PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zalogowaniem po przeniesieniu



ixtab
18-06-2010, 11:02
Witam.
Nie znalazłem odpowiedzi na podobny problem, więc proszę o pomoc.
Przenosiłem joomle już kilkadziesiąt razy, w tym kilka razy między tymi samymi serwerami. Niestety tym razem wystąpił problem z zapleczem... Przeniosłem pliki, zaimportowałem poprawnie bazę i... strona działa, wszystko jest ok, więc wchodzę do zaplecza, aby się zalogować i dokończyć zabezpieczanie strony, a tu zonk - nie mogę się zalogować:blink: Co dziwniejsze to fakt, że nie dostaje nawet błędu o wpisaniu złego hasła, po prostu mnie nie wpuszcza, tak jakby tylko odświeżał stronę po kliknięciu "Zaloguj"... Zresetowałem hasło w tabeli Users i jest to samo. Myślałem, że może jakieś pliczki się nie do końca przeniosły, więc wrzuciłem stronę jeszcze raz, wyeksportowałem również na nowo bazę - bez rezultatu. Próbowałem również na innym komputerze. Wersja 1.5.18.
Czy ktoś już spotkał się z takim problemem i wie co może być tego przyczyną?

tomaszek83
18-06-2010, 11:09
a sprawdzałeś ustawienia serwera? może tu należy szukać przyczyny?

ixtab
18-06-2010, 11:45
Wcześniej nigdy nie było z tym problemu. htaccess wydaje się być napisany poprawnie, register globals jest domyślnie na serwerze OFF, ale upewniałem się dopisując ręcznie do htaccess. Wynik bez zmian

---------- Post dodany o 10:45 ---------- Poprzedni post był o 10:12 ----------

Problem rozwiązany. Okazało się, że znienawidzony przeze mnie Windows znowu się zemścił. Wcześniej wszystko robiłem na MacOS i było ok, tym razem musiałem niestety korzystać z Windows. Problem stworzyłem sam, edytując po przeniesieniu plik konfiguracyjny (configuration.php) w... notatniku. Mój błąd polegał na tym, że przy zapisywaniu nie wybrałem kodowania i zapisał się jako UTF-8. Znalazłem ten problem edytując .htaccess, usuwając kilka zmiennych, m.in wyłączający raportowanie błędów. Wtedy na stronie wyjechał błąd związany z sesjami (Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by... bla bla). Od razu domyśliłem się o co chodzi.
Tak więc jeśli ktoś będzie miał podobny problem, to warto zobaczyć czy edytując plik konfiguracyjn nie zostawiło się jakiejś pustej linii między "<?php" a "?>", lub czy nie zapisało się pliku z default'owym kodowaniem (UTF-8) używając do edycji windowsowego notatnika. Kodowanie należy ustawić na ANSI.
Dzięki "tomaszek83" za podjęcie wyzwania Actimela:)