PDA

Zobacz pełną wersję : Ciecie i kodowanie szablonu dla joomli - książka lub poradnik na dvd



suchjy
21-06-2010, 16:16
Możecie polecić jakiś poradnik online, na dvd lub książkę, gdzie szczegółowo jest opisane jak pociąć i najważniejsze zakodować szablon dla joomli.
Szukam po internecie i nie znajduję póki co nic tylko sterty bezużytecznych artykułów...

KYCu
21-06-2010, 16:22
A ile jesteś w stanie zapłacić za taki poradnik czy porady ?

Robster
21-06-2010, 16:54
Nie żebym negował pożyteczny wpływ książek na edukację i samodoskonalenie się, ale myślę że w tym przypadku szkoda kasy.
Kodowanie szablonu pod J! składa się z 2 zasadniczych części - pocięcia i zakodowania grafiki pod xhtml oraz podpięcia tego pod J!. Kwestię dopasowania wszystkiego pod J! masz bardzo dokładnie i szczegółowo opisaną na wiki i na tym forum, a co do samego kotowania xhtml to polecam "How to make theme". Chyba nawet ostatnio widziałem nową wersje na YT, są 2 części jedna o samym cięciu i kodowaniu szablonu pod xhtml, druga o podpinaniu pod phpFusion (czyli do pominięcia).
Opis jest jeszcze oparty o ramki, ale wystarczy zastąpić je blokami i gotowe.

Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o HTML'u to wystarczy to co napisałem. A zaoszczędzoną kasę można wydać na książkę opisującą trudniejsze zagadnienia.

depalage
23-06-2010, 17:52
Błędem jest tak po prostu chcieć od razu tworzyć szablony Joomla! nie mając wiedzy na temat xHTML & CSS. Podstawy trzeba opanować i potrafić sklejać statyczne strony, a później można przejść na CMSy. Jak umiesz style to po podpięciu strony poradzisz sobie z ostylowaniem róznych dodatków ect.