PDA

Zobacz pełną wersję : Rotujące banery SWF



Rubis
15-06-2010, 14:29
Mam dwa banery .swf. Chciałbym żeby wyświetlały się na zmianę. Jeżeli używam standardowej funkcji do wyświetlania reklam w Joomla to wyświetla mi się puste pole. Próbowałem dla każdego banera ustawiać osobnych klientów i kategorie. Dawałem też takie same i nic nie pomaga.
Przy jednym banerze nie ma problemów.

Mam też zainstalowany ArtBanner Plus. Wtedy wyświetla banery na zmianę ale mam inny problem. Raz wyświetla się wszystko ok, a przy kolejnym odświeżeniu nic się nie pojawia (jest cała biała strona). Dam kolejny raz odśwież i ładuje się strona. I tak na zmianę. Dzieje się tak tylko na stronie głównej. Na podstronach wszystko jest ok.

Wiem, że są inne komponenty do wyświetlania rotacyjnego banerów ale na razie - jeżeli jest to możliwe - chciałbym pozostać przy którymś z powyższych rozwiązań.

Z góry dziękuję za pomoc.

souacz
16-06-2010, 23:45
1. zacznij od sprawdzenia w innym szablonie
2. czy poprawiłeś helper.php w mod banners? (instrukcje znajdziesz na tym forum)
3. jak osadzasz bannery? kodem czy z katalogu images jak obrazki?
4. daj linka

Rubis
17-06-2010, 19:49
1. sprawdzę
2. nie poprawiałem - poszukam
3. osadzam z katalogu images
4. www.teraz-legnica.pl (http://www.teraz-legnica.pl)

Edit: Teraz działa ok bo jest tylko jeden baner

Dziękuję za sugestie

EDIT:

Trochę testowałem. Na lokalnej kopii nie mam problemów z wyświetlaniem (przy wykorzystaniu ArtBanner Plus). Natomiast na żywej bazie pod IE wyskakuje mi błąd 500.
Wiem, że problem jest z jednym z banerów. Jak daje pojedynczo to jeden z banerów wyświetla się bez problemów a drugi cały czas powoduje wyświetlanie się białej strony (ale tylko na stronie głównej).
Na podstronach wszystko jest OK.

EDIT:
Znalazłem okrężne wyjście. Na stronie głównej wykorzystałem standardowy komponent J do reklam i podpiąłem jeden baner. Na wszystkie podstrony ustawiłem ArtBanner Plus z dwoma banerami. W ten sposób działa. Nie rozwiązuje przyczyny ale na razie musi starczyć.

trzepiz
18-06-2010, 19:03
Ja polecam adserwer OpenX . - może to nie komponent do Joomla! ale rozwiązuje wszystkie sprawy z banerami ..

http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/65-openx-i-joomla.html

Rubis
19-06-2010, 00:41
Dzięki za podpowiedź. Ściągnąłem go już sobie. Zapowiada się ciekawie.

Rubis
13-08-2010, 13:27
Właśnie zainstalowałem openx-a. Ale efekty takie same. Problem widać leży gdzie indziej.

trzepiz
13-08-2010, 13:32
używam Adservera OpenX do serwowania reklam na wielu serwisach (rotacyjnie - html, flash, tekst) opartych o Joomla! - wszedzie działa bez problemu. Może sprawdzimy z mojego adserwera - rozumiem, że masz zainstalowany moduł openx w Joomla! ?

Jeśli chcesz przetestować - daj znać na PW

Rubis
13-08-2010, 16:42
Dzięki pomocy kolegi trzepiz-ura udalo się pokonać problemy :) Wszystko rozbiło się o właściwe powiązanie wszystkich elementów - w moim przypadku nie miałem podłączonej kampanii do strefy.

Wielkie dzięki za pomoc - sporo czasu głowiłem się jak rozwiązać ten problem.

Generalnie program jest świetny. Polecam.
Przydałaby się jedynie możliwość wyświetlania różnych wielkości reklam w jednym oknie reklamowym.