PDA

Zobacz pełną wersję : Agora 3.0.13 tłumaczenie i fora



Arturelli
21-06-2010, 05:05
Witam.

Chciałem Was zapytać jak zainstalować tłumaczenie do tego skryptu, które zamieściliście w bibliotece (Agora3013PL).

Mimo zakładania nowych for i kategorii w Zapleczu/Komponenty/Agora nie widać ich w użytkowaniu, nawet nie widzę linku do zalogowania się czy rejestracji.

Żeby nie zakładać kolejnego tematu. Zainstalowałem też Fireboard z Waszego działu pliki, wersja 1.4 polish. Czy to wersja bez szablonu bo forum się wyświetla jednak kompletnie bez grafiki. Mimo też iż to wersja spolszczona to cała konfiguracja jest angielska.

Dylek
21-06-2010, 07:51
Daruj sobie Fireboard, bo nie jest juz rozwijany - jego nastepca to Kunena, w najnowszej na dzis wersji 1.5.11 dostepna do pobrania tutaj (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,336/).

rosciak
21-06-2010, 11:05
Aktualne tłumaczenie Agory to 3.0.13. Dostępne w plikowni JoomlaPL. Nie instaluj przypadkiem 3.0.11. Co do instalacji, to normalnie... installerem Joomla! Po instalacji czyścisz cache. Zaplecze Joomla! Menu i Narzędzia/Wyczyść Cache.

Agora jest komponentem Joomla!, korzysta z systemu rejestracji Joomla! (mod_login), może również korzystać z systemu rejestracji Coomunity Builder, Joomsocial i jSocialSuite - wedle uznania. Jeśli bardzo potrzebujesz, możesz moduł login (dowolny z powyższych) wrzucić na stronę komponentu. Szablon Agory uwzględnia 8 pozycji dla dowolnych modułów Joomla! - więc i mod_login też tam można. Przykład: http://battlestations.eu/index.php/pl/forum

Co zaś się tyczy Kategorii i Forów Agora, tutaj jest dokumentacja w języku angielskim. http://jvitals.com/docs/index.php?title=Forums

W skrócie: Dodajesz Kategorię, zapisujesz. Dodajesz forum (ile chcesz) i przypisujesz je do kategorii. Możesz tak - klikasz po kolei: Dodaj kategorię (wpisujesz nazwę), Zapisz, Dodaj Forum (wpisujesz nazwę i wskazujesz kategorię (Poziom Nadrzędny) w której ma być forum), Zapisz. I już - kategoria i forum powinny się pojawić

Arturelli
22-06-2010, 00:58
Ta Agora jest chyba fajniejsza niż Kunena, szczególnie że jest pisana specjalnie pod Joomla.

Mam wersję angielską Agory, zainstalowałem przez Instalator Joomla.
Z forum mam pliki do tłumaczenia, tyle, że w nich nie ma pliku XML i Instalator nie potrafi tego zainstalować. Wrzuciłem więc te pliki do languages i co nieco się przetłumaczyło, jednak nie wszystko.

Odnośnie kwestii technicznej, dodałem kategorie i forma, jednak wchodząc na board nie ma ich ani też przycisku Nowy Temat, tak jakby czegoś brakowało.

rosciak
22-06-2010, 01:54
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Tłumaczenie 3.0.13 z plikowni Joomla.pl Dokładnie stąd: http://www.pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/forum/agora.html I jest najbardziej aktualne z możliwych.
Tam gdzie pobrałes angielską wersję Agory czyli na JVitals, jest też aktualne polskie tłumaczenie 3.0.13.

Na forum są starsze pliki. Wersja z plikowni zawiera instaler Joomla. Wyczyściłeś cache jak napisałem ?
Po wyczyszczeniu cache Agora Olympus jest przetłumaczona w 99% (a nie co nieco) (za wyjątkiem kilku pominiętych przez twórców Agory fraz).

Przycisk nowy temat pojawia się w zależności od tego, czy osoba która przegląda fora ma uprawnienia do pisania. Np jeśli wyłączone jest pisanie dla gości, jako gość nie zobaczysz przycisku Nowy Temat. Po zalogowaniu pojawi się on. Niczego nie brakuje. Co zaś się tyczy pojawienia się forów i kategorii, trudno zrobić to prościej niż w Agorze. Nie wiem co tam pomieszać można....

PS: Kunena też jest pisana specjalnie pod Joomla. I też pod 1.5 Wybiera się Agorę lub Kunenę ze względu na możliwości a nie na to czy są pod Joomla, bo obydwa komponenty są. Inna sprawa że ciężko znaleźć coś w Kunena, czego nie ma w Agorze, natomiast odwrotnie i owszem, w Agorze jest sporo opcji których nie ma w Kunenie.

Arturelli
22-06-2010, 02:59
Teraz śmiga.

rosciak
22-06-2010, 03:29
Sam zobacz że plik instalatora (instal.xml) jest w środku. Instalowałem go na localhoscie (i nie tylko) parę razy i nie było problemów. Oczywiście można ręcznie wrzucić to tłumaczenie, to nie problem. Są tam tylko dwa pliki
admin\pl-PL.com_agora.menu.ini wrzucasz do administrator/languages/pl-PL
site\pl-PL.com_agora.ini do languages/pl-PL

Co zaś się tyczy tego co napisałeś dalej, to to qrcze jest dziwne. Procedura jest prosta, banalna wręcz. Instalujesz Agorę (instaler Joomla!) instalujesz tłumaczenie (też instaler J!), instalujesz skórkę (jeśli ci nie odpowiada standardowa) czyścisz cache. Koniec. Przechodzisz do konfiguracji ustawiasz co chcesz, dodajesz kategorie, do nich przypisujesz fora. Koniec. Jeśli potrzebujesz specjalnych grup użytkowników (ukryte fora, inne uprawnienia w dostępie czy pisaniu), bawisz się z grupami użytkowników i użytkownikami. Cała zabawa to 15 minut roboty.

Gdzie to instalujesz? Na serwerze czy na localhost ? Może sprawdź na lokalhoście i na standardowej skórce MilkyWay?

Na pewno masz najnowszą Agorę 3.0.13? Na pewno używasz skórki dla Agory 3.0.11 i wyższej ?

Arturelli
22-06-2010, 03:39
Forum wyświetla się normalnie już, niestety nie odczytuje prawidłowej ścieżki do CSS gdy wybierze się w opcjach Joomli "Czytelne adresy".

Powiedz mi gdzie w konfiguracji Agory mogę wyłączyć możliwość wyboru języka, skórki przez użytkownika (żeby nie było tej opcji w profilu). Zainstalowałem styl grunge http://www.jvitals.com/downloads/file/116-grunge, jak widzisz są tam różne kolory a mi chodzi o ten brązowy. Teraz mam zielony.

rosciak
22-06-2010, 03:52
Przy skórkach wielokolorowych musisz otworzyć plik index.css z katalogu skórki. Powinieneś znaleźć tam takie coś



/*** TANGO COLORS ***/

@import url("style_tango_skyblue.css");
/*@import url("style_tango_paleblue.css");*/
/*@import url("style_tango_scarletred.css");*/
/*@import url("style_tango_plum.css");*/
/*@import url("style_tango_chameleon.css");*/
/*@import url("style_tango_butter.css");*/
/*@import url("style_tango_orange.css");*/
/*@import url("style_tango_chocolate.css");*/
/*@import url("style_tango_aluminium.css");*/

/*** TANGO DARK COLORS ***/

/*@import url("style_darktango_skyblue.css");*/
/*@import url("style_darktango_paleblue.css");*/
/*@import url("style_darktango_scarletred.css");*/
/*@import url("style_darktango_plum.css");*/
/*@import url("style_darktango_chameleon.css");*/
/*@import url("style_darktango_butter.css");*/
/*@import url("style_darktango_orange.css");*/
/*@import url("style_darktango_chocolate.css");*/
/*@import url("style_darktango_aluminium.css");*/

/*** AQUA PRO ***/

/*@import url("style_aqua_pro.css");*/



Znak / oznacza że ta linia jest wyłączona. W skrócie kasujesz / przy tym kolorze, którego chcesz używać. W tym który jest aktualnie używany, dostawiasz /. Może być tylko jeden zaznaczony (czyli bez /)
Grunge ma mało wersji kolorystycznych. Łatwo znaleźć :P

Natomiast nie bardzo wiem o co chodzi z wyborem języka i skórki.

Arturelli
22-06-2010, 14:14
Hej.

Użytkownik w swoim profilu może wybierać język i styl, chciałbym to wyłączyć, jak w phpbb, tylko nie widzę tej opcji.

rosciak
22-06-2010, 14:19
yyy... w którym miejscu? Ja osobiście używam Olympusa z CB i nie ma tam nic takiego. O ile sobie przypominam czysta Agora też nie oferuje wyboru języka i skórki. Masz jakiś adres tej swojej strony ? Albo jakiegoś screena zrób.

Arturelli
22-06-2010, 14:26
http://img2.pict.com/46/4d/82/3704671/0/1277209570.jpg

rosciak
22-06-2010, 14:30
To co dostałem - ten JPG - to są ustawienia Joomla!, nie Agory. To Joomla! przy zarządzaniu pozwala na wybór języka i inne takie. Po prostu wyłącz User Menu (bo to chyba jest Your Details z modułu User Menu). Acha - ale tam jest wybór języka, a co ze skórkami ?

Ustawienia profilu Agory wybierasz z górnego menu Forum. Masz tam takie coś jak Użytkownicy - Mój Profil. I tam są ustawienia użytkownika Agory.

PS: Nie wiem jak masz ustawione, ale prawdopodobnie User Menu pojawia się na stronie forum. Oczywiście to kwestia gustu ale ja osobiście nienawidzę jakichkolwiek modułów w kolumnach prawej lub lewej na tej stronie, na której się wyświetla forum i zawsze je wyłączam. Po prostu kradną miejsce. Dzięki temu Forum wyświetla się na całej szerokości strony.

Arturelli
22-06-2010, 14:36
Aha czyli jak wyłączyłem menu Agory to user będzie miał to co jest domyślne. Jak wyłącze te kolumny to nie będzie logowania.

rosciak
22-06-2010, 14:52
No kombinuj. Ja twojej strony nie widzę, nie wiem jakie masz oczekiwania co do strony i forum, więc nie wiem. Tylko przypadkiem nie zostawiaj pisania na forum dla wszystkich bo nie opędzisz się od botów spamujących. Chociaż Captcha użyj.

PS: Bez User menu i bez Agora Forum menu użytkownik rzeczywiście nic nie zmieni, bo i jak...

Arturelli
22-06-2010, 14:53
Mam włączone captcha tylko dla gości bo to irytujące. A wiesz jak wywalić "Nowa sonda". Aha jak wyłącze te kolumny to jak wtedy będzie się logować.

alex51
22-06-2010, 15:05
@Arturelli, masz zamiar ciągnąć ten temat w nieskończoność dodając co jakiś czas kolejne pytanie? Jeśli masz zamiar zamęczać kolegę @Rościaka swoimi kolejnymi problemami z Agorą to proszę bardzo postępować zgodnie z Regulaminem (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3): jeden problem = jeden wątek.

Arturelli
22-06-2010, 15:28
Zwykle właśnie się nie zakłada kolejnych wątków tylko się ciągnie jeden, skoro u Was jest odwrotnie to już się dostosowuje ;). Z przyzwyczajenia chciałem wszystko w jednym wątku dać ;). Temat wyczerpany.

alex51
22-06-2010, 15:46
Dla ułatwienia wyszukiwania korzystającym z forum zalecamy stosowanie się do w/w wymogu regulaminu.

rosciak
22-06-2010, 19:03
A wiesz jak wywalić "Nowa sonda".

Czemu miałbym nie wiedzieć. Wchodzisz w grupy (domyślna to global) wybierasz grupę, klikasz w Poziomy dostępu użytkownika... w coś takiego

Użytkownik read, bbcode, bbcode_img, read_rss, post_reply,... (http://localhost/administrator/index.php?option=com_agora&task=groups&action=edit_permissions&type=clean&group_id=1&role_id=2)

i odznaczasz post_poll. Innymi słowy - standardowy użytkownik forum Agora traci uprawnienia do tworzenia nowej sondy a w Agorze, jeśli nie ma uprawnień do czegoś, to tego nie widać. Przycisk Nowa Sonda znika.
W dalszym ciągu Nowa Sonda będzie dostępna dla moderatorów i administratorów, oni mają osobne uprawnienia. Możesz im też wyłączyć w ten sam sposób. Jak będziesz z jakichś względów tworzyć nową grupę userów, upewnij się że wyłączyłeś im (użytkownik grupy) uprawnienia do zamieszczania nowych sond.


Aha jak wyłącze te kolumny to jak wtedy będzie się logować.

Moduł logowania można umieścić gdziekolwiek na stronie głównej Joomla! I wyłączyć go na stronie komponentu (forum). Istnieje też opcja - umieścić logowanie na górze strony. Albo kolejna - skopiować mod_login jako drugi moduł i właczyć go na stronie Agory ale w pozycji Agory - nie w lewej lub prawej kolumnie Joomla!. Dla przykładu można wpisać pozycję modułu (tego drugiego mod_login) agora_1 i właczyć moduł w pozycji horyzontalnej. Wtedy pojawi się nad forum.

Przykład działania: tu moduł pierwszy mod_login w pozycji Joomla! right http://battlestations.eu/index.php/pl (pokazywanie tylko na stronie głownej) tu moduł drugi mod_login w pozycji agora_1 http://battlestations.eu/index.php/pl/forum (pokazywanie tylko na stronie forum nad komponentem).

PS: To jest trochę inny mod_login - z CB.

alex51
22-06-2010, 19:14
Myślę, że dla dobra korzystających z tego forum należałoby juz uznać ten wątek za pomyślnie załatwiony. Z kolejnymi problemami proszę pisać nowe posty.