PDA

Zobacz pełną wersję : Nie moge zainstalować szablony flash



daro822
14-06-2010, 18:55
Chce na Joomla 1.5 zainstalować szablon lub galerie flash czemu wyskakuje mi "Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package."

moje
14-06-2010, 19:07
Widać pakiet, którego używasz nie posiada pliku xml, bo jest uszkodzony/wybrakowany albo to co chcesz zainstalować nie jest przeznaczone do Joomla.

daro822
14-06-2010, 19:20
a mam jeszcze pytanie, chcialbym miec pierwsza strone index.html a na niej do wyboru przycisk narzedzia i drugi częsci i chcialbym by kazdy przenosil Mnie do tej samej strony ale z innymi meni narzedzia by miala swoje artykuly i cennik i inne meni a czesci inne, dalo by sie to tak zrobic by potem z panelu administratora czyms takim kierować?

moje
14-06-2010, 20:01
Tak musisz mieć odpowiedni szablon, mianowicie musi on mieć zestaw pozycji dla każdego rodzaju czyli:

<jdoc:include type="modules" name="left-narzedzia" />
<jdoc:include type="modules" name="left-czesci" />
I takie same pozycje, które są w index.php powinny być w pliku xml szablonu.
Do każdej z pozycji przypisujesz indywidualne menu/moduły.
Do tego szablon wyświetla na początku przyciski do wyboru części i narzędzi, po czym zapamiętuje wybór w sesji lub ciachu i na jego podstawie wybiera która pozycje trzeba wyświetlić, nie zapominając o małym "przełączniku" gdzieś w rogu lub z boku, który pozwoli przejść z części do narzędzi i w drugą stronę.

Już Ci mogę powiedzieć, że ucierpi wyszukiwanie informacji o Twojej stronie w wyszukiwarkach.

daro822
14-06-2010, 21:45
Ale skoro nie polecasz takiej metody to moze jednak zrezygnuje z tego, a zapytam jeszcze jak są na stronach moduły do pobrania i są one o typie comercial i non-comercial to rozumiem że non jest nie do wykorzystywania komercyjnego ale oba są na licencji GPL czyli na wolnej licencji do wolnego uzytku nawet komercyjnego czy dobrze to rozumiem? Bo tak to sie to wyklucza :/.....

moje
14-06-2010, 22:20
Wszystkie rozszerzenia (w tym też moduły) z oznakowaniem non-comercial jest dostępna za darmo, te z oznakowaniem comercial, są płatne.