PDA

Zobacz pełną wersję : phoca guestbook - problem z czcionka



artus88
21-06-2010, 18:50
Witam Was,

Tworzę sobie amatorsko stronę dla znajomego powoli już kończę ale mniejsza z tym pojawił się mały głupi problem :D

w księdze gości nie mogę za nic ustawić odpowiednio sobie czcionki i tła w jednym miejscu w phoce w tej sekcji http://gratix.cba.pl/index.php?option=com_phocaguestbook&view=phocaguestbook&id=1&Itemid=50 i w tym miejscu 2695

jest mi ktos w stanie powiedziec w którym miejscu ustawilem sobie tam czcionkę na białą? w kótrym miejscu css templatki a moze gdzies w phoce bo za nic nie moge znaleźć i juz mnie trafia :D

Dzięki

zwiastun
21-06-2010, 19:25
Naucz się korzystać z narzędzia Firebug i znajdziesz, co trzeba

artus88
21-06-2010, 20:28
dalej nie wiem niestety juz mi sie pomieszalo wszytko:/

jesteś mi powiedzieć w który miejscu mam ustawiony ten bialy kolor czcionki?

a_m
21-06-2010, 20:32
Komponenty -> Phoca Guestbook -> Preferencje; tam znajdź #ffffff i zamień; możesz też wymusić css-em dopisując w jakimś pliku css szablonu .pgbox p {color:#000!important}

artus88
21-06-2010, 20:45
właśnie w phoce mam wszytkie ustawione na czarny :/ css w szablonie mam tylko jeden główny plik i za nic nie moge tam znaleźć gdzie jest ten kolor czcionki w tym boxie a przeglądałem to 1000 razy :/

a_m
21-06-2010, 21:10
ja widzę elemnt.style{#fff}; czarne są natomiast tło nagłówka i lewy borderek kontenera dla wpisów; masz tam tylko 4 pola z kolorami + narzędzie do wyboru/definiowania kolorów, nie wiem w czym problem

artus88
27-06-2010, 21:07
tak tylko ze to ustawianie kolorow w phoce tyczy sie czego innego z tego co widze zmienilem tam na kilka roznych kolorow i nie ma wogle zadnych zmian na stronie,

czy nie musze czasem tego zmienic w css szablonu? bo szukam tam i tez nie bardzo widze gdzie to jest

a_m
27-06-2010, 22:18
drogi kolego, temacik do przeróbki - Firebug;

nie dokonałeś żadnych zmian;

jeśli nie potrafisz poradzić sobie z tak prostym komponentem - zmień go na mniej skomplikowamny

artus88
27-06-2010, 22:22
uzywam Firebuga ale nie widze w ktorym to miesjcu jest dokladnie, moze jestem slepy :/

podaj mi w kotrym miejscu widzisz ta czcionke na bialo ustawiona jak mozesz

a_m
27-06-2010, 22:26
a co widzisz? jakie kolory dla .pgcontent p?

jw93
19-07-2010, 14:32
Mam ten sam problem.
Sprawdziłem w Firebug'u i znalazłem tą białą czcionkę, ale co mam zrobić dalej, tak by na każdej przeglądarce księga gości działała dobrze.

demageinc
20-08-2010, 17:14
Witam. Jestem amatorem a nie fachowcem jak np pan Zwiastun, ale może uda mi sie pomóc. W moim przypadku pomogło wstawienie własności "color" w pliku components/com_phocaguestbook/assets/phocaguestbook.css

zapis wygląda tak:

#phocaguestbook .pgcontent {
color: #CCCCCC;
position:relative;
padding-left: 5px;
margin: 10px;
}

nevadaking
04-10-2011, 13:16
Super,
i ani "dziękuję", ani "pocałuj mnie w nos", ani informacji czy pomogło.
Tak właśnie wygląda często "wzajemna pomoc" na Forum.:hmm:
Tylko z tą wzajemnością korzystających bywa kiepsko.

Ostatnia rada jest skuteczna, poza tym umożliwia zmiany innych atrybutów czcionek. Ale to nie problem z instalacją tylko znajomość css.
Co prawda czasem dla mało doświadczonych przydała by się wskazówka, który atrybut za co odpowiada (na przykład .pgcontent nie zawsze jest tak oczywisty, jak się niektórym wydaje).

Jednak nie zmienia to postaci rzeczy, że wypadałoby powiedzieć chociaż - dziękuję i dać znać, czy pomogło.
Podstawy przyzwoitości ludzkiej...
Mam nadzieję, że "jw93" ma włączone (nadal) śledzenie tego tematu i dostanie moją opinię.

Pozdrawiam wszystkich :):)

nevada

nikszal
04-10-2011, 13:40
Lubisz odgrzewane kotlety po ponad roku milczenia w temacie?

nevadaking
04-10-2011, 14:12
Nie, ale mnie już to wkurza :wsciekly:

od trzech dni "czołganiem, pełzaniem" szukam rozwiązania swojego problemu, żeby to zrobić samodzielnie bez zawracania głowy porządnym ludziom i zanim krzyknę na Forum "Heeeelp":wystraszony:.
Problem dotyczy wielkości czcionki w poście użytkownika w Phocaguestbook.

Nie dość, że "przebijam się" przez milion tytułów typu "Problem z phocaguestbook" albo "problem z czcionką", to jeszcze często nie ma info czy porada pomogła (a może być tylko podobna, a nie dokładnie taka jak mnie potrzeba - po to mam mózg, żeby wymyślić, czy mnie to pomoże).

Po prostu szlag mnie trafił... przepraszam porządnych i zajętych poważnymi problemami ludzi.

Pozdrawiam :up:

nikszal
04-10-2011, 14:14
Daj link do strony.
Jestem na gg - 4599073

nevadaking
04-10-2011, 15:24
Zapraszam
www.pronobis.org.pl (http://www.pronobis.org.pl)

Chodzi o Księgę Gości ("Nawigacja") i o to, że użytkownik pisząc post w księdze (edytor wiadomości) ma bardzo małą czcinkę
Sprawdzałam i przerabiałam phocaguestbook.css, swój css od templatki.

Nie mam GG :(
Ale mam skype
Dzięki
:)

---------- Post dodany o 13:24 ---------- Poprzedni post był o 13:08 ----------

Szykuję się do zmiany czcionki w całej witrynie :) - generalnie jest zbyt mała, ale chciała bym to zrobić "raz, raz".

Wiem gdzie są wszystkie inne czcionki i jak je zmieniać. Tej jednej nie mogę "namierzyć", prawdopodobnie zmieni sie gdy zmienię czcionkę witryny, ale i tak jest mniejsza niż pozostałe.
Podejrzewam, że to ustawienie siedzi gdzieś w Joomli, a tam nie chcę "na ślepo" grzebać... :)

Edit:
Może też być któreś php albo Java, a ja już w tym nie jestem zbyt mocna :hmm:

nikszal
04-10-2011, 15:28
/plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/themes/advanced/skins/default/content.css

wiersz 1

body, td, pre {
color: #000000;
font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size: 10px;


}

zmień na większą

nevadaking
05-10-2011, 01:27
Dzięki, pomogło
można oczywiście to wyłączyć - tak jak stwierdziłeś - wyłączając edytor JavaScript w preferencjach Phoca - dziękuję jeszcze raz :up:

Nie mniej czasem zdarza się ale... a tu -> gdy się wyłączy JavaScript, to jednocześnie użytkownik traci możliwość korzystania z formatowań i smiles

Okazało się, że rozwiązanie jest prostsze, choć mnie to zajęło kolejne parę godzin - tak bywa z up...wymi drobiazgami.

Po zmianie czcionki w content.css

/plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/themes/advanced/skins/default/content.css

wiersz 1

body, td, pre {
color: #000000;
font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size: 10px;
}
trzeba było wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki (albo wyłączyć przeglądarkę całkiem, tak żeby nie była otwarta żadna strona czy to w kartach, czy odrębnie uruchomione okna). :podstep:

Samo odświeżanie strony niestety nie skutkowało - jak oboje widzieliśmy :P

No, ale teraz i wilk syty, i owca cała czyli edytor JavaScript w preferencjach Phoca włączony, a czcionka zmieniona :up:

Dziękuję.
Nie ma to jak pracować w DOBRYM TOWARZYSTWIE :D:up:

nevadaking
05-10-2011, 01:35
A tak swoją drogą, czy to nie powinien być odrębny temat na Forum? :zmieszany: