PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Frontalna - Brak komponentu??? o.O



Tripix
17-06-2010, 22:53
"

Notice: Trying to get property of non-object in A:\tripix\htdocs\includes\router.php on line 181

Notice: Trying to get property of non-object in A:\tripix\htdocs\includes\router.php on line 184
404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.
Spróbuj jednej z następujących stron:

Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.

Nie znaleziono komponentu "

KYCu
18-06-2010, 11:10
i co z tego? w czym mamy Ci pomóc?

nie uzyskasz tutaj pomocy kopiując treść błędu/komunikatu ze swojej strony

Przeczytaj regulamin koniecznie -> http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3
szczególnie punkt A - Co dobry post powinien zawierać

Tripix
18-06-2010, 19:32
No to że nie wiem jak się tego pozbyć.
Instalacja przeszła gładko.

i wszystkie ustawienia php jak Joomla zobie życzyła przy instaLACJI.
Wszystkie SKórki są i wszystko wgrane tak że cacy.

Jedynei to w menu sie bawilłem .....ale menu sie pokazywało , tylko potem coś sie po fajczyło...

Konfiguracja serwisu:

Serwer WWW: Apache/2.2.14 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.14 OpenSSL/0.9.8l mod_autoindex_color PHP/5.3.1 mod_apreq2-20090110/2.7.1 mod_perl/2.0.4 Perl/v5.10.1
PHP działa na: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.18 Stable [ wojmamni ama wojnaiki ] 27-May-2010 18:00 GMT

Ustawienie Wartość

Tryb bezpieczny: Wyłączone
Ścieżka open_basedir: Brak
Wyświetlaj informacje o błędach: Wyłączone
Krótkie znaczniki: Wyłączone
Wczytywanie plików: Włączone
Magiczne cytaty: Wyłączone
Rejestracja zmiennych globalnych: Wyłączone
Buforowanie wyjściowe: Wyłączone
Ścieżka zapisu sesji: A:\www\tmp
Autostart sesji: 0
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak
Funkcje nieaktywne: Brak
Obsługa Mbstring: Tak
Zmiana kodowania znaków (ICONV) - możliwa: Tak
Edytor WYSIWYG: Editor - No Editor



)
Dodatki zainstalowane : Niema.
Skórka zainstalowana : ja_xanya-1 i

Nuż wszystko co znalazłem podałem......

jak pozbyć się błedu?, skoro wszystko jest jak należy ....

---------- Post dodany o 19:32 ---------- Poprzedni post był o 12:53 ----------

Dziękuje wszystkim którzy pomagali mi i nakierowywali i powodowali że moje przygody z Joomla długo trwały.
Nie stety , na dzień dzisiejszy Joomla jest zabardzo wadliwa.

Nie stety nie ma teraz idealnego CMSa..... Drupal w ogole mi nie pasuje - robi cyrki , Jommla - zabardzo wadliwa ( szyblo sie sypie ( mimo to uważam ją za najlepszy cm jaki kto kolwiek mogł stworzyć)) , PHP-Fusion jaki kolwiek - za mało konfiguralny .
Jak sie mówi nie ma takiego który by wszystkim godził i nie będzie....
Postanowiłem rozstać się z Joomlą, na tak długo aż nie będzie robić problemów(bedzie ponaprawiane ).
A ja wracam do odświeżania mojej stronki ,w najzwyklejszym " PHP + MySQL " :).
Miłego dnia.

Jola
18-06-2010, 20:25
Witam,
niestety w tym wypadku winna jest "baletnica" a nie rąbek u spódnicy.
Wszystko wskazuje na brak pozycji domyślnej w menu (pewnie na skutek nie do końca przemyślanych działań). :)

KYCu
18-06-2010, 20:29
Szybko się poddałeś.


Dziękuje wszystkim którzy pomagali mi i nakierowywali i powodowali że moje przygody z Joomla długo trwały.
Może po prostu nie rozumiałeś prostych instrukcji jakie Ci przekazywano


Joomla jest zabardzo wadliwa
No idealna nie jest ale nie jest wadliwa. Wystarczy pojąć podstawy aby wszystkie wady wyeliminować. Bez podstaw to użytkownik jest wadliwy, nie CMS.

Podsumowując. Albo masz wadliwy hosting (chociażby darmowy) albo nie pojąłeś podstaw obsługi Joomla! Ja tutaj innych powodów zniechęcenia nie widzę... no może jeszcze jeden - brak chęci do przyswojenia czegoś nowego.

#edit

cześć @jolaass ;) uprzedziłaś mnie z tą "baletnicą" :P

Tripix
18-06-2010, 22:08
ahahahah xD....

co to menu to istnieje "mainmenu" ( odpowiada za pokazywania górnego menu ;P....
A po boczne nie muszą być :) ... zostawiłem tylko User Menu i dodałem nowe ;).
Widzisz... ja osoba nie pracująca ucząca się ;) . a kożystam z darmowego hostu aż do bólu bo nie mam jak zapłacić .

KYCu
18-06-2010, 22:12
Tak jasno to opisałeś, że domyślam się, że strona już działa?

a darmowy hosting = dość częste problemy

Tripix
18-06-2010, 22:15
/*
Navicat MySQL Data Transfer

Source Server : local
Source Server Version : 50141
Source Host : versatility.cz.cc:3306
Source Database : joomla

Target Server Type : MYSQL
Target Server Version : 50141
File Encoding : 65001

Date: 2010-06-18 22:10:33
*/

SET FOREIGN_KEY_CHECKS=0;
-- ----------------------------
-- Table structure for `jos_menu`
-- ----------------------------
DROP TABLE IF EXISTS `jos_menu`;
CREATE TABLE `jos_menu` (
`id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`menutype` varchar(75) DEFAULT NULL,
`name` varchar(255) DEFAULT NULL,
`alias` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
`link` text,
`type` varchar(50) NOT NULL DEFAULT '',
`published` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '0',
`parent` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`componentid` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`sublevel` int(11) DEFAULT '0',
`ordering` int(11) DEFAULT '0',
`checked_out` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`checked_out_time` datetime NOT NULL DEFAULT '0000-00-00 00:00:00',
`pollid` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`browserNav` tinyint(4) DEFAULT '0',
`access` tinyint(3) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`utaccess` tinyint(3) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`params` text NOT NULL,
`lft` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`rgt` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`home` int(1) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `componentid` (`componentid`,`menutype`,`published`,`access`),
KEY `menutype` (`menutype`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=57 DEFAULT CHARSET=utf8;

-- ----------------------------
-- Records of jos_menu
-- ----------------------------
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('18', 'topmenu', 'News', 'news', 'index.php?option=com_newsfeeds&view=newsfeed&id=1&feedid=1', 'component', '1', '0', '11', '0', '3', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '3', 'show_page_title=1\npage_title=News\npageclass_sfx =\nmenu_image=-1\nsecure=0\nshow_headings=1\nshow_name=1\nshow_ar ticles=1\nshow_link=1\nshow_other_cats=1\nshow_cat _description=1\nshow_cat_items=1\nshow_feed_image= 1\nshow_feed_description=1\nshow_item_description= 1\nfeed_word_count=0\n\n', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('20', 'usermenu', 'Your Details', 'your-details', 'index.php?option=com_user&view=user&task=edit', 'component', '1', '0', '14', '0', '1', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '1', '3', '', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('24', 'usermenu', 'Logout', 'logout', 'index.php?option=com_user&view=login', 'component', '1', '0', '14', '0', '4', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '1', '3', '', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('28', 'topmenu', 'About Joomla!', 'about-joomla', 'index.php?option=com_content&view=article&id=25', 'component', '1', '0', '20', '0', '1', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '0', 'pageclass_sfx=\nmenu_image=-1\nsecure=0\nshow_noauth=0\nlink_titles=0\nshow_in tro=1\nshow_section=0\nlink_section=0\nshow_catego ry=0\nlink_category=0\nshow_author=1\nshow_create_ date=1\nshow_modify_date=1\nshow_item_navigation=0 \nshow_readmore=1\nshow_vote=0\nshow_icons=1\nshow _pdf_icon=1\nshow_print_icon=1\nshow_email_icon=1\ nshow_hits=1\n\n', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('29', 'topmenu', 'Features', 'features', 'index.php?option=com_content&view=article&id=22', 'component', '1', '0', '20', '0', '2', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '0', 'pageclass_sfx=\nmenu_image=-1\nsecure=0\nshow_noauth=0\nlink_titles=0\nshow_in tro=1\nshow_section=0\nlink_section=0\nshow_catego ry=0\nlink_category=0\nshow_author=1\nshow_create_ date=1\nshow_modify_date=1\nshow_item_navigation=0 \nshow_readmore=1\nshow_vote=0\nshow_icons=1\nshow _pdf_icon=1\nshow_print_icon=1\nshow_email_icon=1\ nshow_hits=1\n\n', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('30', 'topmenu', 'The Community', 'the-community', 'index.php?option=com_content&view=article&id=27', 'component', '1', '0', '20', '0', '4', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '0', 'pageclass_sfx=\nmenu_image=-1\nsecure=0\nshow_noauth=0\nlink_titles=0\nshow_in tro=1\nshow_section=0\nlink_section=0\nshow_catego ry=0\nlink_category=0\nshow_author=1\nshow_create_ date=1\nshow_modify_date=1\nshow_item_navigation=0 \nshow_readmore=1\nshow_vote=0\nshow_icons=1\nshow _pdf_icon=1\nshow_print_icon=1\nshow_email_icon=1\ nshow_hits=1\n\n', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('56', 'mainmenu', 'Home', 'home', 'index.php?option=com_content&view=frontpage', 'component', '1', '0', '20', '0', '1', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '0', 'num_leading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum _columns=2\nnum_links=4\norderby_pri=\norderby_sec =front\nmulti_column_order=1\nshow_pagination=2\ns how_pagination_results=1\nshow_feed_link=1\nshow_n oauth=\nshow_title=\nlink_titles=\nshow_intro=\nsh ow_section=\nlink_section=\nshow_category=\nlink_c ategory=\nshow_author=\nshow_create_date=\nshow_mo dify_date=\nshow_item_navigation=\nshow_readmore=\ nshow_vote=\nshow_icons=\nshow_pdf_icon=\nshow_pri nt_icon=\nshow_email_icon=\nshow_hits=\nfeed_summa ry=\npage_title=\nshow_page_title=1\npageclass_sfx =\nmenu_image=-1\nsecure=0\n\n', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('51', 'usermenu', 'Submit an Article', 'submit-an-article', 'index.php?option=com_content&view=article&layout=form', 'component', '1', '0', '20', '0', '2', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '2', '0', '', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('52', 'usermenu', 'Submit a Web Link', 'submit-a-web-link', 'index.php?option=com_weblinks&view=weblink&layout=form', 'component', '1', '0', '4', '0', '3', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '2', '0', '', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('53', 'menu-gorne', 'Nowości', 'default', 'index.php?option=com_content&view=frontpage', 'component', '1', '0', '20', '0', '1', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '0', 'num_leading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum _columns=1\nnum_links=4\norderby_pri=order\norderb y_sec=date\nmulti_column_order=0\nshow_pagination= 2\nshow_pagination_results=1\nshow_feed_link=1\nsh ow_noauth=\nshow_title=\nlink_titles=\nshow_intro= \nshow_section=\nlink_section=\nshow_category=\nli nk_category=\nshow_author=\nshow_create_date=\nsho w_modify_date=\nshow_item_navigation=\nshow_readmo re=\nshow_vote=\nshow_icons=\nshow_pdf_icon=\nshow _print_icon=\nshow_email_icon=\nshow_hits=\nfeed_s ummary=\npage_title=\nshow_page_title=1\npageclass _sfx=\nmenu_image=-1\nsecure=0\n\n', '0', '0', '0');
INSERT INTO `jos_menu` VALUES ('54', 'menu-gorne', 'Rózne', 'rozne1', '', 'url', '1', '0', '0', '0', '2', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0', '0', '0', 'menu_image=-1\n\n', '0', '0', '0');

-- ----------------------------
-- Table structure for `jos_menu_types`
-- ----------------------------
DROP TABLE IF EXISTS `jos_menu_types`;
CREATE TABLE `jos_menu_types` (
`id` int(10) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`menutype` varchar(75) NOT NULL DEFAULT '',
`title` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
`description` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
PRIMARY KEY (`id`),
UNIQUE KEY `menutype` (`menutype`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=10 DEFAULT CHARSET=utf8;

-- ----------------------------
-- Records of jos_menu_types
-- ----------------------------
INSERT INTO `jos_menu_types` VALUES ('2', 'usermenu', 'User Menu', 'A Menu for logged in Users');
INSERT INTO `jos_menu_types` VALUES ('3', 'topmenu', 'Top Menu', 'Top level navigation');
INSERT INTO `jos_menu_types` VALUES ('9', 'mainmenu', 'mainmenu', 'mainmenu');
INSERT INTO `jos_menu_types` VALUES ('7', 'menu-gorne', 'Menu Górne', 'menugora');




Wyciąg z bazy danych :P , tak wyglądają menu , więc domyslne menu istnieje/

---------- Post dodany o 22:15 ---------- Poprzedni post był o 22:14 ----------

Nie nie działą :) , mimo isnienia ;) .
N

Tripix
18-06-2010, 22:26
Wpadłem na genialny pomysł...



CREATE TABLE `jos_menu` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`menutype` varchar(75) default NULL,
`name` varchar(255) default NULL,
`alias` varchar(255) NOT NULL default '',
`link` text,
`type` varchar(50) NOT NULL default '',
`published` tinyint(1) NOT NULL default 0,
`parent` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`componentid` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`sublevel` int(11) default 0,
`ordering` int(11) default 0,
`checked_out` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`pollid` int(11) NOT NULL default 0,
`browserNav` tinyint(4) default 0,
`access` tinyint(3) unsigned NOT NULL default 0,
`utaccess` tinyint(3) unsigned NOT NULL default 0,
`params` text NOT NULL,
`lft` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`rgt` int(11) unsigned NOT NULL default 0,
`home` INTEGER(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `componentid` (`componentid`,`menutype`,`published`,`access`),
KEY `menutype` (`menutype`)
) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`;

INSERT INTO `jos_menu` VALUES (1, 'mainmenu', 'Home', 'home', 'index.php?option=com_content&view=frontpage', 'component', 1, 0, 20, 0, 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 0, 0, 3, 'num_leading_articles=1\nnum_intro_articles=4\nnum _columns=2\nnum_links=4\norderby_pri=\norderby_sec =front\nshow_pagination=2\nshow_pagination_results =1\nshow_feed_link=1\nshow_noauth=\nshow_title=\nl ink_titles=\nshow_intro=\nshow_section=\nlink_sect ion=\nshow_category=\nlink_category=\nshow_author= \nshow_create_date=\nshow_modify_date=\nshow_item_ navigation=\nshow_readmore=\nshow_vote=\nshow_icon s=\nshow_pdf_icon=\nshow_print_icon=\nshow_email_i con=\nshow_hits=\nfeed_summary=\npage_title=\nshow _page_title=1\npageclass_sfx=\nmenu_image=-1\nsecure=0\n\n', 0, 0, 1);

# --------------------------------------------------------

#
# Table structure for table `jos_menu_types`
#

CREATE TABLE `jos_menu_types` (
`id` INTEGER UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`menutype` VARCHAR(75) NOT NULL DEFAULT '',
`title` VARCHAR(255) NOT NULL DEFAULT '',
`description` VARCHAR(255) NOT NULL DEFAULT '',
PRIMARY KEY(`id`),
UNIQUE `menutype`(`menutype`)
) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`;

INSERT INTO `jos_menu_types` VALUES (1, 'mainmenu', 'Main Menu', 'The main menu for the site');



a stare sjkasowałme i działa!!!!!!! :) :*
Faktycznie menu istniało , ale nie miało ustawionej Złotej Gwiaazdki :)