PDA

Zobacz pełną wersję : jak zainstalować nowy szablon



pul69
15-06-2010, 22:38
witam

widziałem że wiele problemów jest z tą kwestią ale niestety nie znalazłem nigdzie rozwiązania;(

problem mój jest w samym załadowaniu szablonu
ściągnąłem sobie szablom z joomla.pl o nazwie tpl_biz_black ściągnoł mi sie plik z "-" przed i po nazwie.
gdy próbuje załadować ów szablon wyskakuje mi komunikat że nieznane arhivum. jak rozpakowałem plik i spakowałem go jeszcze raz bez "-" wyskakuje taki coś "Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (System - Legacy)"

dzieki za pomoc
pozdro 600
pul69

PeFik
15-06-2010, 22:47
Zakładam że:
a) masz Joomla! 1.5
b) pobrałeś i instalujesz szablon dla joomla! 1.0.x

zatem twój szablon jest nie do tej wersji? Włączanie trybu wsteczności tylko ze względu na szablon MIJA SIE Z CELEM.

rzuć okiem na tabelkę na str.48 książki (http://helion.pl/ksiazki/joomla_budowa_i_modyfikacja_szablonow_pawel_franko wski,joobus.htm), jest tam opis typowych błędów podczas instalacji szablonów

pul69
15-06-2010, 23:01
a masz jakieś linki gdzie mozna pobrac te ksiazki

KYCu
15-06-2010, 23:10
Kup książkę.

pul69
15-06-2010, 23:12
trochę ciężko mieszkam w Irlandii ;)

zwiastun
15-06-2010, 23:33
- Panie jak wkręcić śrubkę?
- Kup pan książkę i przeczytaj opis na stronie 27!

Panowie, paranoja Was jakaś nie ogarnęła?
@pul69: żeby zainstalować szablon żadne knigi, studia ani doktoraty potrzebne nie są! NIe daj sobie wciskać ciemnoty!

Co to za szablon (podaj do niego link)

pul69
16-06-2010, 18:54
witam
oto link do stronki z której chciał bym pobrać i zainstalować szablon
http://pliki.joomla.pl/katalog/szablony/biz-black.html

zwiastun
16-06-2010, 19:29
Szablon jest napisany dla Joomla 1.0. W joomla 1.5 może działać tylko w trybie zgodności wstecznej. Żeby szablon zainstalować, trzeba najpierw włączyć ten tryb, czyli:
1. Zaloguj się na zaplecze
2. Przejdź do Rozszerzenia ->Dodatki
3. Odszukaj dodatek: Spuścizna (System - Obsługa spuścizny; ang. System Legacy) - możesz najpierw wybrać z listy rozwijanej po prawej stronie typ System - będzie łatwiej znaleźć)
4. Włącz ten dodatek.
Lepiej nie korzystać z takich starych szablonów albo dostosować je do Joomla 1.5 (jak - jest opis na forum w FAQ)

PeFik
16-06-2010, 21:50
Przecież napisałem że dla starej joomla, ale jak chłopak ma problemy więc

a) wiki.joomla.pl
b) poradniki na youtube