PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść bazę danych na dedykowany serwer



tellos
17-06-2010, 16:19
Ze względu na to, że zbytnio stronka obciążała serwer kupiłem na serwery.pl dedykowany serwer baz danych. Nie wiem jak przenieść bazę danych na ten serwer. Pobrałem program putty, bo podobno trzeba za pomocą tego programu. Ale co robić? Wyeksportować bazę danych z poprzedniej lokalizacji? Może jakiś link, bo nie znalazłem jakiejś prostej instrukcji.

trzepiz
17-06-2010, 17:33
Pobrałem program putty, bo podobno trzeba za pomocą tego programu

A kto tak powiedział ? - Program putty to klient SSH .. więc nie wiem do czego jest on potrzebny. Czy nie ma jakiegoś dostępu do baz danych (menadżer typu PhpMyAdmin) ?


dedykowany serwer baz danych
a dokładniej ? Co to za serwer ? czy ma już preinstalowany system ? Czy jest to linux a może windows ?. Można jakiegoś linka do tego "tworu" jakim jest "dedykowany serwer baz danych" ?

trzepiz
17-06-2010, 17:51
z tego co się dowiedziałem to należy zainstalować sobie samemu PMA łącząc się przez SSH z serwerem. Zwracam honor - nie myślałem, że tak duża firma nie ułatwi tego zabiegu klientowi i nie zainstalują tego sami. Potrzebna jest Ci zatem wiedza o linuxie .. i instalacji pakietów .. Następnie należy poprać PMA i zainstalować na serwerze .. skonfigurować i połączyć się ... Wówczas można zaimportować swoją bazę. Ważne jest także kodowanie dla baz danych .. Powinno być takie samo jak w twojej obecnej bazie ..

tellos
17-06-2010, 21:06
Dziękuję za podpowiedzi, chociaż w dalszym ciągu ta operacja mnie przerasta, a witryna www.azela.pl nie działa jak trzeba. Gdyby to było prywatne, to bym się może zapożyczył i ktoś by zrobił, ale to stowarzyszenie z pustawą kieszenią. Muszę szukać jakiegoś wyjścia. Pozdrawiam.

trzepiz
17-06-2010, 21:18
Proszę się zgłosić na PM .. albo skype do mnie.. Postaram się pomóc