PDA

Zobacz pełną wersję : Płatna Rejestracja



frater
14-06-2010, 04:46
Czy ktoś może korzysta z was z mikropłatności? Chodzi mi o to, że aby się zarejestrować na stronie, trzeba wysłać sms. Nie chodzi mi o dostęp do niektórych artykułów lecz sama rejestracja. Jak to wprowadzić na stronę? Jaki z waszej autopsji jest najlepszy usługodawca?

zunit
21-06-2010, 13:37
Witam

wszystko zależy od kwoty transakcji. ludzie nie chcą się bawić w przelew lub kartę za 2 zł (za dużo zachodu). sms najłatwiejszy z punktu widzenia rejestrującego. jedno jest pewne - napewno nie jest najkorzystniejszy z punktu widzenia wlasciciela strony/portalu/forum - za duża prowizja. Sprawdz www.minizet.pl i w razie pytań pisz na mg@zunit.com.

Pozdrawiam

frater
21-06-2010, 14:01
no ok, wiem ze prowizja wynosi do 50% ale zgadzam sie na takie warunki, pytanie tylko jak to wykonac?

zunit
21-06-2010, 14:12
1).prześwietlić kilku dostawców takiej usługi, wybrać jednego i go męczyć. oni poprowadzą. na twojej stronie będziesz musiał gdzieć wklepać kilka linijek kodu w PHP, które oni ci dadzą. jakbyś chciał wdrożyć minizet to wszystko zaimplementujemy. aktualnie jesteśmy w końcowej fazie testów, a pierwsi chętni dostana warunki "nie do odrzucenia". system minizet to nie system sms premium.

trzepiz
21-06-2010, 17:48
jakbyś chciał wdrożyć minizet to wszystko zaimplementujemy. aktualnie jesteśmy w końcowej fazie testów,

Czy przygotowany jest może jakiś plugin do Joomla?. Czy jest już jakaś witryna na której można zobaczyć jakieś demo albo pełną funkcjonalność ?

frater
21-06-2010, 19:30
a gdzie jest na tym minizecie cennik usług? rozumiem ze wszystko odrazu wplywa na moje konto

zunit
22-06-2010, 11:11
Jak napisałem, kończymy testy, system jeszcze nigdzie nie jest wdrożony aczkolwiek kilka witryn jest zainteresowanych i będziemy wdrażać w lipcu/sierpniu. Dopóki minizet nie jest nigdzie zaimplementowany nie ma możliwości testowania zewnętrznego bo nie ma gdzie płacić. Cennik będzie dostępny jeszcze w tym tygodniu na stronie minizet.pl. Odpowiadając na pytanie frater'a to płatność jest online i nie ma żadnych pośredników jednak nie są to PLN tylko cyfrowe bony towarowe, które potem trzeba (jak się nazbiera więcej) zdać na PLN.

Dodam, że z punktu widzenia witryny nic nie stoi na przeszkodzie aby minizet był dodatkowym kanałem płatności do sms premium lub do kart/przelewów. Dodatkowo wprowadza nowe możliwości bo będzie umożliwiał płatności nawet 0.1 grosza za pomocą jednego kliknięcia (bądz nawet bez jeśli skorzystamy z funkcji Płatności seryjnych) co pozwoli wprowadzić np. Płatne pojedyńcze wątki, posty czy artykuły czyli prawdziwe mikropłatności.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą lub miał jakies pytania to proszę o adres e-mail. Podeślę krótka prezentację, instrukcję wdrożeniową, itp.

Pozdrawiam
mg@zunit.com

mjmartino
22-06-2010, 13:29
@zunit ponawiam macie jakieś przygotowany plugin pod joomle ?
Czyli z tego co rozumiem transakcje nie są gotówkowe tylko "bony" a równowartość ? 1=1 czy jak to wygląda ?
Wstępnego cennika przedstawić nie możesz ? jaką prowizje w % będziecie mieli od transakcji/kwoty ?
Ale wróć .. potencjalni userzy będzia musieli się u was zarejestrować i doładować swoje konto aby móc skorzystać z takiej rejestracji płatnej dobrze to rozumiem ??

zunit
22-06-2010, 14:40
nie ma jeszcze plugina. bony mają różne nominały - najmniejszy to 0.1 grosza dzięki czemu mozliwe są tak małe płatnosci

Jak powiedziałem cennik na stronie jeszcze w tym tygodniu a co do wstępnych prowizji to:

dla małych podmiotów (Minimerchant) - jednorazowa opłata od zdania bonów - płacisz przy zdaniu nie ma znaczenia ile zdajesz. (myślimy o 10 zł od zdania)

więksi klienci (większe obroty) w zależności od wartości transakcji. przewidujemy 3 progi:
1. 0.1 grosza - 2 zł
2. 2 zł - 20 zł
20 - 200 zł

Dodam że nasz target to mikropłatności i w nich nasze prowizje bedą bezkonkurencyjne (zapomnijcie o 50 % w sms premium) wieksze płatności powinny być na poziomie prowizji u konkurencji (e-card, płatności.pl)

i jeszcze jedno - pierwsi klienci jak juz wspomniałem godząc sie na wdrożenie testowe na ich witrynach będą traktowani promocyjnie.

planujemy pierwsze wdrożenia w lipcu/sierpniu

---------- Post dodany o 14:40 ---------- Poprzedni post był o 14:06 ----------

i zapomniałem

tak - użutkownik musi ściągnąć i zainstalować portfel a następnie zakupić bony (przelew/karta) bądź otrzymać od innego użytkownika (transfer bonów pomiedzy nimi jest bezpłatny). portfeli można instalować do oporu (tz na wielu komputerach, smartphonach) ich elementem wspólnym jest sejf, który jest w sieci i gromadzi bony z wszystkich portfeli. portfel na którym pracujemy i kupujemy z automatu zaciaga bony z sejfu by umozliwić zakup. to tak w celach bezpieczeństwa gdyby nam sie system posypał czy nawet cały komp (wraz z HDD).

jest zatem "bariery wejścia" ale docelowo mozliwość płacenia minizetami będzie dostępna na jak najwiekszej liczbie witryn wiec jesnorazowe zainstalowanie programu nie powinno być wielkim problemem w porównaniu jakie korzyści będzie on dawał.