PDA

Zobacz pełną wersję : Joomsef - problem na home.pl



posia
19-06-2010, 22:17
Zmodyfikowałem ostatnio dwie strony joomla na przyjazne linki joomsef na serwerze home.pl. Zgodnie z zaleceniami jakie znalazłem na forach do przyjaznych linków użyłem komponentu Jooomsef (na home.pl sh404sef nie działa). Wszystko działa ok... na pierwszy rzut oka, .htaccess wstawilem taki jaki jest zalezcany przez Artio Joomsef. Jednak z czasem wykryłem błąd, który właśnie jest generowany prawdopodobnie przez .htaccess Problem wystąpuje w następujących sytuacjach:
- gdy w wyszukiwarce wpiszę fraze poszukiwanych produktów, a potem kliknę na jeden z nich - z wylistowanych - komunikat nie ma takiej strony
- gdy zmienię ilość wyświetlanych produktów w danej kategorii
- gdy klikne na link "następna" mający przejść do następnej strony o produktach w danej kategorii *gdy jest więcej produktów z danej kategorii i nie mieszczą się na stronie.

Reasumując dzieje się to zawsze gdy joomla przekształca link typu:

.../bla-bla-bla.html na przykładowo
.../bla-bla-bla.html?limit=20&limitstart=20Czy ktoś może pomóc... wg tego samego schematu robiłem bardzo podobną strone np. na nazwa.pl i tam nie było tego problemu... wygląda na to że to sprawa do rozwiązania poprzez odpowiednią konfiguracje .htaccess na home.pl czy ktoś z was ma strone na home.pl z tym komponentem i rozwiązał ten problem.

Jeśli chce ktoś zobaczyć problem na żywo.. www.alusign.pl (http://www.alusign.pl)
Używam:
Joomla 1.5.18
Virtuemart 1.4
Joomsef: 3.6.5
Joomsef VM plugin: 2.0.20

posia
21-06-2010, 19:45
Brak odzewu :( ... na szczęście dogrzebałem się do odpowiedzi na innym forum.
Trzeba w htaccess zamienić linijke kodu:

RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)$ [NC]Na następującą:


RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|)$ [NC]

Po tej korekcie prawidłowo działa też xmap (wcześniej nie pokazywał mapy produktów Virtuemart).
Niech ta wiadomość pozostanie tutaj dla potomnych :)