zmienie szablon to moduły nadal zostaną
ta to sie wyłaczyć? zeby w jednym szablonie bylo a drugim nie? Czy pozostaje jedynie grzebanie w kodzie templaki?

alex51
15-06-2010, 19:39
Nie wiem jak koledzy to widzą, ale najprostszym rozwiązaniem może być zwyczajne wyłączenie wszystkich modułów w widoku forum. Na mojej stronie, klikając w Forum w Menu na stronie frontowej można zobaczyć jak wygląda widok forum zajmującego całą dostępną szerokość witryny.

pyziak
15-06-2010, 19:40
Oczywiście w ustawieniach każdego modułu masz po lewej stronie na dole strony pozycje menu na których ma się wyświetlać( standardowo jest ustawiono na 'wszystkie'), więc może dany moduł nie wyświetlać się zarówno na innym przypisanym szablonie lub tez na głównym.

frater
15-06-2010, 19:41
zapodaj linka do swojej strony, i mała wskazowka jak zrobić to o czym napisałes

alex51
15-06-2010, 19:45
Link do mojej strony masz w moim profilu (=>odwiedź stronę domową) a jak to zrobić przed chwila wyjaśnił w szczegółach @Pyziak.

frater
15-06-2010, 19:49
odrazu powiedz jak zrobiles taką zarabistą ramke wyskakujaca na samym wejsciu

---------- Post dodany o 18:49 ---------- Poprzedni post był o 18:48 ----------

wlasnie chodzi mi o takie forum jak Ty masz;)

seba.adm
15-06-2010, 20:34
Pozwolę Sobie odpowiedzieć w imieniu @alexa51.

odrazu powiedz jak zrobiles taką zarabistą ramke wyskakujaca na samym wejsciu

Użyty moduł jest dostępny ]>>Tutaj<< (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/popups-a-iframes/5129?qh=YToxOntpOjA7czo3OiJqZGlhbG9nIjt9[/COLOR)


wlasnie chodzi mi o takie forum jak Ty masz;)Wskazane forum to >>Kunena<< (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,336/)
Poradnik znajdziesz na wiki: http://wiki.joomla.pl/index.php/Kunena

frater
15-06-2010, 20:57
za modul ramki dziekuje
kumene mialem juz wczesniej,
głownie chodzi mi


Nie wiem jak koledzy to widzą, ale najprostszym rozwiązaniem może być zwyczajne wyłączenie wszystkich modułów w widoku forum. Na mojej stronie, klikając w Forum w Menu na stronie frontowej można zobaczyć jak wygląda widok forum zajmującego całą dostępną szerokość witryny.

jak dokonać tego "zwyczajne wyłączenie wszystkich modułów w widoku forum"

seba.adm
15-06-2010, 21:04
Po to właśnie, dodatkowo podałem link do przewodnika. Tam znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Zajrzyj do zakładki "Rozwiązywanie problemów"