PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją polskich plików do Agora



goliarth
15-06-2010, 15:02
Witam zainstalowałem forum Agora jak również polską paczkę - wynik jest taki że po polsku mam forum od strony administratora, czyli wszsytkie opcje.
Natomiast wynik po stronie przeglądającego jest w języku angielskim.
spolszczenia które pobrałem są plikami .ini z tłumaczeniami ale wiem jak mam je zainstalować bo tylko xml joomla potrafi instalować. Dziękuje za odp

rosciak
15-06-2010, 18:05
Menu zaplecza - Narzędzia/Pamięć podręczna. I wyczyść com_agora

Ewentualnie możesz to zrobić poprzez FTP i wtedy cache/com_agora i skasować wszystko w tym folderze.

Upewnij się że masz ostatnią wersję tłumaczenia = 3.0.13. Cache Agory możesz kasować kiedy chcesz, zalecane jest po zmianach (uaktualnienie na przykład).

PS: Cache musi być, dzięki temu Agora jest w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o szybkość forów działających z Joomla.

goliarth
16-06-2010, 08:21
wyczyściłem pliki cach i nic to nie dało, problem jest w tym ze jak chce zainstalować jakiąś łatke polską to pisze mi żę :
Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.
w łatkach polskich są tylko pliki ini a joomla nie instaluje takich plików

rosciak
16-06-2010, 12:08
http://www.pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/forum/agora.html <-- ta wersja spolszczenia

Przed chwilą zainstalowałem Agorę na localhost i spolszczenie też zainstalowało się bez żadnego problemu. Jeśli jednak nie możesz zainstalować tej wersji instalatorem Joomla!, rozpakuj ją i w środku znajdziesz dwa ważne pliki.
admin/pl-PL.com_agora.menu.ini skopiuj do root/administrator/languages/pl-PL/
site/pl-PL.com_agora.ini skopiuj do do root/languages/pl-PL/

można to zrobić za pomocą FTP. Po wszystkim wyczyść cache, metoda podana w poprzednim poście.