PDA

Zobacz pełną wersję : BORDER



techdive
15-06-2010, 18:57
Mam pytanie. Nie moge nigdzie przeczytać jak zmienić wielkość border w samej joomli.
Chodzi mi o moduł logowania. Otoczony jest marginesem w zależności od przeglądarki bardzo tłustym.
Tak na oko 3px.
Czy można go zlikwidować albo chociaz zrobić 1px.
Drugi problem w tym samym module przycisk zaloguj ale też przycisk szukaj ma prawy margines wchodzący prawoe na ostatnią literę. Tak jest w operze i IE. A safari grubość margiesów jest gigantyczna w tych modułach.
Pomysły tez mi się skończyły.

rajfur
15-06-2010, 19:54
sprawdź na innej templatce a zapewne dojdziesz wtedy do wniosku, że odpowiada za to css templatki.

moje
15-06-2010, 21:08
Tagi input są różnie interpretowane w różnych przeglądarkach jeśli zostawiasz je na ustawieniach domyślnych/nie tknięte (css'em). Musisz dodać odpowiedni kod css, wtedy będziesz miał identyczny wygląd w przeglądarkach- a przynajmniej powinieneś mieć, nie zdziwię się jak IE'ki będa błędnie interpretować kod dla input'ów.

techdive
15-06-2010, 22:13
Dzięki
Zrobiłem w css.
Chciałem się po prostu dowiedzieć czy mozna takie ustawienia wykonać w samych ustawieniach joomli.
A najsłabiej wyswietla nie IE ale Safari. Ma szczątkowo tylko zaimplementowany css3.

moje
16-06-2010, 01:01
Każda obecna przeglądarka nie obsługuje w pełni css3.
Domyślne ustawienia (bez kodu w pliku css, czyli to co przeglądarka ma zrobić sama w sobie) stylu dla input w IE są bardziej wyraźne (a domyślne dla safari mniej wyraźne) ale jeśli określisz wygląd input w pliku css, to tego IE może nie zrozumieć, mimo iż jest to css2.