PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka w tle



wesolek96
18-06-2010, 21:51
Witam,
wiem że ten temat był już poruszany , ale mam pewien problem , nie wiem jak zrobić aby grała jedna muzyka w tle , bez jej włączania i bez przerwy.Z góry dziękuję! Pozdrawiam.

mjmartino
18-06-2010, 23:36
<bgsound src="adres do pliku" /> ale to nie jest uniwersalne rozwiązanie, nie pamiętam czy to obsługują wszystkie przeglądarki.
Za uniwersalne na dzień dzisiejszy.. byłoby zastosowanie flasha w formie loop'a.

alex51
19-06-2010, 07:52
Było już wiele razy pisane, poszukaj wątków o module jbgmusic.

Winnetou
19-06-2010, 13:39
Pod Joomlą to chyba niewykonalne aby była jedna muzyka na stałe w tle. Moduł jbgmusic nie działa prawidłowo pod Joomlą 1.5. Maglowałem go już na rózne sposoby i bez efektu. Przeglądarki (testowałem na Firefoxie, I.E. Operze) ciągle upominają się o jakąś bliżej nieznaną wtyczkę, choć doinstalowywałem chyba wszystko co było możliwe i kicha :/

trzepiz
19-06-2010, 13:59
Pod Joomlą to chyba niewykonalne aby była jedna muzyka na stałe w tlewykonalne wykonalne :

Można to zrobić tworząc ramki np:

tworzymy plik index.html a w nim :


<HTML>
<FRAMESET ROWS="1, *">
<FRAME SRC="muzyka.php" NORESIZE FRAMEBORDER=0 SCROLLING="no">
<FRAME SRC="index.php" FRAMEBORDER=0>
</FRAMESET>
</HTML>teraz tworzymy plik np muzyka.php


<html>
<body>
<embed src="music.mp3" autostart="true" loop="true" width="0" height="0"></embed>
</body>
</html>
kopiujemy na serwer plik music.mp3 i już.


W ten sposób zostaną utworzone 2 ramki. W pierwszej bedzie grała muzyka w drugiej będzie index.php z joomla (czyli nasza witryna). Oczywiście podany sposób nie jest najlepszy i najbardziej optymalny - ale działa. Muzyka będzie grała stale nawet jesli bedziemy przeładowywać naszą stronę.

mjmartino
19-06-2010, 14:14
Poszukaj na google "small player flash" lub "flash button sound" skonfiguruj dodaj kod do modułu i wsio Ewentualnie toturiala jak zrobić taki buton grający we flashu nic trudnego.

alex51
19-06-2010, 15:18
(...) Moduł jbgmusic nie działa prawidłowo pod Joomlą 1.5.(...)
Dla porządku - nie działa u Ciebie, na mojej stronie funkcjonował poprawnie, do czasu, aż muzyka okazała się zbyt uciążliwa, więc zrezygnowałem z tego pomysłu, choć w module była możliwość jej wyłączania.

Winnetou
19-06-2010, 19:20
Hmm, chciałbym zobaczyć/usłyszeć tą witryne i muzyke w tle. Może kiedyś ten moduł działał pod wersją 1.0 Joomli i pod starszymi przeglądarkami. Pod najnowszymi wersjami przeglądarek jbgmusic nie działa w każdym razie.

alex51
19-06-2010, 19:38
Proszę Cię bardzo, specjalnie dla Ciebie przeniosłem ten moduł do administrowanej przeze mnie stronki małej wspólnoty mieszkaniowej. Oto adres (http://wisniowiecki.pl/wspolnota/). Mam nadzieję, że zdążysz obejrzeć i usłyszeć, bo nie chciałbym trzymać tego dłużej niż do jutrzejszego południa.

Winnetou
19-06-2010, 19:50
Dzięki za fatygę :) Ale to powtórka z rozrywki. To samo co dwa miesiące temu gdy testowałem to rozszerzenie. Obecnie Firefox 3.6.3 i jedynie komunikat "Aby wyświetlić pełną zawartość tej strony, potrzebne są dodatkowe wtyczki" i może nie było by problemu gdyby nie to, że w tym konkretnym wypadku przeglądarka nie potrafi zidentyfikować ani samodzielnie doinstalować tej brakującej wtyczki.

alex51
19-06-2010, 19:54
Również korzystam z najnowszej wersji FF i mam zainstalowane potrzebne wtyczki (o których szczegółowo już się wypowiadałem w którymś z wątków na temat jgbmusic), np. QuickTime Plug-in 7.03.
Bądź więc łaskaw sprostować swoje uwagi na temat domniemanej nieprzydatności tego modułu w J!1.5.

trzepiz
19-06-2010, 20:03
roszę Cię bardzo, specjalnie dla Ciebie przeniosłem ten moduł do administrowanej przeze mnie stronki

@alex51 - nie trać czasu na udowadnianie Panu Winnetou, że coś działa. Pan Winnetou skazał już moduł na "śmierć" i nie ma sensu tego zmieniać. Niech szuka innego rozwiązania. A dostał ich kilka w tym wątku.

Winnetou
19-06-2010, 20:42
Skoro u mnie nie działa, a mam i tak dość optymalnie skonfigurowaną przeglądarkę, to u wielu innych pewnie tez nie będzie, a co za tym idzie wdrażanie tego rozszerzenia jest mocno wątpliwe. Widocznie to kwestia jakichś specyficznych ustawień przeglądarki że na jednej wersji działa, a na innej nie. Na szczęście dźwięk w tle to mało, albo wcale niepotrzebny dodatek, więc nie ma o co rwać włosów z głowy. Przy okazji jednak dzięki za alternatywną receptę na dźwięk w tle. Może się kiedyś komuś przyda.

BelHeI
28-06-2011, 08:08
Witam,

czy nadal najlepszą metodą na muzykę w tle są "ramki"? Jest to metoda zaprezentowana w 5# (http://forum.joomla.pl/showthread.php?41318-Muzyka-w-tle&p=177794&viewfull=1#post177794) poście przez Trzepiz'a.
Czy może JBGMusic? Tyle, że tutaj widzę dość istotną wadę, brak możliwości wyłączenia tego z perspektywy zwykłego czytelnika strony ;)

PS.
Prosiłbym o darowanie uwag w stylu "a po co Ci to?", gdyż jest to stronka club'owa i taki dostałem wymóg :)

mjmartino
28-06-2011, 08:14
Witam,

czy nadal najlepszą metodą na muzykę w tle są "ramki"? Jest to metoda zaprezentowana w 5# (http://forum.joomla.pl/showthread.php?41318-Muzyka-w-tle&p=177794&viewfull=1#post177794) poście przez Trzepiz'a.
Czy może JBGMusic? Tyle, że tutaj widzę dość istotną wadę, brak możliwości wyłączenia tego z perspektywy zwykłego czytelnika strony ;)

PS.
Prosiłbym o darowanie uwag w stylu "a po co Ci to?", gdyż jest to stronka club'owa i taki dostałem wymóg :)

Ja bym zrezygnował z muzyki w tle.. a zrobiłbym flashplayera :) ale to moje zdanie.

BelHeI
28-06-2011, 08:23
Tak, taki flashplayer były najlepszy, ale gdyby taki flashplayer działał w tle podczas surfowania po stronie internetowej. O coś takiego mi chodzi:
http://www.club-sonic.pl/
Jak widać, można przechodzić między działami, a player sobie nie przerywa ;)

alex51
28-06-2011, 08:57
(...)
Czy może JBGMusic? Tyle, że tutaj widzę dość istotną wadę, brak możliwości wyłączenia tego z perspektywy zwykłego czytelnika strony ;)
(...)
Dawno temu używałem JBGMusic ale pamiętam, że jest w nim opcja wyłączenia odtwarzanej muzyki przez oglądającego stronę.

neo_fox
28-06-2011, 09:04
Muzyka w tle - najlepszy sposób na pozbycie się gości na stronie internetowej :podstep:

BelHeI
28-06-2011, 10:37
@neo_fox : także z tego co mówisz, na stronce http://www.club-sonic.pl/ nie powinno być żadnego player'a? ;)

neo_fox
28-06-2011, 10:46
@neo_fox : także z tego co mówisz, na stronce http://www.club-sonic.pl/ nie powinno być żadnego player'a? ;)

Na żadnej stronie nie powinno być muzyki która się automatycznie uruchamia.
Na szczęście (dla mnie) na powyższej stronie jest to zrealizowane przy pomocy Flash a ja mam zainstalowane "Flash Block" :P

Zastanów się ile odwiedzających po otwarciu tej strony natychmiast ją opuszcza bo odwiedzający:

Siedzi właśnie na wykładach i wszyscy się teraz na niego debilnie gapią
Siedzi w bibliotece i zaraz dostanie o****** od bibliotekarki
Siedzi w pracy i jego szef właśnie zrealizował że jego pracownicy surfują w internecie zamiast pracować
Słucha właśnie jakiegoś fajnego kawałka poprzez swój media player na komputerze i na jego ulubioną pisenkę nałożył się jakiś dziwny dzwięk

mjmartino
28-06-2011, 13:12
Na żadnej stronie nie powinno być muzyki która się automatycznie uruchamia.
Na szczęście (dla mnie) na powyższej stronie jest to zrealizowane przy pomocy Flash a ja mam zainstalowane "Flash Block" :P

Zastanów się ile odwiedzających po otwarciu tej strony natychmiast ją opuszcza bo odwiedzający:

Siedzi właśnie na wykładach i wszyscy się teraz na niego debilnie gapią
Siedzi w bibliotece i zaraz dostanie o****** od bibliotekarki
Siedzi w pracy i jego szef właśnie zrealizował że jego pracownicy surfują w internecie zamiast pracować
Słucha właśnie jakiegoś fajnego kawałka poprzez swój media player na komputerze i na jego ulubioną pisenkę nałożył się jakiś dziwny dzwięk


W pełni się z Tobą zgadzam :)