PDA

Zobacz pełną wersję : Chrome + zaplecze Joomla



tkotwa
18-06-2010, 07:55
Witam
Czy ktoś miał problemy z obsługa przeglądarki Google Chrome w zapleczu administracyjnym???
Jak chciałem dodać artykuł to mam jakieś dziwne błędy.
Po stworzeniu artykułu i pod kliknięciu opcji zapisz to pokazuje mi ze "Artykuł powinien coś zawierać&help"
Podobnie jest z dodawaniem obrazka.
Po wybraniu obrazka pokazuje się napis "imce_marker"
A jak dam opcje zapisz jeszcze raz to nic się nie dzieje. hmmm
Wszystko ładnie wyświetla ale problem z obsługa.
Używam
Joomla 1.5.17

mjmartino
18-06-2010, 08:05
Joomla 1.5.17 -> update 1.5.18 zalecana!
Sprawdź na innych przeglądarkach czy też tak się dzieje

tkotwa
18-06-2010, 08:19
ok update zrobię
Na innych jest OK tylko na Chrome tak się dzieje

---------- Post dodany o 08:19 ---------- Poprzedni post był o 08:06 ----------

Takie coś znalazłem na innym forum
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=48&t=344729
Czyli nie tylko u mnie jest taki problem

I have been working with Chrome as the standard browser for about three weeks. My Joomla versions are all 1.5.15. I have noticed some strange things:

In the backend I sometimes have problems saving my articles. The buttons Apply, Save etc are sometimes not showing. After a refresh (your changes will be lost) the buttons are available again.

In other cases the buttons are showing but some code of the buttons are showing as well.

I also use Google Gears. This sometimes give a strange effect where the Joomla logo image is repeated several times.

My personal conclusion
Chrome is a must faster browser than the alternatives. if you use Google Gears than the performance is amazing. It really optimizes my workflow.

Still there are some issues…. But these will be solved. I’m using it because it is the future.

mjmartino
18-06-2010, 08:20
Jeśli masz aktualna wersje chrome to widocznie nie jest w pełni kompatybilna...
Wcześniej też miałem takie problemy podczas używania Opery z edytorem. ( Obecnie nie mam żadnych problemów podczas używania)
Więc wniosek jeden musisz na jakiś czas przeżycić się na inną przeglądarkę a za jakiś czas znowu wrócić i sprawdzić czy znowu jest kompatybilny chrome.

Robster
18-06-2010, 09:55
Chrome jest w porządku bo sam używam. Może to wina któregoś z dodatków zainstalowanego w Chrome, na pewno nie samej przeglądarki.

tkotwa
21-06-2010, 09:49
Witam
Problem częściowo rozwiązany :)
Wiem jedno ze coś mi się gryzie z komponentem JCE Editor 1.5.7
Na innej stronie mam tylko zainstalowany edytor JCE Editor 1.5.4 i jest ok
Jak znajdę chwile co z czym się gryzie to napisze.