PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyglądem dodawania nowego wątku Forum Agora Olympus



sylwekb
16-06-2010, 10:34
Joomla 1,5,18 + Forum Agora 3.0.13
Gdy klikam po zalogowaniu w nowy wątek pojawia się błąd

Wystąpił błąd w czasie wykonywania
Czy chcesz debugować?
Wiersz: 377
Błąd: Oczekiwano identyfikatora, ciągu znaków lub liczby
Nie wyświetlają się obrazki
components/com_agora/style/Olympus_Green/img/textbox_more.png

components/com_agora/style/Olympus_Green/img/textbox_minus.png

Poniżej ten dziwny wyglad na zrzucie, wygląda jakby nie trzymało stylu

Poza tym nie wiem co to jest to Dodaj ogłoszenie, czy można jakoś dodawać ogłoszenia? Niestety brak jakiegokolwiek linku.

Proszę o pomoc

rosciak
16-06-2010, 13:25
Pobierz jeden z kilkunastu dostępnych szablonów dla Agora 3.0.11 i wyższych. Olympus Green nie jest szablonem kompatybilnym z nową Agorą. Tu masz link do pobrania http://jvitals.com/downloads/category/17-styles-3-0-11
Wybierz sobie któryś, zauważ że mają one dostępne wariacje kolorystyczne. Łącznie masz ponad 50 styli do wyboru. Zainstaluj installerem Joomla! Zmień w opcjach, żeby Agora zastosowała nowy styl: Komponenty/Forum Agora/Opcje => Styl domyślny

Edytowanie Agora Announcement (Ogłoszenia) odbywa się za pomocą zaplecza Komponenty/Forum Agora/Opcje/Ogłoszenia. Masz tutaj swój tekst Add Announcements here i możesz go edytować jak chcesz. Announcements można również wyłączyć.

PS: Nie zapomnij o najnowszym tłumaczeniu do Agory. Do pobrania tutaj: http://www.pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/forum/agora.html Do zainstalowania za pomocą installera Joomla!

PS2: Po zmianach w szablonie i w wersji tłumaczenia może się okazać, że potrzebne będzie wyczyszczenie cache. Menu Zaplecza i Narzędzia/Pamięć podręczna. Agora intensywnie wykorzystuje cache, dzięki czemu pracuje naprawdę wydajnie.

sylwekb
16-06-2010, 13:28
Dzięki, juz znalazłem i zainstalowałem, jednak w każdym szablonie stylu przy kliknięciu w przycisk dodawania nowego wątku pojawia się ciągle ten błąd

Wystąpił błąd w czasie wykonywania
Czy chcesz debugować?
Wiersz: 377
Błąd: Oczekiwano identyfikatora, ciągu znaków lub liczby

rosciak
16-06-2010, 13:40
Qrcze powiem Ci że to nowość dla mnie. I na forum JVitals też. 3.0.13 to bardzo stabilna wersja i przy przyzwoitym serwerze właściwie nie ma z nią kłopotów. Niegroźne jej SEF-y i Joomfishe. To nowe forum, czy masz już userów i posty ? Może jakiś link ?

Acha - i jaka przeglądarka. Wyląda na IE. Czy w Firefoksie też tak jest ?

sylwekb
16-06-2010, 13:51
Tak dokładnie i pod IE 7 jest ten błąd, mam debuger ale nie mogę się połapać w tym okienku debugera.
Pod firefox jest jednak dobrze
Jeszcze nie ma postów, są już fora i podfora, na razie jestem jedynym użytkownikiem jako admin. Też zamieściłem post z zapytaniem na forum Agory. Napisali pytanie na jvitalis dlaczego mam włączonego debugera, on mi się włącza w IE z automatu.

rosciak
16-06-2010, 14:13
Zarejestrowałem się i dodałem wiadomość. Nie mam żadnych problemów.

PS: Zastanów się nad wyłączeniem lewego menu i w ogóle modułów na stronie komponentu. Wąskie fora.... są wąskie. Źle się w nich pisze. Przestrzeń reklamowa - Agora pozwala na wyświetlanie modułów (reklamowych też) w kilku pozycjach i nie zmniejszają one szerokości forum.

EDIT
PS: Założyłem też temat używając IE8. Nie mam żadnych problemów. WYłącz debugera po prostu, jesli ci się jakoś włączył w IE.

sylwekb
16-06-2010, 15:48
Wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas, punkcik do reputacji :-)
Dokładnie, wyłączyłem lewe menu, faktycznie wszystko już jest prawidłowo, nie wiem czemu ten debuger się włączył, na pewno go nie włączałem, a do komputera nie ma nikt dostępu poza mną.

sylwekb
18-06-2010, 17:23
Agora pozwala na wyświetlanie modułów (reklamowych też) w kilku pozycjach i nie zmniejszają one szerokości forum..
W którym miejscu panelu Agory można dodać te reklamy np Google bo nie mogę tego znaleźć także na forum jvtalis ?

rosciak
18-06-2010, 18:39
Agora ma wbudowane pozycje modułów Joomla! w swoim szablonie. Inaczej mówiąc - możesz dowolny z modułów Joomla! wyświetlać na stronie komponentu (na stronie forum). Tu masz rozpiskę, jak są one ustawione: http://jvitals.com/docs/index.php?title=Agora%27s_Module_Positions

Wystarczy zatem że wybierzesz teraz jakiś moduł (Zaplecze Joomla! => Rozszerzenia/Moduły) - np do pokazywania reklam Google, chociaż oczywiście nie tylko i wpiszesz mu w pozycji wybraną pozycję w szablonie Agory (trzeba wpisać to z palca, templatka nie wykrywa pozycji modułów Agory i nie ma ich na liście rozwijalnej). I gotowe, świat modułów Joomla w wybranym miejscu forum stoi przed Tobą otworem :P

PS: Należy też wybrać Pozycje menu => Pozycje wybrane, na których ten moduł ma się pokazywać. Przypuszczam, że jak zostawisz Pozycje Wybrane: Wszystkie, to i tak się będzie pokazywać tylko na forum. Nie testowałem tego, ja mam ustawione Pozycje menu: Zaznaczone na liście: Pozycje wybrane: Forum

Oprócz reklam Google można pomyśleć o shoutboxach czy wykorzystaniu Agora_latest_posts (np 3 kolumny) w jakiś fikuśny sposób. A zresztą - masz 2 tys modułów na extension. Myślę że coś sobie znajdziesz :)

Przy okazji... czemu ten temat jest na forum Joomal 1.0x

sylwekb
28-06-2010, 21:41
Dzięki, jeszcze napotkałem na 3 problemy otóż 1. Czy w forum Galeria użytkownika w panelu użytkownika na forum jak się ją uruchamia ? Bo na jvitalis natrafiłem,jedynie, że pracuja nad jakimiś bugami ale dotyczy wersji 3,11, a w 3,13 wyglada że cały czas jest ten sam problem?2. Czy jest możliwe tak jak na innych forach np PHPBB dodaj dane użytkownika do znajomych bo nigdzie nie mogę tego znaleźć?3. Czemu avatar zachodzi na Rangi i inne napisy na forum na wszystkich stylach dotyczy strony

rosciak
28-06-2010, 22:10
1) Nie rozumiem pytania.
2) Do tego potrzebujesz Community Buildera, Joomsocial lub jSocialSuite - wszystkie trzy pracują z Agorą bardzo fajnie.
3) Poproszę o przykład (Agora pozwala ci linkować do kategorii forum i postu też), ciężko bez tego coś powiedzieć.

sylwekb
28-06-2010, 22:57
1. Chodzi o Galerię użytkownika pewnie zamieszczanie zdjęc na forum, jak ja można uruchomić?2. Faktycznie uciekło mi to z głowy :-)

rosciak
28-06-2010, 23:40
1) Galeria użytkownika jest w jego profilu. ,
3) Na pierwszy rzut oka to nie ma nic wspólnego z avatarem, na drugi nie można nic powiedzieć, bo zblokowałes prawy klawisz myszy i nie działa Firebug. Na trzeci, to problem polega na tym że ag_postrow_area zawiera ag_postrow_container i ag_postrow_col2 a w twoim szablonie container nie zaczyna się tak jak powinien tam gdzie kończy się col2, tylko zachodzi na niego.

Inaczej mówiąc, obszar postu nie zaczyna się tam gdzie kończy się obszar usera, tylko tam gdzie obszar usera się zaczyna. Z ciekawości - przełacz wyswietlanie danych użytkownika na prawo.

sylwekb
29-06-2010, 00:07
1. Faktycznie, zaćmienie 3 już odblokowałem dla forum, gdzie można przełaczyć wyswietlanie danych użytkownika na prawo bo nie mogę tego znaleźć w konfiguracji Agory?

rosciak
29-06-2010, 00:56
3) Opcje - Przeglądanie forum - Blok użytkownika po prawej stronie.

sylwekb
29-06-2010, 01:04
Hmm teraz wogóle nie ma avataru czyżby gryzło się z moim szablonem Joomla, sprawdzałem na różnych szablonach Agory i wszędzie tak samo.

rosciak
29-06-2010, 01:21
A to jest możliwe - przełącz z powrotem na lewą stronę. Znam ten szablon (Agory) i raczej nie ma z nim problemów. Jak przełaczysz tna lewo to zajrzę i zobaczę, może na coś wpadnę.

sylwekb
29-06-2010, 01:27
Przesunąłem

rosciak
29-06-2010, 02:16
Znajdź w swojej templatce (Joomla! nie Agora) plik template.css i wiersz 138 (chyba)

i zmień

#main div {
margin:0 0 5px;


}

na

#main div {
}

sylwekb
29-06-2010, 12:02
Bomba, o to chodziło, jednak gryzło się z css-em joomla, wielkie dzięki za poświęcony czas.

rosciak
29-06-2010, 12:58
Luzik - przy okazji - widziałeś polskie hacki do Agory ? Jesli nie - polecam :)

sylwekb
29-06-2010, 13:02
Gdzie są te polskie hacki dostępne, w plikowni joomla.pl ? Jeszcze szukam takiego shoutboxa tylko nie wiem czy twórca forum coś takiego przewidział bo nie mogę u niego znaleźć

rosciak
29-06-2010, 13:13
Trzy hacki przeznaczone dla polskich userów Agory znajdziesz tutaj: http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?59-Komunikacja-fora-czaty-poczta-biuletyny, w plikowni też już są. Na JVitals też nam otworzyli polskie forum - link : http://jvitals.com/support/forum?id=147 i tam też są te hacki opisane. Polecam też hack wyświetlający obrazki rokboxem shadowboxem lub highslide.

Shoutbox możesz dorzucić wykorzystując dowolny ze shoutboxów Joomla! W Agorze masz zaszyte pozycje modułów i w nich możesz wyświetlić dowolny moduł Joomli, więc shoutbox również.
Przykłady:
http://battlestations.eu/index.php/pl/forum
http://www.modernwar.pl/index.php?Itemid=130

na battlestations ten moduł pokazywany jest na pozycji agora_4

sylwekb
29-06-2010, 15:50
Dzięki, fajne te hacki szczególnie do zdjęć, zrobiłem właśnie swoje rangi i wgrałem je, jeszcze robię swoje awatarki.

sylwekb
30-06-2010, 16:47
Jeszcze jedna sprawa, czy istnieje jakiś dodatek może hack, który umożliwiałby wstawić przycisk w poszczególnych artykułach Joomli (tak jak dodaj opinie o replice) odnoszący się do wątków poszczególnych replik na forum, postawiłem stronkę która ma na celu promocję informację o danych technicznych. opisy, opiniowanie i dyskusję na temat różnych replik broni

rosciak
30-06-2010, 17:16
Stawiam stronkę o Agorze właśnie. http://agora.org.pl

To bardzo wczesna wersja (strony), ale Authorbot (a pewnie o to ci chodzi) już na niej działa. Tu masz link do działającego Authorbota http://agora.org.pl/index.php/hacki/161-agora-olympus-3013-gadu-gadu-i-tlen-hack

Do wieczora (dziś) w Plikach będzie poprawna wersja (tzn całkowicie spolszczona) tego dodatku.

sylwekb
30-06-2010, 17:26
Dzięki, authorbot też się przyda jest super i strona bardzo potrzebna bo brakuje kompleksowych informacji o forum Agory ale nie o to chodzi, być może źle się wyraziłem chodzi o to czy jest możliwość podpięcia do poszczególnych artykułów pisanych standardowo w joomla przycisku, który kierowałby do postów na forum poświęconych danemu zagadnieniu np z tej strony przyciski przy poszczególnych replikach do wątków na forum w których jest poruszany problem tych replik? Wiem, że może to brzmi skomplikowanie i nie wiem czy da się to wyciągnąć aby jakoś było generowane dynamicznie?

Jeszcze jedno najlepiej jakby to się pojawiało dopiero po kliknięciu jakiegoś przycisku np Forum, a nie pod artykułem np konkretnej repliki bo co jeśli takich postów będzie 100 to strona bardzo będzie się przewijać choć w sumie można dokonać stronicowania ale czy to nie będzie zbyt skomplikowane?

rosciak
30-06-2010, 18:04
Authorbot ma dosyć sporo opcji. Sprawdź sam może któraś wersja ustawień przypadnie Ci do gustu. W momencie gdy ktoś klika przycisk Dyskutuj, Tworzy jakby komentarz, ale zauważ że na forum (tym które wybierasz) też są od razu tworzone posty. Właściwie wątek na forum jest odbiciem komentarzy w artykule Joomla - tylko trochę inaczej wygląda (bardziej jak komentarze).

sylwekb
08-07-2010, 16:51
Zauważyłem coś dziwnego licznik odpowiedzi i postów zaczął liczyć w cały świat jest np 16777215 postów i odpowiedzi 16777215, poczyściłem cache przeglądarki pliki tymczasowe joomli i to nic nie daje nadal to samo, a na forum jest na razie zaledwie 5 użytkowników i kilka postów. Co to może być za problem? Już przymierzam się aby ręcznie to zmienić w phpmyadminie ale nie wiem czy to coś zmieni bo problem może znowu wystąpić?

rosciak
08-07-2010, 17:47
Agora FAQ (http://agora.org.pl/index.php/faq) pkt 1.5

sylwekb
08-07-2010, 17:53
Dzięki, banalnie proste, nie doczytałem wcześniej tego.